piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > eKurier > Mieszkańcy Świnoujścia zaalarmowali komisję Parlamentu Europejskiego

Mieszkańcy Świnoujścia zaalarmowali komisję Parlamentu Europejskiego

Mieszkańcy Świnoujścia zaalarmowali komisję Parlamentu Europejskiego
Data publikacji: 2019-09-10 09:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 13:23
Wywietleń: 1106 414060

Podczas obrad Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego w Brukseli została poruszona sprawa budowy terminalu kontenerowego na obszarach NATURA 2000 w Świnoujściu. Petycję w tej sprawie złożyło Stowarzyszenie Prawobrzeża, które sprzeciwia się lokalizacji inwestycji na prawobrzeżnej plaży. Członkowie komisji uznali, że dobrze się stało, że mieszkańcy Świnoujścia zgłosili problem, petycja pozostała sprawą otwartą, a strona polska zostanie poproszona o wyjaśnienia.

Przypomnijmy, że terminal kontenerowy jest planowany na terenach kąpieliska osiedla Warszów, pięknego lasu z terenami NATURA 2000 i przechodzącego tędy szlaku wycieczkowego i rowerowego. Przeciw takiemu rozwiązaniu protestuje lokalna społeczność i część świnoujskiej branży turystycznej. Zawiązał się również komitet przeciwników budowy terminala kontenerowego, który urządzał spotkania i konferencje prasowe, na których przekonywano, że terminal kontenerowy to pomysł nietrafiony i łamiący umowę społeczną, że po wybudowaniu gazoportu, który pochłonął sporą część lasu i plaży, na wschód od ul. Ku Morzu nie dojdzie do aneksji

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-09-2019

 

Autor: Bartosz Turlejski

Komentarze

plażowicz
Plaży to my mamy w Polsce 500 km i akurat te 1000 m im jest potrzebne. To jest polskie terytorium państwa polskiego a nie paru politykierów.Gospodarka na pierwszym planie i ekologia.bo to ekologiczny terminal
2019-09-11 20:40:05
Narakun
I bardzo dobrze. Jak można chcieć zniszczyć taką piękną plażę? Jeżdżę tam kiedy mogę. Pięknie, cicho, najładniejszy zakątek w województwie i jacyś niemądrzy ludzie chcą to zaprzepaścić? RACJĄ STANU to jest ta plaża, kąpielisko, środowisko, nasze piękne POLSKIE lasy i spokój ludzi tam mieszkających. Już musieli zgodzić się na gazoport. Zostawcie im przynajmniej tą plażę łobuzy, cwaniaki i betoniarze!
2019-09-11 12:01:21
doker
To nie mieszkańcy zaalarmowali tylko politykierzy co nie chcą by Polska się rozwijała
2019-09-11 06:14:53
Były wyborca PO
Wiadomi ludzie zapewne wystąpią ze szlachetną inicjatywą -Tak jak oddali tunel do Gdańska tak terminal kontenerowy oddadzą do Rostoka
2019-09-10 20:54:42
dr Pietruszka
Terminal kontenerowy w Świnoujściu to polska racja stanu.To szansa dla Pomorza Zachodniego i całej gospodarki morskiej.To szansa dla szlaków tranzytowych Północ Południe.Komu przyszło do głowy rozgrywać Terminal Kontenerowy kosztem naszego regionu?Tu nie ma dobrych intencji, plaży jest dostatek.
2019-09-10 20:50:42
Wystarczy sprawdzić
na mapie natura2000.eea.europa.eu jak wygląda obszar Polski i porównać z podobnymi miejscami w innych częściach Europy - właściwie tylko w Polsce na całej długości linii wybrzeża są umieszczone obszary Natura 2000 blokujące de facto możliwość rozwoju gospodarczego Polski... przypadek?
2019-09-10 19:31:52
@Dajdyche
Potrafisz tylko obrażać? Dlatego Twoja opcja przegra. Ludzie mają dość chamstwa, jakie zaprezentowałeś. Dziwi, że administrator portalu publikuje taki hejt.
2019-09-10 16:02:32
@ Barubar
Zmyślasz. My w Świnoujściu pamiętamy jak było. Grupa oszołomów jeździła nawet do Szczecina protestować przeciw gazoportowi.
2019-09-10 15:59:43
entuzjasta
Świnoujście już dawno przestało być uzdrowiskiem i powinno stać się portem. Śmierdzące smażalnie, hałaśliwe dyskoteki i agencje towarzyskie można przenieść nad Wisłę, najlepiej gdzieś poniżej Warszawy.
2019-09-10 14:18:22
@CI SAMI
Dzięki za merytoryczny wpis !
2019-09-10 13:26:58
@... do godz. 12:01:46
Damy Ci nawet kilkadziesiat... "Dych" (!!!) byles tylko z tego rejonu Polski wreszcie wyjechal tzn. tam... skad faktycznie masz Swoje PO-KO czyli PO-chodzenie i KO-rzenie !! A z tunelem nie spiesz sie, bo jak tam i Cie "po-pa-kujemy" to skoncza sie "zarty" i zacznie sie faktyczna rzeczywistosc...
2019-09-10 12:58:26
A ile tej polskiej plazy... i dla Niemcow ?
Te "Donosi-ciele"... i na wlasny Kraj PO-trzebuja ?? A wiec: jak nie dojdzie do Kompromisu, to Zlokalizowac ten Projekt w innym miejscu... a mieszkancy "Swinskiego- ujscia" niech beda bezrobotni i do tego jeszcze na "jak najnizszych zasilkach" !!!
2019-09-10 12:38:09
Barubar
Terminal w tym miejscu to poroniony pomysł. Kim jest inwestor? Do tej pory nie wiadomo. Mieszkańcy chrońcie swojej plaży i lasu i nie dajcie się zabetonować. Do przedmówców: nikt w Ś-ciu nie protestował przeciw LNG. Tam starano się o rekompensaty, które inwestor sam obiecał, ale się wycofał. I wtedy PiS, z Markiem Gróbarczykiem, mieszkańców wspierał. A dzisiaj co? Te kontenery to niech sobie robią, ale w innym miejscu, na terenach portowych, a nie kosztem kąpieliska na prawobrzeżu!
2019-09-10 12:09:12
Dajdyche
A gdzie tunel pisuarskie trolle?
2019-09-10 12:01:46
Do "Ci sami "
Kolego, albo jesteś niedouczony, albo trollujesz (czytaj: kłamiesz). Terminal LNG to inicjatywa rządu Prawa i Sprawiedliwości, jeszcze za prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego. Gdy nastał rząd PO, zaczęto go opóźniać. Mówiło się coś o gazoporcie, ale w Gdańsku. Na szczęście PIS konsekwentnie dba o bezpieczeństwo energetyczne Polski.
2019-09-10 11:59:03
do Ci sami
Nie zmyślaj. PiS zawsze popierał budowę terminala LNG w Świnoujściu.
2019-09-10 11:54:08
Hańba!
Donosiciele i zaprzańcy działają na korzyść Niemiec i Rosji. Polska nie ma się rozwijać i bogacić, tylko być miejscem do wypoczynku dla starych Niemców. Polacy mają im zbierać szparagi i zmieniać pampersy. Rozwijać to się może Hamburg i Rostock.
2019-09-10 11:52:27
aj waj
Mieszkańcy Świnoujścia podpuszczeni przez totalną opozycję! Jakoś gówna w Wiśle im nie przeszkadzają, budowa zamku w Puszczy Noteckiej na obszarach Natura 2000 im też nie przeszkadza, zalewanie szambem Zatoki Gdańskiej przez włodarzy Gdańska też im nie przeszkadzało - totalnej opozycji przeszkadzają inwestycję które rozwijają nasz kraj takie jak właśnie budowa terminalu kontenerowego, przekop Mierzei Wiślanej, arteria drogowa via Carpatia - takie inwestycje zaprzaństwu przeszkadzają!
2019-09-10 11:49:34
wyspiarz
Donoszenie na Polskę, gdzie obowiązuje pseudo państwo prawa? To są kpiny z demokracji, która miała u nas panować !!!
2019-09-10 11:38:13
do violi
marny sprzedawczyku i trollu, co za ten wpis masz przyobiecane? zawrotną karierę ????
2019-09-10 11:31:14
Anna
Jestem pod wrażeniem, że w tym zapyziałym od skorumpowania, układzików etc mieście są ludzie którym się chce, bezinteresownie bronić naszego godnego życia. Tak trzymać, nie oglądać się na koalicję kontenerową
2019-09-10 11:29:17
Świnoujścianka
Brawo mieszkańcy, brońcie się. Trolle kontenerowi już atakują. Dostaną bonusy od lepszych !!!
2019-09-10 11:26:40
Ci sami
To ci sami ludzie, którzy usiłowali zablokować budowę terminala LNG. Wówczas popierał ich PiS, bo terminal LNG budował rząd PO 😊 Teraz popiera ich PO, bo port kontenerowy chce budować rząd PiS. Tymczasem wpływy podatkowe z działalności spółki zarządzającej terminalem LNG to ważny element finansowania tunelu łączącego wyspy Wolin i Uznam. Grupa jest mała, ale hałaśliwa. Protestując włączyła się w kampanię wyborczą m.on. pani Agatowskiej. Świnoujście musi się zdecydować - albo chce być bogate i piękne, albo dzikie i dziewicze, z plażą zastrzeżoną wyłącznie dla mieszkańców Warszowa, w tym autora tego tekstu.
2019-09-10 11:21:13
Viola
Mieszkańcy Świnoujścia zaalarmowali komisję Parlamentu Europejskiego? Winno być: Donosiciele z SLD i Platformy.
2019-09-10 11:03:57
Mirek
W Gdańsku pewnie zacierają ręce, konkurencja sama się blokuje.
2019-09-10 10:40:41
Donoszenie na Polskę.
Towarzysze z SLD i PO tak doradzili mieszkańcom. Donosić na swój kraj ile się tylko da. W Brukseli mówi się , że Polska to kraj donosicieli. Czyj to pomysł ? Kto napuścił mieszkańców ? Wieczorek czy Geblewicz. I kto , konkretnie , wysłał donos ? Nazwiska proszę.
2019-09-10 10:39:25
kont
A czy mieszkańcy, dla porównania, pokazali mapy z działającymi terminalami w Europie, gdzie się dokładnie znajdują i jak daleko od miast?
2019-09-10 10:14:22