środa, 21 października 2020.
Strona główna > eKurier > Nowy gracz przy zielonym stoliku

Nowy gracz przy zielonym stoliku

Nowy gracz przy zielonym stoliku
Data publikacji: 2020-09-29 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-29 21:11
Wywietleń: 748 477098

Firma z Krakowa proponuje najlepsze ceny w przetargu na jesienne nasadzenia w Szczecinie. Ale nawet jej oferta przekracza kwotę, jaką na realizację tego zadania zamierza przeznaczyć Zakład Usług Komunalnych. Różnica wynosi 136 tysięcy złotych. Czy jest zatem szansa, że jeszcze tej jesieni w przestrzeni miasta pojawi się ponad 600 sadzonek młodziutkich brzózek, grabów, klonów i m.in. wiśni?

W drodze przetargu zostanie wyłoniona firma, której ZUK powierzy posadzenie 635 drzewek w 253 punktach na mapie Szczecina. Co w praktyce oznacza duże rozproszenie młodziutkich sadzonek. I tak np. przy ul. Eskadrowej pojawią się tylko 2 nowe robinie akacjowe, a na całej długości ul. Struga oraz Hangarowej - w sumie 5 dębów. Przy jednej z głównych arterii Pogodna - ul. Mickiewicza zostanie posadzona zaledwie jedna lipa, przy al. Bohaterów Warszawy - ledwie platan, a przy ul. 26 Kwietnia - też przybędzie 1 lipa. Więcej ich się pojawi np. w al. Papieża Jana Pawła II - 3 lipy, gdy na całej ul. Mieszka I zaledwie jeden klonik.

Rozproszenie młodziutkich sadzonek będzie tak duże, że z oczywistych

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-09-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

BaskA
Widać jak ZUK robi kosztorysy, oderwane od życia i realiów biznesu. Liczą ludzie, którzy nie mieli nic wspólnego z wykonawstwem i biznesem.
2020-09-29 19:29:10
5th_element
Skoro nie ma kasy na zieleń miejską, to może niech władzuchna wstrzyma się z rozdawnictwem ziem dla kościoła? Chętnie koś by kupił po cenie rynkowej i kasa na drzewa by sięznalazła, zamiast paść katabasów.
2020-09-29 10:53:34
Jajca przy zielonym stoliku!
Cyt. "..w przestrzeni miasta pojawi się ponad 600 sadzonek młodziutkich brzózek, grabów, klonów i m.in. wiśni?" 600 drzewek "w przestrzeni" i taki cyrk"? Jeśli ekoświry od "strajku klimatycznego" i "ratowania planety" razem z "wozakami drzew" zwołają się na "fejsie" to w najbliższą niedzielę ZUK ma problem z głowy. P.S. - Pani Arleta może potrztymać korzeń gdy Olgierd Geblewicz, poseł Norbert Obrycki i senator Tomasz Grodzki sadzą dęby.......http://www.tvn24.pl/protestowal-przeciw-lex-szyszko-sam-z-niego-skorzystal,726121,s.html We wtorek Platforma Obywatelska zorganizowała akcję na terenie szpitala w szczecińskich Zdrojach. Był między innymi marszałek Olgierd Geblewicz, poseł Norbert Obrycki i senator Tomasz Grodzki. Politycy w proteście przeciw "lex Szyszko" sadzili drzewa. Jednym z nich był Jan Posłuszny, radny Szczecina. Sadził w proteście dąb, nazwany Janem (na "cześć" ministra Jana Szyszki - red.). Zanim jednak radny w ten sposób skrytykował ustawę, która - jak mówi - pozwala na "niekontrolowaną wycinkę drzew", sam z niej skorzystał. Wyciął drzewa na swojej działce pod Puszczą Wkrzańską. (http://www.tvn24.pl)
2020-09-29 08:54:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie