środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > eKurier > Łowimy za dużo ryb

Łowimy za dużo ryb

Łowimy za dużo ryb
Data publikacji: 2020-07-15 15:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-21 19:19
Wywietleń: 683 464805

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego tegoroczny urlop chętniej spędzamy w kraju. Wielu z nas wybiera plaże Morza Bałtyckiego. - To szansa, abyśmy nauczyli się odpowiedzialnie korzystać z tego, co oferuje nam Bałtyk - apeluje WWF Polska, czyli Światowy Fundusz na rzecz Przyrody.

Już od lipca ubiegłego roku obowiązuje zakaz połowu dorsza na Bałtyku, a naukowcy rekomendują przedłużenie tego zakazu do 2021 roku. Zalecają też wstrzymanie połowów śledzia na zachodzie Bałtyku. Ich zalecenia przez lata były ignorowane. Ustalone zostały zbyt wysokie i niedostosowane do wytrzymałości ekosystemów Bałtyku limity połowowe. „Łowimy za dużo ryb, a często są one również zbyt młode, co nie pozwala stadom odbudować się do pełni sił" - ostrzega WWF.

Organizacja podkreśla, że jeśli chcemy zachować populacje ryb Morza Bałtyckiego - także dla przyszłych pokoleń - konieczne jest przejście na zrównoważone rybołówstwo, czyli takie, które opiera się na połowach odpowiednich gatunków ryb w dopuszczalnych ilościach i przy respektowaniu rekomendacji naukowców.

- Na obecny zły stan Morza Bałtyckiego i jego

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-07-2020

 

Autor: Karolina Nawrocka 
Fot. Marek Czasnojć
Łowimy za dużo ryb Łowimy za dużo ryb

Komentarze

ryby z Bałtyku są skażone
i zwyczajnie nie powinno się ich jeść - w Bałtyku po IIWS zatopiono miedzy 40 a 400 tyś ton bojowych środków chemicznych czyli broni chemicznej - środki te zaczynają wydostawać się ze skorodowanych zbiorników, dodać należy do tego wraki z ładowniami wypełnionymi paliwem i innymi środkami chemicznymi które również zaczynają w wyniku korozji przeciekać - za kilka lat może dojść do niespotykanej katastrofy ekologicznej na Bałtyku... już obecnie poziom skażenia dioksynami jest tak wysoki ze ryby z Bałtyku są zwyczajnie rakotwórcze podobnie jak karmione mączką pozyskiwaną z ryb Bałtyku tzw norweskie łososie - większość ryb hodowlanych z Norwegii jest toksyczna...
2020-07-16 11:57:00
amm
powiedzcie to duńczykom którzy mączkę robią z wszystkiego co się da!
2020-07-16 06:25:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie