niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > eKurier > (Nie)jeden taki chodnik, czyli kawał urzędniczej niemocy

(Nie)jeden taki chodnik, czyli kawał urzędniczej niemocy

(Nie)jeden taki chodnik, czyli kawał urzędniczej niemocy
Data publikacji: 2019-11-14 12:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 20:40
Wywietleń: 845 427572

To często uczęszczany ciąg pieszy Starego Miasta, przy wejściu do KFC i Netto, a łączący Bramę Portową z pl. Orła Białego, katedrą i Zamkiem Książąt Pomorskich. Mimo to od lat jest wyraźnie zaniedbany. O czym nazbyt dobrze wiedzą szczecinianie, a czego zdają się nie dostrzegać urzędnicy, już blisko dekadę.

O degradacji chodnika, łączącego al. Niepodległości z ul. Tkacką pisaliśmy wielokrotnie. Niestety, także na monity Rady Osiedla Stare Miasto, dotyczące zagrożenia dla pieszych i wyłączenia tego odcinka z ruchu, urzędnicy miasta przez lata nie reagowali właściwie: żadnych prac naprawczych nie podjęto. Choć była na to szansa zarówno w trakcie remontu al. Niepodległości, jak i wcześniej - przy okazji budowy biurowca Brama Portowa I (al. Niepodległości/ul. Wyszyńskiego). Tym razem do naprawy „miejsca z kompletnie zdewastowaną nawierzchnią dla pieszych" usiłował nakłonić służby prezydenta Szczecina radny Przemysław Słowik (Koalicja Obywatelska).

Radny pytał nie tylko o to, od kiedy urzędnicy miasta wiedzą o problemie, który tak zdiagnozował: „Pozrywane lub popękane kafle chodnikowe

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-11-2019

 

Autro: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
(Nie)jeden taki chodnik, czyli kawał urzędniczej niemocy (Nie)jeden taki chodnik, czyli kawał urzędniczej niemocy (Nie)jeden taki chodnik, czyli kawał urzędniczej niemocy (Nie)jeden taki chodnik, czyli kawał urzędniczej niemocy

Komentarze

też mi coś
przy tym netto to akurat popękane są płytki ale terakotowe a nie cementowe w przeciwieństwie do chodników przy ulicach w mieście które są w o wiele gorszym stanie ale o tym cicho-sza np. na Bezrzeczu.
2019-11-14 20:08:14
@Ano
Chodnik przy Netto na Bramie Portowej to nie jedyny chodnik w fatalnym stanie w naszym mieście. Tak więc nikt tu nie mówi o naprawie "paru płytek", ale o remoncie ogromnej ilości chodników w Szczecinie.
2019-11-14 15:00:36
Ano
Tak naprawdę naprawa chodnika dużo nie kosztuje tylko urzędasy siedzą za biurkiem i nic nie widzą. Z za szyby samochodu nie widać. O jakiej ziemi tutaj piszecie - do naprawy paru płytek?
2019-11-14 14:36:31
Obs.ryver
Magistrackie pi.er.dzi.stołki są zapatrzeni w wyższe cele...np.jak przypodobać się watykańskim katabasom(może powiedzą błogosławieńcze:"bóg zapłać" i jakis gest dłonią zrobią...)albo PiSdzielczym radnym czy sługom z poselskiego "biura"( może z "pańskiego" stołu spłyną jakieś profity)...A chodniki dla gawiedzi (zwanej "suwerenem" PiSdzielczym)... lub parafiańszczyzną...przecież są... a że dziurawe, koślawe, z połamanymi płytami... Furda!!! A że piszą? Mają takie prawo... Niech sobie piszą!!!
2019-11-14 13:38:45
szczecinianka
Miasto mogłoby mieć kasę na naprawę chodników w mieście, gdyby po cenach komercyjnych zbywało ziemie. Ale przecież oczywistą sprawą jest, że od kościoła nie wypada brać dużych pieniędzy. W ogóle nie wypada brać od kościoła pieniędzy. Kościół to świętość nad świętości. Proszę się więc nie czepiać miasta, że nie remontuje chodników. Remontowałoby, gdyby miało pieniądze, ale przecież nie wypada brać od Kościoła...
2019-11-14 13:36:41
Często uczęszczany?
Masło maślane.
2019-11-14 13:29:19
gosc
co tam jakies proste chodniki wazne ze grunt za darmo jest dla panstwa watykan na budowe nowych kosciolow ,po co wam szpitale,chodniki, drogi itd. wazne ze pincet na koncie,