niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > eKurier > Mieszkańcy powiedzieli kontenerom NIE

Mieszkańcy powiedzieli kontenerom NIE

Mieszkańcy powiedzieli kontenerom NIE
Data publikacji: 2019-06-24 10:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-03 18:36
Wywietleń: 1727 398834

To było trzecie spotkanie zorganizowane przez władze portu, które miały przekonać mieszkańców Świnoujścia do idei budowy terminalu kontenerowego na warszowskiej plaży. Pod adresem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście padło wiele gorzkich słów, m.in. oskarżenia o próbę manipulacji informacjami. – My kontenerów na swojej plaży nie chcemy! – nie wytrzymywali zebrani na sali mieszkańcy.

Spotkanie odbyło się w warszowskiej filii Miejskiego Domu Kultury. Mieszkańcy Warszowa w przypadku realizacji inwestycji bezpowrotnie stracą swoje kąpielisko. Wcześniej tutejszej społeczności odebrano już spory kawał plaży ze względu na budowę gazoportu i obiecywano, że port nie pokusi się o aneksję kolejnych terenów. Stało się inaczej i dzisiaj Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście stara się przekonać do pomysłu budowy wielkiego terminala kontenerowego na wschód od gazoportu. Już podczas prezentacji filmiku przygotowanego na zlecenie władz portu zaczęło być nerwowo. – Wyłączyć tę propagandę! – padło z sali.

Również podczas prezentacji koncepcji przez dyrektora Marka Trojnara z ZMPSiŚ,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 87% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-06-2019

 

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Komentarze

prywata kwitnie
Nie wpływa to dobrze na wiarygodność gazety.
2019-06-26 14:24:45
do: pytanie ma
mama i syn
2019-06-25 10:06:13
do 123
co do pracowitości tych osób to wara i trzy ..... w bok. Patafianie z Psin Dolnych czy innego Lublyna.
2019-06-24 19:11:36
do znawcy Jazona
Jazon Buźki tęskniące za rozumem... Z tego co wiadomo, to Pani z lewej strony zdjęcia,,, to kadra zarządzająca OT Port ;), Pani z prawej strony zdjęcia, to wszelkie znaki wskazywały na to, że była jedną z osób delegacji ZMPSŚ ;) no cóż widać, że Jazon powinien pomykać za .... rozumem . A do tego ubliżać mieszkańcom dzielnicy Warszów, że nie chcą się sprzedać za koraliki, baloniki i inne cudawianki, to trzeba być prymitywnym badziewiem i sprzedajnym trollem. Taki cwaniak, ale tego na zebraniu nie powiedział.
2019-06-24 19:09:32
321
Tunelu tez nie budujcie niech sobie plywaja promami ,warto dodacze tunel to w 85% jest z funduszy ue a nie od jedynej slusznej partii
2019-06-24 16:46:31
Warszow
Ktoś podły wymyślił terminal kontenerowy na najpiękniejszej plaży na wybrzeżu. Kontenery do Szczecina lub na istniejący teren portowy, a na plaży- turystyka.
2019-06-24 16:41:27
Ty, on,ona
tak jest Nie oddamy ani kawałka naszej ziemi chińskiej zarazie
2019-06-24 15:57:12
Jazon
Buźki tęskniące za rozumem...
2019-06-24 15:41:06
HogoFogo
Mieszkańcy Swinemünde boja się, że Oma i Opa nie przyjadą już na masaże lub zakupy. Rozumiem ich - nie mogą sobie wyobrazić innego sposobu zarobkowania niż na Niemcach. Ale nie bójcie się! Nasi sąsiedzi z zachodu maja w dupie ten terminal dopóki ceny wypoczynku u was będą niższe niż u nich.
2019-06-24 15:00:14
artemor
Na zdjęciu widać same mohery, czyli ojciec dyktator i wielki imperator nie chcą kontenerów. Wyjdzie na to, że Świnoujście to też wioska ale z tunelem. Świat idzie naprzód .
2019-06-24 14:50:06
Ja
Brawo mieszkańcy! Nie oddamy ani kawałka naszej ziemi chińskiej zarazie!
2019-06-24 14:43:55
Krótko
Mentalność świnoujścian to mentalność niewolników stworzonych jedynie do usługiwania innym. Młode, ambitne jednostki uciekają ze Świnoujścia co widać nawet na zdjęciu. No ale bardzo dobrze, pogłębiać tor i dawać pudełka do Szczecina niech się choć port stolicy województwa rozwija.
2019-06-24 14:35:38
do: pytanie ma
To tylko zbieg okoliczności.
2019-06-24 12:56:10
bzdury o zrujnowanym klimacie
Osoba je pisząca nie ma pojęcia o restrykcyjnych przepisach, jakie wkrótce będą obowiązywać w żegludze i w ogóle transporcie, właśnie ze względu na ochronę środowiska. Zanim terminal powstanie, smrodziuchów już nie będzie. No ale lobby antygospodarcze wie swoje. Najwięksi krzykacze to dobrze znani działacze z list wyborczych.
2019-06-24 12:41:05
pytanie ma
Czy sprzeciwiająca się tej inwestycji wiceprzewodnicząca Zarządu Osiedla Warszów jest krewną autora tekstu? http://iswinoujscie.pl/artykuly/60247/
2019-06-24 12:13:56
a może taka jest prawda 123 ???
Czy nasze dzieci i wnuki w przyszłości wybaczą nam zrujnowny klimat i przyrodę? 44 wyspy zmienią się w 45. Pirs terminala ’45 wyspa na Zatoce Pomorskiej’ emitował będzie spaliny, pył, hałas, plastikowe śmieci i elektro-magnetyczne promieniowanie. Kosztów tego ekologicznego rozboju nie zbilansują żadne pieniądze! Starzy może jeszcze trochę się upaszą na przekupstwach rządzących - być może finansowanych z terminala. A młodzi co na to?
2019-06-24 11:57:39
do 123
Nie tyle elektorat, co działacze. Chodzi oczywiście o SLD.
2019-06-24 11:57:05
456
wpis na poziomie trolla,co z socjalu korzysta lub innego Jasia, co srebrnika na piwo dostał, żeby takie kocopoły wpisywać.
2019-06-24 11:52:09
123
zapewne elektorat jedynej slusznej partii ,zawsze anty,zawsze hamulcowi, po co w ogole pracowac, lepiej socjal ciagnac na koszt podatnikow