czwartek, 03 grudnia 2020r.

Mieszkańcy bronią ekoportu

Data publikacji: 2020-07-13 12:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:17
Mieszkańcy bronią ekoportu
 

Nikt nie protestował, gdy w ramach obostrzeń związanych ze stanem pandemii został wyłączony z użytkowania. Co innego teraz. Gdy inne już dawno pracują pełną parą, ekoport przy pl. Słowińców pozostaje zamknięty. Mieszkańcy Gumieniec postanowili się upomnieć o swój, czyli historycznie pierwszy ze szczecińskich ekoportów.

Powstał jako pierwszy w Szczecinie punkt odbioru odpadów problemowych. Torując drogę wielu następnym proekologicznym inicjatywom i systemowym przemianom, jakie latami skutecznie przekonywały szczecinian do zmiany nawyków konsumpcyjnych oraz segregacji odpadów. Na długo zanim w tym celu zostały wdrożone rządowe programy. Mowa o ekoporcie przy pl. Słowińców (ul. Dworska), do którego mieszkańcy mogli przynosić zarówno odpady, jak i rzeczy użyteczne, choć im już niepotrzebne, by miały szansę trafić do potrzebujących lub wprost do benefitowej Galerii Szpargałek.

Dziś Szczecin szczyci się siecią ekoportów funkcjonujących już we wszystkich strategicznych punktach miasta. Przyjmującymi od mieszkańców nieodpłatnie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, chemię budowlaną,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-07-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Tomasz Tokarzewski

Komentarze

pytanie.
2020-07-13 16:05:17
dojazd z Gumieniec do ekoportu na Taczaka wymaga przepychania się przez wiecznie zapchane rondo na DK10. Równocześnie na Pomorzanach jest biała plama. Może więc pora na kolejny ekoport na południowych Gumieńcach? ten na placu Słowińców jest już za ciasny
Może
2020-07-13 15:42:45
Ten ekoport jest przestarzały ale i w niefortunnym miejscu. Rozwiązaniem byłby nowy ekoport w innym miejscu ale nie daleko od obecnego... pytanie czy jest tam na to miejsce?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ