sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > eKurier > Nasza diecezja na szarym końcu. Tracimy wiarę?

Nasza diecezja na szarym końcu. Tracimy wiarę?

Nasza diecezja na szarym końcu. Tracimy wiarę?
Data publikacji: 2020-01-13 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-14 11:15
Wywietleń: 2097 437651

Najrzadziej do kościoła chodzą wierni z diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Zaledwie 24,1 procent mieszkańców w 2018 roku regularnie uczestniczyło w niedzielnych mszach świętych. Tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. Witolda Zdaniewicza.

To oznacza, że mamy do czynienia z porównywalnym wynikiem do roku 2017. Wówczas w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w niedzielnych nabożeństwach uczestniczyło 24,6 proc. katolików.

Najnowsze badanie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego zostało przeprowadzone 21 października 2018 roku. W całej Polsce tego dnia we mszy wzięło udział 38,2 procent wiernych, natomiast 17,3 proc. osób przyjęło komunię. W porównaniu z 2017 rokiem dane pozostały praktycznie bez zmian. Różnią się one o zaledwie 0,1 proc. W 2017 r. w niedzielnej mszy świętej uczestniczyło 38,3 proc.

"

„Z przeprowadzonych badań wynika...

...

Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-01-2020

 

Autor: Kamil Krukowski
Fot. Mirosław Winconek
Film: Newseria.pl

 

Czy chodzisz do kościoła?

Komentarze

;/
Kościół zawsze występuje jako zdecydowany wróg postępu i gdzie może stawia przeszkody na jego drodze.Kiedy się jednak tak złoży,że postęp zwycięża-kościół czym prędzej przypisuje sobie tę zasługę.Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji, przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną szlachetną działalność niesienia odruchów pomocy, nie ze swych własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych przez siebie biedaków. Mark Twain
2020-01-15 13:44:31
??
@k....k12 do?? : tu masz temat wyjaśniony http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,8417
2020-01-14 19:45:27
Gość
Cyrk to będzie dopiero po śmierci ,jak się okaże , że lekceważyliśmy naszego Boga przez całe życie zasłaniając się grzechem pedofilii u niektórych kapłanów ! Boże bądź nam miłościw !!!
2020-01-14 15:02:33
k....k12 do??
Wiesz tumanie, że jesteś podręcznikowym przykładem opinii, że w Polsce występuje problem czytania ze zrozumieniem i ty swoim bełkotem to potwierdzasz. On mi imputuje antysemityzm, i niechęć do obecnego papieża. Gdzieś ty to w moim wpisie wyczytał? Może sam korzystałeś z pomocy psychiatrycznej w UK,że jesteś tak dobrze poinformowany i to by się zgadzało z objawami twoich urojeń o moim antysemitymie. Ale, że schizofrenia tak się objawia? Ciekawe, ciekawe, to może za wcześnie cię z tego kaftana uwolnili?. A do @małpy, to ma się rozumieć, że ktoś, kto się jeszcze nie urodził jest nieżywy... w łonie matki? I ożywa.... z chwilą porodu? To wasze naczalstwo musi was zdjąć z odcinka komentarzy, bo robicie mu tymi bredniami krecią robotę
2020-01-14 14:32:14
:)
Posłowie lewicy postulują aby to kosciol płacił za lekcje religii w szkołach, po co płącić ,całkiem to ze szkół wywalic
2020-01-14 14:19:28
Cap kościelny
To dobra wiadomość.Do kontaktu ze Stwórcą wszechświata nie jest potrzebny pośrednik w dziwacznym przebraniu ,zanoszący modły do gipsowych figur wydumanych "świętych" lub malowanych na dykcie-cud obrazków!Nie sa potrzebne ogromne dzwony i hałas przez nie czyniony ani kadzidlane zadymy czy cuchnące wody "święcone"... Naród zaczyna baczniej przyglądać się watykańskiej kaście darmozjadów i demoralizatorów. Szczecin ma ludzi coraz bardziej światłych i wolnych.Więc puste gadki z ambon czy na tzw. "lekcjach religii"tylko zniechęcają i odstraszają od tych ogromnych gmachów-zimnych i ponurych jak najsmutniejsza historia watykańskich dewiantów!
2020-01-14 13:48:28
poznaniak
Szczecin na szarym końcu we wszystkich statystykach. Szczególnie chodzi o poziom gospodarczy , edukację , kulturę. Nie mają czego sie czepiać to teraz kwestie wiary jakby nie było innych tematów.Jeśli chodzi o gospodarkę to Szczecin stoi: kebabownie, lombardy, firmy pożyczkowe tzw. chwilówki, salony fryzjerskie , salony strzyżenia psów,lodziarnie warzywniaki itd itd.
2020-01-14 13:08:11
?
@Nas , katolików , jest więcej niż lewaków w regionie. :Dlaczego obrażasz swoich braci w wierze w Po jest wielu katolików ,a i obie partie nie zabrały dotacji na fundusz koscielny,religii ze szkol nie wyprowadzili, kas fiskalnych do kosciolow nie zamontowali a tu jeszcze pretensje ,dzieki nim wasza organizacja finansowa ma sie dobrze, płac wiecej, najlepiej wszystko im oddaj -mieszkanie, samochod, oszczednosci i sam idz do zakonu buhhahhahahha ,aha aktualnie to masz w kraju narodowych socjalistow choc mozna i nazwac to narodowi komunisci z zolto białym sztandarem PW @46 procent. Wzrost o 10 procent. : sobie poczytaj co prezes Jk sadził o panu z torunia i jego rozglosni w latach 90/00 ,potem zmienił zdanie bo zobaczył ze takie osoby daja mu wladze i nie zadaja pytan bo nie mysla ,cala afera tasmowa pisana byla cyrilica ,przypadek?
2020-01-14 11:05:48
??
@k....k12 :Schzofrenie da sie leczyc, w UK pewne osoby maja nawet swoja terapie, widac na frot kuriera oddelegowano paru troli aby podreperowac prawdziwe komentarze, ps. co wy macie do żydów ? przeciez wg wikipedii jezus byl zydem ? wiem ze nie lubicie konkurencji ale az tak? no i dlaczego nie lubicie papieza franciszka ktory jest zastepca sw.piotra na ziemi?
2020-01-14 10:52:28
i dobrze
Ludzie mądrzeją i coraz mniej wierzą w zabobony tej sekty.
2020-01-14 09:59:46
anka
Kościół katolicki jest siedliskiem pedofilii - to jest obrzydliwe.
2020-01-14 09:20:38
46 procent. Wzrost o 10 procent.
Przed wyborami europejskimi PIS miał 36 procent poparcia. Wtedy lewactwo zaatakowało kościół. Antykościelny film Kler i Jażdzewski porównujący katolików do świń w błocie mieli pomóc lewactwu. Efekt był taki , że PIS dostał prawie 46 procent poparcia. To wzrost o 10 procent. Towarzysze , jesteście antypolskimi przegranymi śmieciami na usługach Berlina i Moskwy.
2020-01-14 08:19:03
Warto wiedzieć
Ponad 70% księży w Polsce przejawia skłonności pedofilskie.
2020-01-14 08:10:49
Nas , katolików , jest więcej niż lewaków w regionie.
Tylko 24 procent chodzi regularnie na msze do kościoła , ale w naszej diecezji jest ponad 70 procent katolików. Jest nas zdecydowana większość. Ja chodzę na mszę dwa razy w miesiącu. Chorzy z nienawiśći do kościoła komuniści i lewacy z Platformy i SLD są mniejszością w regionie. Te chamskie lewackie wpisy poniżej to dowód ich bezradności. Kościół będzie istniał kolejne tysiąc lat , a lewaków i komunistów dawno już nie będzie. Oni o tym dobrze wiedzą. Znacznie lepsi od nich specjaliści połamali sobie zęby na walce z kościołem.
2020-01-14 08:09:48
@ k....k12
Nie można zabić kogoś kto się nie urodził. Wszystko Ci się pomieszało.
2020-01-14 08:01:30
skandal
Obecny rząd i minister sprawiedliwości Ziobro nie pozwalają stawiać zarzutów z kodeksu karnego księżom-pedofilom.
2020-01-14 07:53:35
Statystyk
Wg statystyk episkopatu w polskich więzieniach jedynie 4% pedofilów to księża, bo resztę udaje się im uratować poprzez przenoszenie podejrzanych do innej parafii i nie przyjmowaniu zgłoszeń od poszkodowanych.
2020-01-14 00:02:08
Janek
nawet zielono i dach remontują ....staroć ktoś ogarnia zdjęcia?
2020-01-13 21:53:09
poznaniak
wstyd i hańba takie obrażanie kościoła.
2020-01-13 21:47:10
Króluj nam Chryste
Wg Amerykańskich danych statystycznych blisko 40% skazanych za pedofilię to homoseksualiści, tylko 1,68% to księża katoliccy.
2020-01-13 21:27:20
Cristo
Polański, Sadowski i Tymon Tymański to z pewnością księża ???!!!
2020-01-13 21:26:21
Viva
Wg danych z 2018 roku, jakie udostępniła Służba Więzienna skazanych na karę więzienia za przestępstwa o charakterze pedofilskim jest 808 osób. Największą grupę bez zawodu stanowi 283 więźniów. 137 skazanych to osoby, które utrzymywały się z prac dorywczych, 47 to murarze, 22 jest rolnikami, 17 to magazynierzy, 15 to pracownicy budowlani, 13 jest stolarzami, 11 to kierowcy ciężarówek, 10 skazanych to elektrycy. Spośród skazanych znajdziemy zaledwie 4 duchownych (3 księży i zakonnik).
2020-01-13 21:25:24
k....k12
Ktoś się natrudził i jazgocze, jak mu dobrze, że moralność, filozofię życia, sens istnienia cofnął do czasów pogaństwa. Co tam dorobek cywilizacji łacińskiej... furda cała ta kultura od narodzin Jezusa Chrystusa i jego ZBAWCZA MISJA . Za zabicie kota 3 lata, za zabójstwo człowieka, który się jeszcze nie urodził wzruszenie ramion. Już niedługo te koty będziecie stawiać na ołtarzach nowej religii, wszak życie nie znosi próżni, jak w starożytnym Egipcie będą święte koty. Mogą być też psy, czemu nie... święte karaluchy, szczury.No i czemu nie materializujecie tej miłości do zwierząt, nie wstydzcie się przyznawać do międzygatunkowych tete a tete, keine grenzen, to takie humanistyczne
2020-01-13 21:00:23
gosc
Były rzecznik Adamowicza o tym, jak abp G. chciał rządzić Gdańskiem. Imprezy? "Alkohol był na każdej" Arcybiskua szkalujo !!!!!!!!!!! calosc : wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25582158,byly-rzecznik-adamowicza-zdradza-kulisy-urodzin-abp-glodzia.html#a=362&c=159&s=BoxNewsImg1
2020-01-13 19:52:35
Vigo
Głódź, Paetz, Rydzyk. Alkoholizm, pedofilia, złodziejstwo. Oto dzisiejszy kościół.
2020-01-13 19:45:15
Xyres
Szczecin na pierwszym miejscu ludzi myślących, nie dających się otumaniać
2020-01-13 18:25:38
Jazon
Nadeszła wreszcie Dobra Nowina: Ludziom wraca rozum. Brawo Szczecin. Brawo Zachodniopomorskie.
2020-01-13 17:47:23
Nadzieja
Ostatni będą pierwszymi mówi pismo
2020-01-13 17:01:06
poznaniak
Szczecin także na szarym końcu gospodarczo, ekonomicznie, kulturalnie, zarobkowo i pod każdym względem ostatni w rankingu także pod względem szkolnictwa. Ze Szczecina ludzie uciekają. Nawet taką fabrykę jak ST3 wywróciliście do góry nogami zdolne biznesmeny. Sodoma i gomora.
2020-01-13 16:58:11
były ministrant KK i lektor ( 11 lat poświęceń)- nadeszło olśnienie...
Watykańska Korporacja Finansowa dla niepoznaki nazywana Kościołem Katolickim ma umieszczonych agentów w każdej jednostce wojskowej, policyjnej, celnej. W każdej szkole, szpitalu, wiosce i miasteczku. W Kancelarii Premiera, Prezydenta, w Sejmie i Senacie. Przez ponad tysiąc lat doskonalili metody zdziałania i wpływu celem zwiększania głównego zadania tej Korporacji. Przez swoich agentów nie panoszy się w Polsce? Co roku pobiera w różnej formie 18 miliardów złotych z czego tyle transferowane jest czystą gotówką do Centrali Korporacji w Watykanie. I tak to działa z zadufaniem, że tak będzie zawsze.
2020-01-13 16:58:02
czekam
Czekamy na charyzmatycznych kapłanów,ducha nie traćcie płomienia nie gaście
2020-01-13 16:56:42
Edyta
Przede wszystkim to nasza się diecezja powinna jak najszybciej pozbyć się arcybiskupa Dzięgi, bo on i jego wypowiedzi są jedną z przyczyn popadania kościoła w niełaskę.
2020-01-13 16:55:09
Katol
Bycie chrześcijaninem jest trudne.Wspierajmy i módlmy się o dar prawdziwej żywej wiary bo będziemy mieli po prostu lepszy świat
2020-01-13 16:31:32
Pełen wiary
Zaprawdę wam powiadam a jeśli sól się zepsuje czym posolisz?
2020-01-13 15:59:24
jest dobrze
Po takich wynikach to ja zyskuję wiarę...wiarę w ludzi
2020-01-13 14:29:20
:)
@Ewa:niestety chodziliśmy-wbrew woli-to rodzice decydują nie dzieci....a czy osoby z dworca centralnego głoszą milosc wobec blizniego swego od tysiecy lat i inne zasady których nie przestrzegaja .Wiesz że drogowskaz nigdy nie idzie droga która wskazuje.A te osoby z dworca przeniesiono w ramach kary na inny dworzec?W filmie Spotlight z 2015 tez masz wymysloną fabułę?
2020-01-13 14:06:17
@Ewa
Jeśli według Ciebie dokument: "Tylko nie mów nikomu" ma wymyśloną fabułę to musisz być nieźle przez czarnych zmanipulowana. Współczuję.
2020-01-13 13:31:39
Ewa
Widać że nie chodziliście na religię skoro jest w was tyle nienawiści. Większość przywołuje fabularne filmy z wymyśloną fabułą a jakoś nikt nie pisze o dokumencie Sylwestra Latkowskiego "O pedofilach z Dworca Centralnego". Nie pasowałoby do teorii? Inna sprawa, obecność ludzi na mszy liczy się zapewne w stosunku do ilości ludzi zameldowanych na terenie parafii a nie do ludzi faktycznie mieszkających w parafii, a to może być spora różnica. Mieszkają w Warszawie, za granicą..... a zameldowani są w naszej diecezji. Podsumowując, myślę że nie jest dokładnie tak źle jak się podaje.
2020-01-13 13:14:08
gosc
@bo:Arcybiskup polowy WP SLG . lubi to -fajny ma pałacyk :),co tam jakies statystyki ,BISKUPIZM !!!!!!!!!!!!!!!!!
2020-01-13 11:32:11
;-)
Tymczasem biskup z naszego regionu w Częstochowie do kiboli :"Nie wierzysz w Boga - nie jesteś Polakiem".Człowiek, który poświecił całe życie służbie obcemu państwu kościelnemu będzie nam teraz mówić kto jest Polakiem. A i na media publiczne w tym roku idzie z WASZYCH /NASZYCH podatków 3 MILIARDY ZŁOTYCH -FAJNIE CO
2020-01-13 11:30:49
dumny heretyk
No to jestem ciekaw danych za 2019 rok, kiedy afera pedofilska w kościele została ostatecznie w pełni ujawniona. Zapewne procentowy udział w maszach w Polsce spadnie poniżej 35%, a w naszej diecezji poniżej 20%. O ile ujawnią dane albo ich celowo nie zafałszują.
2020-01-13 11:18:04
Filip
Do kościoła nie chodzę - nie uznaję seksualnego wykorzystywania dzieci.
2020-01-13 11:10:31
:))
@.@do tych co bronią pedofilów Sa lepsze produkcje niz Kler czy Nie mow nikomu i tego w tv publicznej nigdy nie zobaczycie a jest mocne ,Serial True Detective Hbo sezon 1 ,tam jest pokazany nasz ciemny lud ale w wersji amerykanskiej w internecie w wielu miejsach mozna to za darmo obejrzec ,wszedzie ten sam poziom fanatyzmu,ich nic nie otrzeźwi
2020-01-13 11:02:16
mieszkaniec
@Katol- w czasie nabożeństwa jest spożywany alkhol i to w towarzystwie dzieci i nieletnich w budynku, czy to jest normalne ? a suweren pil i bedzie pil najwiecej pija na wschodzie i na wsiach i ciekawe na kogo glosuja ,aktualnie panstwo watykan i jego oddzialy w polskich miastach są tuba propagandowa jedynej slusznej partii a w czasie kazan z ambony trwa lokowanie produktu pewnej partii, jesli ma byc jakikolwiek kosciol to w wersji papieza franciszka i NIE FINANSOWANY z budżetu i podatkow.Kosciol dostaje miliardy, ludzie na SOR-ach umieraja i likwidowane sa oddzialy onkologiczne, suwerena wierzącego niech lecza znahorzy,uzdrowiciele duchowi,szamani,antyszczepy foliarstwo i szuria- wystarczy wierzyc choroba sama sie wyleczy i bedzie cud @Antonii-pomyliles z nazwa pewnej stacji i radia z Torunia,poczytaj sobie co sam prezes JK w wywiadach o nich sądził w latach 90/00 ale potem sie zoriętował ze to bardzo łatwy elektorat do przekonania i przekonał buhahhah @Obserwator-bo reszta została przeniesiona na inną parafie i nikt nic nie wie, jak to w USA ale tam miliardy wypłacono ofiarom @Jaki- a 60% to kto :)))
2020-01-13 10:57:23
bo
żyć w ubóstwie mają tylko ludzie a kler moze żyć w przesycie i luksusie! przychodzi otrzeźwienie ciemnego ludu
2020-01-13 10:55:29
ja to widzę inaczej
Nasza diecezja jest na pierwszym miejscu. Jest światopoglądowym liderem. Nie dajemy się nabierać na zabobony sprzedawane przez facetów w czarnych sukienkach.
2020-01-13 10:54:34
Ani za ani przeciw
Może kogoś to zainteresuje? Dawno, dano temu będąc uczniem szkoły podstawowej jak jedna jedyna osoba z mojego rocznika nie uczęszczałam na lekcje religii do pobliskiego kościoła(takie to były czasy, religia odbywała w kościołach, po zajęciach szkolnych) Generalnie w szkole miałam opinię - małej pionierki z komunistycznej rodziny (bzdura i tyle w temacie). Po wielu latach było organizowane spotkanie klasowe/szkole. No i oprócz wspomnień zaskoczenie, ci wszyscy którzy biegali na lekcje religii do pobliskiego kościółka, ni z gruchy, ni z pietruchy stali się ..ATEISTAMI ( niemal wszyscy) Gdy poruszyłam temat naszych lat dziecięcych i przypomniałam tamte czasy...E daj spokój to dawno i nie prawda, żyjmy tu i teraz. Spotkanie dość szybko opuściłam. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Pytanie. Dlaczego nasze "społeczeństwo" jest tak obłudne? Dla przypomnienia. Gdy do naszego miasta przybył Jan Paweł II, to NIEMAL WSZYSCY wybiegli na ulicę aby go witać i modlić się. Teraz to trudno zapełnić kilka ławek w kościołach. Czy to tylko wina kościoła/księży/duchownych? Nie to "społeczeństwo" jest obłudne.
2020-01-13 10:51:26
do tych co bronią pedofilów
Obejrzyjcie sobie dokument braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu". Jest dostępny w sieci. Opisuje poszczególne przypadki molestowania nieletnich przez księży, czasem bardzo drastyczne. Może to Was otrzeźwi.
2020-01-13 10:46:05
hehe
no jakoś nie ciągnie mnie do tego siedliska pedofilii
2020-01-13 10:42:23
Krótko
Homoseksualiści i pedofile rozwalili od wewnątrz tę instytucję i dopóki kościół sam się z nich nie oczyści ja chodzić tam nie będę bo znaczyłoby, że mi to nie przeszkadza.
2020-01-13 10:27:50
.
Widzieliście "Kler" Smarzowskiego? Warto obejrzeć i poznać prawdę o tej kaście.
2020-01-13 10:27:27
;-)))
Serial True Detective Hbo pięknie pokazuje jak to wszystko działa, odpowiednik suwerena w USA, warto obejrzec aby to zrozumiec nie da sie tego napisac, scena pod namiotem jak z torunia
2020-01-13 10:23:55
Vera
Księża-pedofile są dziś pod ochroną obecnych władz. Nikt im zarzutów nie postawi, choćby co tydzień gwałcili nowe dziecko. Kler to nietykalna kasta. My sami jako społeczeństwo musimy pilnować własnych dzieci, a wszystkie wykryte przypadki molestowania powinny być nagłaśniane w niezależnych mediach.
2020-01-13 10:22:45
klecha
Żyjcie w ubóstwie i umartwiajcie się, albowiem wasza nagroda jest w niebie - powiedział obwieszony złotem koleś w sukience wsiadając do luksusowego Mercedesa którym odjechał w stronę swojej posiadłości.
2020-01-13 10:20:33
@Obserwator
Bo księża w Polsce to nietykalna kasta. Księdza-pedofila nikt nie oskarży tylko zostanie przeniesiony na inną parafię. Przypomnę że nawet ulubieniec Kaczyńskiego - komunistyczny prokurator Piotrowicz, reprezentując prokuraturę w Krośnie, zamiast oskarżać, bronił księdza-pedofila z Tylawy.
2020-01-13 10:14:15
;/
Na świecie jest ponad 250 religii, każda ma ten sam i jedyny cel- kontrola nad wyznawcą pełna kontrola od finansowej po umysłową ,nikt nie rodzi się żydem,katolikiem, muzułmaninem itd. to rodzice wbrew woli narzucają dzieciom swój swiatopogląd, podobnie z lekcjami religii który powinny byc w szkole zakazane -na plebanie sobie chodzcie ,podobnie finansowanie kosciola z budzetu takze powinno byc zakazane, przez tysiac lat na ta instutucje wydano miliardy jak nie biliony złotych, gdyby nie to byscie mieli w szpitalach najlepszy sprzęt medyczny na świecie, żadnych religii ,jedyne rozsądne podejscie do zycia to agnostycyzm, im szybciej to zrozumiecie tym lepiej
2020-01-13 10:09:08
@Antoni
Ty za to jesteś zahipnotyzowany TVP Kurskiego, a szkoda bo nikt tak nie manipuluje i nie kłamie jak TVP.
2020-01-13 10:07:16
Normalny
Pedofilia jest normą w showbiznesie tylko dlaczego nikt o tym nie mówi.
2020-01-13 10:04:20
Jaki
Wg Amerykańskich danych statystycznych blisko 40% skazanych za pedofilię to homoseksualiści, tylko 1,68% to księża katoliccy.
2020-01-13 10:00:23
Obserwator
Wg danych z 2018 roku, jakie udostępniła Służba Więzienna skazanych na karę więzienia za przestępstwa o charakterze pedofilskim jest 808 osób. Największą grupę bez zawodu stanowi 283 więźniów. 137 skazanych to osoby, które utrzymywały się z prac dorywczych, 47 to murarze, 22 jest rolnikami, 17 to magazynierzy, 15 to pracownicy budowlani, 13 jest stolarzami, 11 to kierowcy ciężarówek, 10 skazanych to elektrycy. Spośród skazanych znajdziemy zaledwie 4 duchownych (3 księży i zakonnik).
2020-01-13 09:57:58
brawo
To pokazuje wyższość naszego regionu nad resztą Polski
2020-01-13 09:56:48
Antoni
Niestety ale manipulacja TVN dorzuca kamyczek do ogródka. Ludzie są zahipnotyzowani tą stacją jak jakąś religią. Oni chcą zniszczyć Państwo, a ludzie myślą, że wchodzą w nowoczesność.
2020-01-13 09:56:44
Statystyk
Ponad 70% polskich księży to pedofile. Mam ryzykować narażać swoje dziecko na kontakt z takimi osobnikami?
2020-01-13 09:53:54
Do Alicja
Jakie konsekwencje swojej "działalności" ponieśli Polański, Sadowski i Tymański ?
2020-01-13 09:46:11
Do nie dziwie sie
Polański, Sadowski i Tymon Tymański to z pewnością księża ???!!!
2020-01-13 09:44:05
tfuu
a po co mam chodzić to tych zboczeńców? może jeszcze dzieci mam do nich prowadzać?
2020-01-13 09:43:29
polek
Zaczynam być dumny, że tu mieszkam!
2020-01-13 09:41:03
Katol
Najmniej chodzi do kościoła ale za to najwięcej pije.
2020-01-13 09:40:45
fido
Żeby odpowiedzieć na pytanie dlaczego coraz mniej ludzi chodzi do kościoła wystarczy obejrzeć film "Kler". To jak się obecnie zachowują księżą, to całe ich rozpasanie, miłość do pieniędzy zamiast ludzi, ciągłe pijaństwo, no i to obrzydliwe zboczenie tak bardzo krzywdzące dzieci. To wszystko powoduje, że coraz mniej ludzi ma zaufanie do tej kasty. To co pokazano w filmie to niestety smutna polska rzeczywistość kościoła.
2020-01-13 09:30:37
Edmund
"Tracimy wiarę?"Nie tylko źe niczego nie tracimy,ale wrecz zyskujemy.Zyskujemy na.....rozumie.
2020-01-13 09:24:07
Aneta
Najbardziej cieszy, że coraz mniej dzieci w szkołach chodzi na religię i nie przechodzi za młodu tego całego prania mózgu.
2020-01-13 09:18:40
nie dziwię się
od kiedy księża zaczęli w Polsce bardziej promować pedofilię niż wiarę chrześciańską to musiało się tak skończyć.
2020-01-13 09:10:09
Alicja
Kościół staje się coraz bardziej instytucją mało wiarygodną. Czym innym jest wiara czym innym kościół jako instytucja. Niestety dopóki nie zaczną ponosić odpowiedzialności karnej duchowni pedofile a alkoholicy nie zostaną wydaleni z tej instytucji, dopóty kościół będzie tracił. No tak, jak sporo zostało by wywalonych to kto zostanie aby ściągać coniedzielny haracz (czytaj taca) od tzw. wiernych. Jak ma słuchać kazania od duchownego, który niejednokrotnie ma więcej grzechów ode mnie i to bardzo ciężkich. ja nie cudzołożę, nie jestem pedofilem, nie jestem alkoholikiem i nie kradnę. Poza tym może by tak kościół poszedł trochę z duchem czasu. Zobaczcie jak wyglądają te msze św. Wstajemy, siadamy, klęczymy i odklepujemy bezmyślnie, wyuczone regułki no i oczywiście jakieś kazanie wygłoszone w języku znanym tylko temu co je wygłasza. i...koniec mszy. Ja nic z niej ostatnimi czasy nie wynosiłam i to zupełnie nic. Popatrzcie na te smutne zakonnice, które straszą dzieci na mszach, jak te nie mogą wysiedzieć i mówią do nich grożąc paluchem "cicho bo cię pan Bóg ukarze". Co to jest? Jakieś średniowiecze? Podobno bóg jest miłosierny a tu wychodzi, że to jakiś groźny "stwór". No i jeszcze niech zrobią porządek z tym biznesmenem Rydzykiem, bo na osobę duchowną to on mi nie wygląda.
2020-01-13 09:02:52
Trygław
Dziecko moje może dożyje, kiedy ostatni okupant spod żółtej flagi wyjdzie z tego kraju, i kloratkowi przestaną okradać ten kraj.
2020-01-13 08:59:49
Ciapuła
Jakoś mi przez to nie smutno gdyż Szczecin i okolice są postrzegane jako najbardziej rozsądny region i nie dajemy się mamić panom w pomponikach i kolorowych kieckach.... pozdrawiam wszystkich Szczecinian tak trzymać !!!!!
2020-01-13 08:57:04
po prostu
Ludzie przestali się nabierać na ten cyrk
2020-01-13 08:47:16
szczecinianka
Jaka to jest dobra wiadomość! Brawo mieszkańcy zachodniopomorskiego!
2020-01-13 08:46:16