sobota, 19 września 2020.
Strona główna > eKurier > Lecznice na krawędzi

Lecznice na krawędzi

Lecznice na krawędzi
Data publikacji: 2020-06-03 23:16
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-04 19:07
Wywietleń: 594 457931

Po raz kolejny radni myśliborskiej Rady Powiatu przekazali pieniądze na działalność szpitali w Dębnie i Barlinku. Zanim do tego doszło, mieli pytania i wątpliwości. Pytali m.in. o kondycję finansową obu lecznic na koniec 2019 roku i za pierwszy kwartał roku bieżącego.

- Na koniec 2019 roku szpital w Barlinku miał stratę w wysokości około 4,8 mln zł. Na koniec pierwszego kwartału tego roku strata wynosi 1,5 mln zł. Szpital w Dębnie na koniec ubiegłego roku miał stratę w wysokości około 3,5 mln zł. A na koniec kwartału nie pamiętam, nie mam przy sobie dokumentów - mówił starosta myśliborski Andrzej Potyra.

Starosta wyjaśniał także, dlaczego szpitalowi w Barlinku powiat udziela pożyczki, a w szpitalu w Dębnie zwiększa swoje udziały.

- Musimy wrócić do czasu, kiedy wyemitowaliśmy obligacje na spłatę długów szpitala w Dębnie. Gmina miała przejąć większość udziałów, ale do tego nie doszło. W międzyczasie wyskoczył projekt przejęcia dębnowskiej lecznicy przez szczeciński szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Rada Miejska Dębna nie podjęła uchwały o przejęciu 60 procent

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-06-2020

 

Autor: Jacek Słomka

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie