niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > eKurier > Nie stygmatyzujmy lekarzy!

Nie stygmatyzujmy lekarzy!

Nie stygmatyzujmy lekarzy!
Data publikacji: 2020-04-28 22:50
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-30 11:58
Wywietleń: 876 453169

„Z dziećmi tego pana się nie bawcie, bo mają wirusa", „Personel medyczny i osoby zainfekowane prosimy o powstrzymanie się od zakupów", „Masz się wyprowadzić, bo nas zarazisz" - z takimi krzywdzącymi stwierdzeniami spotykają się pracownicy służby zdrowia. Na szczęście więcej jest tych dobrych reakcji.

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy szpitali publikują w internecie wymowny film, w którym na kartkach przytaczają krzywdzące komentarze rodaków. W odpowiedzi na bulwersujące stwierdzenia o tym, że pracownicy medyczni roznoszą wirusa, odpowiadają hasłami: „Ranisz mnie, choć staram się nie zawieść", „Ratuję życie, nie zarażam".

Incydenty stygmatyzacji pracowników służby zdrowia są częste w miejscach, w których doszło do zakażeń pracowników szpitali w wielkich aglomeracjach miejskich, ale i to nie jest regułą. W naszym województwie takie sytuacje również się zdarzają, m.in. w Koszalinie i Szczecinie. Sugestie kierowane do lekarzy, że powinni się wyprowadzić z bloków, w których mieszkają, odmowy obsługi, bo „pani przecież pracuje w szpitalu" lub prośby, żeby nie robić

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 72% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-04-2020

 

Autor: Bartosz Turlejski

Fot. Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu

Na zdjęciu: W Muzeum Obrony Wybrzeża są wdzięczni służbie zdrowia. Zapraszają do darmowego zwiedzania do końca roku. – Gdy tylko będziemy mogli otworzyć nasze obiekty, to zapraszamy do nas. Dla nas jesteście VIP-ami – mówią muzealnicy ze Świnoujścia. 

Komentarze

W pełni solidaryzuje się lekarzami i personelem medycznym
podziwiam waszą pracę i apeluje o bezwzględne ściganie tej patologii która pozwala sobie na takie zachowania - szkoda że nie możecie tej patologii odmówić leczenia...
2020-04-29 15:24:09
czytam
To jest oczywiste chamstwo , a nawet może prymitywizm umysłowy i niziny moralne , ale nie dziwi . Wobec przeciętnej ok. 1000 zgonów dziennie ,te ok 600 z powodu koronawirusa w ciągu ok. dwóch miesięcy , nie uzasadnia takiej paniki , jaka nakręcają władze i media . A w panice tłum tratuje . Mamy do czynienia z ogólnym brakiem rozsądku i odpowiedzialności za słowa .
2020-04-29 09:40:50
do !
Tak samo uważam, zawsze zawód lekarza, kadry medycznej cieszył się niekwestionowanym szacunkiem społeczeństwa. Za takie zachowania jak opisane w artykule powinny być tego typu kary jak napisał "!".
2020-04-29 09:30:58
!
w stu procentach sie z tobą zgadzam!!!
2020-04-29 08:17:10
!
Aż się nie chce wierzyć, że to się dzieje naprawdę. Lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny zawsze byli na czele społeczeństwa pod względem szacunku i uznania dla ich zawodu, a teraz, gdy codziennie pokazują, że są prawdziwymi bohaterami, takie przekonanie jeszcze bardziej utwierdziło się w narodzie. W takim razie, jak to możliwe, że znajdują się osoby, które mają czelność, w jakikolwiek sposób, zrobić przykrość osobom, które ratują nasze zdrowie i walczą o nasze życie? Każdy, kto tak się zachowa, powinien natychmiast być skierowany jako przymusowa pomoc w szpitalu, choćby na kilka dni. Wtedy zobaczy, jak ciężka i to praca...
2020-04-28 23:07:56

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie