sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > eKurier > Notariusze na ławie oskarżonych

Notariusze na ławie oskarżonych

Notariusze na ławie oskarżonych
Data publikacji: 2019-11-17 22:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-19 13:20
Wywietleń: 5501 428338

Moja kancelaria miała wysoki poziom, mieliśmy dobre wyniki kontroli Izby Notarialnej, rocznie spisywaliśmy 8-10 tys. repertoriów i nic nie wiedziałem, że niektórzy z naszych klientów popełniają przestępstwa - zeznał przed sądem były szczeciński notariusz Przemysław C., który wycofał się z zawodu, kiedy zaczęły się przesłuchania w CBŚ i prokuraturze.

Przed szczecińskim sądem od kilku miesięcy toczy się proces czterech notariuszy i siedmiu „pośredników" handlu nieruchomościami, którzy oszukali ok. 50 osób na kwotę przeszło 5 milionów zł. Obiecywali oni pomóc w spłacie zadłużonego mieszkania, a potem ich ofiary zostawały bez dachu nad głową i obiecanych pieniędzy. Większość transakcji dokonywali u „swoich" notariuszy, którzy teraz razem z nimi siedzą na ławie oskarżonych. Oskarżony C. zeznał, że nie wiedział o przestępstwach popełnianych przez jego klientów. Stwierdził, że nigdy nie obsługiwał ludzi pod wpływem alkoholu, czemu zaprzeczył jeden ze świadków, który zeznał, że notariusz był pijany, gdy spisywał umowę notarialną. C. twierdził, że nie ingerował w treść umów i wartość

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 59% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-11-2019

 

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

do Zwykłego
"W każdym środowisku znajdą się osoby, które nierzetelnie wykonują swoją pracę, nawet wśród księży znajdzie się czarna owca." Problem w tym iż to środowisko miało się samooczyścić, tak zapowiadał niejaki Strzembosz i nad tym środowiskiem nie ma "bata"..... Czarne owce wśród księży są nie do ruszenia ponieważ niejaki Kwaśniewski (komuch) podpisał tzw. Konkordat i na mocy tegoż "czarne owce KaKa" podlegają jurysdykcji państwa Watykan. Jeszcze coś wyjaśnić?
2019-11-19 12:46:37
teść pasierba
- facet z "wawy" kupuje "okzję" na Wolinie, ale spisuje umowę w miejsowości xxx. Takie jest prawo "unijne", ja jako teść wiem co jest dobra dla "staszków".
2019-11-19 10:23:56
Zwykły człowiek
Prawdą jest, że jak ludzie widzą pieniądze na stole, to mówią, że wszystko rozumieją, a jak nie mają z czego oddać, to mówią, że nie wiedzieli co podpisują. Pamiętajmy, że kij ma dwa końce, a większość notariuszy to uczciwi ludzie. W każdym środowisku znajdą się osoby, które nierzetelnie wykonują swoją pracę, nawet wśród księży znajdzie się czarna owca.
2019-11-19 09:10:40
Nikt
Trzeba być człowiekiem honoru i bać się Boga najwyższego aby było ich stać na zwykłe przyznanie się do winy... są tak spaczeni że trudno doszukiwać się ludzkich odruchów... tak jak taksa notarialna była u nich najdroższa takich wyroków im życzę z najwyższej półki... może wtedy ich wyroki będą miały pouczający charakter dla innych, którzy wciąż działają... Ale czy Sedzia nie ulegnie naciskom środowiska prawniczego, które pewnie będą że koledze po fachu krzywdy się nie robi... tak jak już raz Przemysław CH wywinął się z kary za sporządzenie aktu u klientów w domu... sprzedał ich mieszkanie oszustowi a podpisy pod aktem złożył starszy mężczyzna po udarze i kobieta z zaawansowaną demencją.... też mi "Super" notariusz... szczęście że jego ojciec nie żyje to nie musi się wstydzić za synusia... bo on podobnież był b dobrym adwokatem...
2019-11-18 20:46:30
Olo
I nie dziwiło go jako notariusza, że ktoś sprzedaje swoje mieszkanie za przysłowiową złotówkę? Dziwne. Jak robiłam pełnomocnictwo z mężem przed notariuszem, to notariusz chyba kilka razy się pytał czy jesteśmy tego świadomi, czyli czy znamy w razie co konsekwencje. Tu sprzedaż nieruchomości za pół darmo i on biedaczek nic nie wiedział tylko podpisywał, ponieważ nie ingerował w treść umów. Notariusz nie jest tylko od podpisywania ale właśnie od tego, aby w razie co uprzedzić klienta i się dopytać czy wie co robi i czy jest świadomy tego, że sprzedaje nieruchomość za "złotówkę", albo, że za 5 000 zł pożyczki przenosi w razie braku spłaty na pożyczkodawcę nieruchomość wartą np.300 000 zł.
2019-11-18 08:38:55
No prosze... i przestepstwa Klientow
A wiec: nic Nie wiem i Nie pamietam ?? A Notatek az tyyyle... ze Sedziny prawie nie widac !!/?
2019-11-17 23:05:31