piątek, 04 grudnia 2020r.

Maszt pod oknami? Mieszkańcy Przybiernowa protestują

Data publikacji: 2020-09-05 08:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:18
Maszt pod oknami? Mieszkańcy Przybiernowa protestują
 

Mieszkańcy Przybiernowa protestują przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej na działce w obrębie stacji paliw TANK. Żądają wstrzymania robót budowlanych, które na tym etapie wiążą się z zamontowaniem prefabrykatów pod fundamenty. Nie wyrażają zgody na powstanie masztu w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej.

„Postawienie stacji bazowej w niedalekiej odległości od budynków mieszkalnych z pewnością narazi nasze życie i zdrowie z powodu ekspozycji na promieniowanie, jakie wytwarzają tego typu obiekty oraz spowoduje utratę wartości naszych nieruchomości. Na terenie gminy Przybiernów znajduje się wiele niezabudowanych nieruchomości, na których stacja bazowa telefonii komórkowej mogłaby zostać zbudowana, bez narażania zdrowia i życia mieszkańców" - czytamy w piśmie protestacyjnym.

Dodatkowo protestujący zwracają uwagę na fakt, że jako właściciele posesji sąsiadujących z działką pod inwestycje nie zostali poinformowani o toczącym się postępowaniu w sprawie wydania pozwolenia na budowę, mimo że obszar oddziaływania obiektu budowlanego tego typu wykracza poza działkę budowlaną,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-09-2020

 

Autor: Andrzej Łapkiewicz 
Na zdjęciu: Mieszkańcy nie są przeciwni wieżom telefonii komórkowej. Gmina dysponuje terenami, które mogą być wykorzystane na ten cel.
Fot. Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

Łukasz
2020-09-05 15:48:41
Szanowni Państwo, osoby zainteresowane tematyką stacji bazowych telefonii komórkowych oraz wymogów prawnych stawianym tym obiektom, zapraszam na moją stronę internetową: http://www.czyleko.pl
Jazon
2020-09-05 12:08:02
Kolejne stado baranów. Bez obrazy dla tych pożytecznych zwierząt.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ