sobota, 19 września 2020.
Strona główna > eKurier > Od ambasadora do persona non grata

Od ambasadora do persona non grata

Od ambasadora do persona non grata
Data publikacji: 2019-10-20 08:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-21 17:39
Wywietleń: 1232 422863

W Świnoujściu Kei nie trzeba nikomu przedstawiać. Szantowy zespół tworzony przez miejscowych artystów, w większości seniorki, przez lata zdobywał nagrody na festiwalach i konkursach, grywał na piknikach. Ostatnio wywalczył dla miasta kolejne nagrody, tym razem w Stargardzie na przeglądzie chórów i zespołów emeryckich.

Lauru nie zdobył teraz jednak pod egidą Miejskiego Domu Kultury. - W warszowskiej filii MDK nie jesteśmy mile widziani - mówią członkowie Kei.

Niech ktoś zagra tak jak Piotr!

Przez ponad 10 lat Keja działała w MDK. Zespół składa się w większości z emerytek. Niektóre z pań uczestniczą w życiu kulturalnym Warszowa i miasta od ponad 60 lat. Instruktorem zespołu jest Piotr Piętka grający na akordeonie, młody, utalentowany instrumentalista, który również od dziecka był członkiem zespołów działających w MDK. Zarówno P. Piętka, jak i panie z Kei przez lata działalności wykonywali piosenki o tematyce marynistycznej, morskiej oraz typowe szanty. Na Warszowie każdy zna Keję. I nie tylko tutaj. Grupa reprezentowała - z powodzeniem - Świnoujście na przeglądach i konkursach w

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-10-2019

 

Tekst i fot. Bartosz Turlejski

Komentarze

Wyspiarz
Im gorzej, tym lepiej???
2019-10-21 13:45:13
mieszkaniec Świnoujścia
Sama nazwa placówki wskazuje, jaki klimat powinien być stworzony przez kierownictwo. To przecież DOM KULTURY, gdzie ciepło ogniska i stworzenie dobrych fundamentów pod działalność różnego rodzaju kultury powinny być podstawą i priorytetem. Kiedyś taka atmosfera panowała.....dla mnie bardzo przykra sytuacja.
2019-10-21 09:58:30
obserwator
W domu kultury powinien panować klimat, w którym zarówno zespołowi Keja powinno dobrze się pracować, ćwiczyć, przygotowywać do koncertów, ale i innym mieszkańcom Osiedla. Niestety, jak to mawiają "na cmentarzu bywa weselej". Źle się dzieje :(
2019-10-20 22:24:53

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie