sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > eKurier > Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie

Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie

Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie
Data publikacji: 2019-07-10 20:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-23 15:05
Wywietleń: 1236 401830

Przy ul. Janosika zostanie zbudowany apartamentowiec pn. Stettiner Residence. Prace rozpoczęto od uporządkowania terenu, czyli od usunięcia dziesiątek drzew i krzewów kolidujących z inwestycją. „Duże stare klony są wycinane w okresie lęgowym. Widać, jak ptaki uciekają na ostatnie z ocalałych koron, ale pewnie i je zaraz wytną. Przygnębiający obraz zniszczenia” - alarmował nas Czytelnik.

Apartamentowiec Stettiner Residence będzie miał 8 kondygnacji, w tym dwie podziemne (w sumie 8,5 tys. m kw.). Powstanie w sąsiedztwie już istniejącego obiektu biurowego Stettiner Business Center, czyli w rejonie ul. Janosika i pl. Kilińskiego. Ma być „nowoczesny, stylowy i komfortowy”, a jego atutem jest m.in. bliskość parku Kasprowicza. Aby powstał, konieczne było usunięcie zieleni kolidującej z budową.

- Rozumiem, że działka jest prywatna, ale… Magistrat może, za pomocą decyzji administracyjnych, wpływać na zachowywanie istniejącego drzewostanu: szczególnie w obszarze centrum miasta - przekonywał pan Tomasz (nazwisko do wiadomości redakcji), nasz Czytelnik. - Tymczasem pozwala na usuwanie zieleni,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-07-2019

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie

Komentarze

Koka
Wstyd, że władze miasta pozwoliły stąd wyciąć 45 dorodnych drzew. Będziemy zdychać bez tlenu. Czy dzbany z 500÷ to kiedykolwiek zrozumieją?!
2019-07-11 18:49:58
ciekawe
To już nie Szczecin tylko Stettiner? Widać że nasi włodarze idą drogą magistratu gdańskiego który robi z Gdańska - "Freie Stadt Danzig" które było miastem hitlerowskim!
2019-07-11 10:09:55
;]
Wiadomo, jak chodzi o zdziczałe krzaki (siedliska meneli) i inne pierdoły to musi być Nalewajko.
2019-07-11 09:57:55
nicki
Zawsze mnie śmieszy jak ludzie z zapałem w internetach bronią chaszczy, które pełnią rolę lejni i wysypiska odpadków, ale jakoś nie widziałem, żeby ktoś jako wolontariusz pozbierał śmieci, albo w jakiś inny sposób zadbał o zaniedbany, zielony kawałek miasta, niezależnie od tego czyją jest własnością.
2019-07-11 07:59:41
Myśl
Ludzie nigdy z barbarzyństwa nie nie wyrosną. Nachapać się, nagrabić niszcząc wszystko dookoła to ich główny cel. A służby "ochrony" środowiska tylko "czynią sobie ziemię poddaną". Okropieństwo. Ludzkie szkodniki.
2019-07-10 22:23:13
HogoFogo
Gdzie jest niezawodna Basta broniąca steków z woła i schabowych? Pojechała na wakacje, czy może sponsor nie pozwolił zająć się Stettinerem? Hę???
2019-07-10 21:26:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie