sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > eKurier > NIE dla hal przy domach. Mieszkańcy Kołbaskowa protestują

NIE dla hal przy domach. Mieszkańcy Kołbaskowa protestują

NIE dla hal przy domach. Mieszkańcy Kołbaskowa protestują
Data publikacji: 2020-05-21 09:21
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-23 12:58
Wywietleń: 1132 456048

Akcję protestacyjną przeciwko budowaniu magazynów przemysłowych w pobliżu zabudowy mieszkaniowej prowadzą od maja ubiegłego roku mieszkańcy Kołbaskowa. Nie chcą, aby ich wieś stała się „przemysłowa i wypełniona halami".

Część mieszkańców rozpoczęła protest już w maju ubiegłego roku. - Wtedy to wpłynęły do nas, jako bezpośrednich sąsiadów, zawiadomienia o próbie wybudowania hal magazynowych o powierzchni ponad 75 tys. metrów kwadratowych powierzchni - relacjonuje pan Sławomir, jeden z protestujących kołbaskowian.

Zdesperowani mieszkańcy w marcu br. wywiesili banery na płotach swoich domów. „Nie poświęcajcie mieszkańców kosztem budowy fabryk i hal", „Nie chcemy hal przy naszych domach" - to tylko niektóre z haseł.

- Nie jesteśmy za hamowaniem rozwoju gminy i wyrażamy zgodę na budowę hal, ale nie w bezpośrednim sąsiedztwie naszych domów. Mieszkańcy wskazują pani wójt drogę, podobnie jak mieszkańcy innych gmin swoim włodarzom. To utworzenie strefy poza zabudowaniami - podkreśla pan Sławomir.

Obecnie na terenie wsi Kołbaskowo znajduje się duży magazyn Amazona. Natomiast Panattoni

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 75% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-05-2020

 

Tekst i fot.: Karolina Nawrocka

Komentarze

Doświadczony w temacie z Niedźwidzia
Po stokroć wolałbym hale produkcyjną ( zachowując odległość od domów mieszkalnych) min 500m niż fermę drobiu, chlewnię itp. Proponuję zebrać podpisymieszkańców , zebranie z wójt, po czym ,zaskarżyć decyzje do SKO, potem RDOŚ, WIOŚ,po ewentualnym negatywnym wyroku naszego szczecińskiego WSA ( często się zdarza) skierować sprawę do NSA w Warszawie ( czas oczekiwania na rozprawę 2 lata) prace budowlane wstrzymane i duże prawdopodobieństwo wygranej pozdrawiam !
2020-05-21 18:13:41
Mgr. Blokers
Widac ze ci ktorzy tu pisza nie orientuja sie w sytuacji. Po chlopsku powiem buduja hale pod przykrywkami magazynow przeksztalcajac pozniej w fabryki trujac mieszkancow. Jak truc to po rowno. Hale w siadle u wojtowej oraz na przeclawiu. Trujmy sie wszyscy hura hura hura. A tak na powaznie to jest cos takiego jak strefa z dala od zabudowan z drogami dojazdowymi. Daleko niepatrzec Szczecin tak ma, a my? Architektoniczna lambada ;). Tylko kasa sie liczy kosztem zdrowia hahaha. Wytrujcie nas i droga wolna, trujcie tez przeclaw i warzymice. I tu cytat z blokowiska jemy gó... ale po równo.
2020-05-21 18:01:04
Mieszkaniecc
Komu przeszkadza gospodarna Pani Wójt , może ktoś zaczyna kampanie na stanowisko wójta?? . Myślący wie ze dla gminy podatki od nieruchomosci to czysty pieniądz dla mieszkańców gminy . Jesteśmy za budowaniem !!!
2020-05-21 17:28:21
Co dopiero będzie za krzyk,
kiedy zaczną budować zachodnią obwodnicę!
2020-05-21 13:36:50
wdw
Co z obwodnicą Kołbaskowa -dostała się do programu 100 Obwodnic i co z zdaniem po Energopolu DK 13 ? dziś nikt w radiu o 8,30 o tym nie mówił. Są dwie, trzy hale i już wystarczy ładnie oświetlone w tej cywilizacji -m
2020-05-21 13:29:05
MR
@Wlt-Takie same zdziwienie jest wśród osób budujących domy na terenach zalewowych ...albo zalało nas,wichura,powódź,itd. trzeba było się ubezpieczać a nie palić,pić itd.
2020-05-21 13:04:30
Wlt
Przecież takie jest przeznaczenie tych terenów w planach zagospodarowania przestrzennego, trzeba było to sprawdzić przed zakupem i wybudowaniem domów.
2020-05-21 10:38:27
malkontenci
Kolbaskowo to wies i bambry tam mieszkaja od wielu lat wiec nie udalo ci sie zamieszac nijaki MR. Ale z drugiej strony to tak wlasciwie gdzie te hale maja powstawac? Nie widze w Kolbaskowie wielkiego problemu - hale powstaja na polach a poniewaz to hale a nie elektrownia atomowa lub weglowa wiec nie ma tam wielkiego problemu.
2020-05-21 10:17:48
MR
A przed tym jak się tam osiedlili sprawdzali plan zagospodarowania dla pobliskich terenów? niedługo w zwiazku z najwiekszym kryzysem w historii pewnie wielu mieszkanców trafi na bezrobocie to gdzie pojda do pracy ? do dyskontu?
2020-05-21 09:43:36