niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > eKurier > Na ul. Arkońskiej dłuuugi poślizg

Na ul. Arkońskiej dłuuugi poślizg

Na ul. Arkońskiej dłuuugi poślizg
Data publikacji: 2019-08-08 09:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-09 17:39
Wywietleń: 2011 407201

Co najmniej do grudnia bez pełnego ronda, a cała inwestycja wydłuży się z założonych pierwotnie 18 aż do 28 miesięcy. Oznacza to jej ukończenie najwcześniej w drugiej połowie maja 2020 roku. Wzrosną też wydatki miasta. Na razie o kilka milionów złotych. To najnowszy i jak najbardziej aktualny scenariusz dotyczący trwającej od początku ubiegłego roku przebudowy układu komunikacyjnego z odcinkiem nowej trasy tramwajów od pętli „Las Arkoński" do nowego ronda u zbiegu al. Wojska Polskiego z ulicami Arkońską i Władysława Szafera w Szczecinie.

Najnowszy aneks, w sumie już piąty, do umowy między miastem i Eurovią Polska SA, datowany jest na 17 lipca. I nie pozostawia złudzeń. Inwestycja miała kosztować 88 978 947 zł brutto. Według zapisów lipcowego aneksu, wynagrodzenie dla Eurovii już opiewa na 92 285 239 zł. Co ni mniej, ni więcej daje 3 306 292 zł ponad kwotę, na jaką pierwotnie całe zadanie spółka wyceniła, kiedy stawała do przetargu. Inwestycję podrażają m.in. dodatkowe koszty związane ze zwiększeniem zakresu robót przy budowie części nowego uzbrojenia pod ziemią czy robót

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 08-08-2019

 

Tekst i fot. Mirosław Winconek
Na ul. Arkońskiej dłuuugi poślizg Na ul. Arkońskiej dłuuugi poślizg Na ul. Arkońskiej dłuuugi poślizg

Komentarze

Mark
W czym problem aby oddać rondo do użytku. Przecież tam panuje kompletny marazm. Stare pierdziele z Urzędu Miasta udają że wszystko jest OK.
2019-08-09 17:37:57
Przetargi@przewałki
Po jakie licho są organizowane przetargi, skoro i tak potem robi się to co się robi, czyli nic się nie robi.....jak to dobrze poinformowani w tematach przetargów z publicznych funduszy....swojaki i tak muszą wygrać i doić jak się tylko da "inwestycję" publiczną ! Są już opracowania które wręcz pokazują iż ŻADEN przetarg publiczny w kraju NIE został zrealizowany zgodnie z zapisami w ofertach przetargowych. Niemal od razu po "wygraniu przetargu" sa wprowadzane aneksy, poprawki i inne tego typu czary mary!
2019-08-09 13:18:14
Gość
Co jest powodem tak dużego opóźnienia w oddaniu do użytku ronda na al. Wojska Polskiego?
2019-08-09 10:53:08
Turysta
Jestem tam często na rowerze, ba dużo słaba organizacja pracy, nic nie jest zakończone tak do końca. Wymówka wiadukt, a gdzie byli inżynierowie którzy określali stan techniczny przed remontem. Po co przetargi i terminy, niech będzie jak się zakończy to będzie koniec i oczywiście poprawki.Rok przedłużona inwestycja ha ha ha. A ta sama firma ma kontynuować przebudowę Szafera, oj bed,je się działo .
2019-08-09 09:42:05
o co tam chodzi
czyżby za mało kasy poszło na tą całą inwestycję? i teraz wykonawca musi sobie to odbić nic nie robiąc przez pół roku?
2019-08-09 00:16:48
Lwów
Przecież to kpina z mieszkańców.Tam prace powinny być prowadzone 24/h
2019-08-08 16:12:43
Seba
Energopol tego nie buduję a maja proglemy i co miasto dołoży
2019-08-08 16:02:01
Bielik
Kto i ile znowu wziął w łapę?
2019-08-08 14:32:20
ktoś tu łże
Tylko czekać,wypatrywać jak na rondzie pojawią się protesty,blokady i społeczny bunt.Czy miasto naprawdę nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji i komunikacyjnego chaosu w tym miejscu-?
2019-08-08 14:27:53
@Wykonawca zawsze winny
Miasto ma swoje za uszami - źle zinwentaryzowany wiadukt na Arkońskiej, ale nie widzę argumentów na wciąż nie skończone rondo i Szafera, które już dawno powinno być skończone i oddane do użytkowania. Dla mnie jest to tylko wina wykonawcy.
2019-08-08 12:21:48
Wykonawca zawsze winny
# Z okolic. Kontrakt to trzeba zerwać z miastem, albo ludźmi którzy przygotowują inwestycje miejskie. To stały zespół pierdzieli, którzy żadnej miejskiej inwestycji dobrze nie przygotowali. Chciejstwo brak profesjonalizmu to ich znak rozpoznawczy.
2019-08-08 11:04:15
Z okolic
Jest to zwyczajne sqrwys...inaczej nie potrafię tego nazwać.Za nasze publiczne pieniądze utrzymujemy firmę,która zrobiła sobie stałe źródło dochodu na kilka lat.Cierpią kierowcy,cierpią okoliczni i nie tylko-mieszkańcy a miasto partycypuje w tych niejasnych interesach.Przyjdzie zima,będą mrozy,śnieg-kolejna doskonała wymówka by o kolejne 3 miesiące wydłużyć prace.Pogonić,zerwać kontrakt i zatrudnić nową firmę.
2019-08-08 09:51:32
Cytadela
To jest kur..a skandal!!!! Kto jest za to służbowo odpowiedzialny? Powinien wylecieć na zbity pysk z pracy,Panie prezydencie Krzystek.
2019-08-08 09:42:07
A jednak miałem rację...
gdy w ur. zaczął się "poślizg" z rondem na WP, które już dawno temu miało być oddane, a ja wówczas napisałem, że koniec zobaczymy w 2020 roku tak z 12-sto miesięcznym poślizgiem. Odsądzano mnie od czci i wiary. I co ? Dużo się nie pomyliłem. Najgorsze jest to, że rozwalony jest układ komunikacyjny całego rejonu bez stosownej alternatywy. I niech jeszcze do tego rozbebeszą Szafera i zaczną budować rondo na Głębokim...