niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > eKurier > Lasów nam zakazano [SONDA]

Lasów nam zakazano [SONDA]

Lasów nam zakazano [SONDA]
Data publikacji: 2020-04-07 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-08 17:49
Wywietleń: 1609 450393

„Żądamy cofnięcia zakazu wstępu do lasu!" - pod tą petycją podpisało się już blisko 150 tysięcy osób. W internecie pojawiła się również „pokojowa akcja nieposłuszeństwa obywatelskiego" bazująca na tezie o nielegalności wprowadzenia wyłączenia z użytkowania lasów oraz innych terenów zielonych, co nie dotyczy - co bodaj najbardziej bulwersuje opinię publiczną - myśliwych.

W stanie epidemii rząd wprowadza kolejne obostrzenia podyktowane względami bezpieczeństwa, a w celu powstrzymania pandemii. Kroczące ograniczanie swobód obywatelskich rodzi jednak szereg wątpliwości nie tylko wśród prawników. Kontrowersje budzą zarówno nakazy zachowania odstępu w miejscach publicznych, dotyczące także małżonków, jak również wychodzenia dzieci z domu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, obowiązujące nawet młodzież do 18. roku życia.

Na wydłużającej się liście zakazów pojawiły się również „pełniące funkcje publiczne i pokryte roślinnością tereny zieleni". Od skwerów i parków aż po lasy. W kontekście obawy przed gromadzeniem się to właśnie ów „zakaz leśny" budzi najwięcej negatywnych emocji

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-04-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Sylwia Dudek
Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

Komentarze

barbara
Parki zamknięte (ale nie dla policjantów). Lasy zamknięte (ale nie dla myśliwych i policjantów). Wrota zakażenia otwarte - dla pozostałych. Logiczne myślenie.....głęboki deficyt
2020-04-08 17:43:57
Ctr
"Partia ma dwa zasadnicze cele: zawładnąć całą kulą ziemską i zlikwidować raz na zawsze swobodę myślenia." Orwell Rok 1984
2020-04-07 18:40:33
jajko niespodzianka
To przygotujcie się już dzisiaj na jutrzejszą konferencję cotygodniową tym razem świąteczną konferencję i kolejne ograniczenia.Tym razem w zakazie podrózowania samochodami,no i oczywiście a jak-wydłużeniu dotychczasowych terminów do okresu weekendu majowego.Taki o to prezent dostaniemy od rządu na świąteczny stół,co byśmy nie oszaleli z już istniejącego dobrodziejstwa nałożonego na naród.
2020-04-07 17:22:18
Człowiek ma skłonność
do dłubania w naturze. Będzie dłubał. Całe szczęście, już niedługo.
2020-04-07 15:17:11
Miś
Ojojojojoj.... męczennicy... Piszcie petycje do Tuska, Trumpa, papieża, Putina i Knessetu.
2020-04-07 12:55:49
hmm
Kim trzeba być, aby zagłosować na "nie" - lewakiem?
2020-04-07 12:19:26
trohan
@czytam i nic z życia nie rozumiesz. Wszyscy ludzie to podpalacze. Zastanów się dzieciuchu?
2020-04-07 11:43:30
@czytam
Zgoda. To jest głos rozsądku. Wielkie larum, bo na tydzień zakazali wstępu, a susza w lasach jest faktem: www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/niebezpiecznie-sucho-w-lasach
2020-04-07 10:49:15
@Obs.ryver
Po czym tak ryje beret?
2020-04-07 10:46:16
czytam
Ja las szanuję.. kocham . To świątynia przyrody . Lasy w Polsce są uprawiane - to do fanatykow ekologicznych / politycznych / . Mam w zasięgu roweru lasy uprawiane . Są zadbane , pełne ptaków , saren , zaskrońców i dzików . Nie widzę jakiś pisowskich wyrzynań lasu . Widze troskę o las . Tam gdzie wycięto drzewa , rosną posadzone młode . "EKOLODZY " finansowani partyjnie i z lewackich fundacji nie kochaja lasu , tylko zadymy i forsę . Zamknięcie leśnych parkingów - TAK ! Zakaz wstępu - NIE ! Chyba ,że jest susza , to TAK . Bo trzeba chronić LAS przed - jekologamy , terorystamy i politykamy !
2020-04-07 10:41:18
Obs.ryver
Kaczor na starość zidiociał! siedział nz Żoliborzu u mamci pod pierzyną, dzioba nie wychylił nawet do najbliższych krzaków a teraz zakazał nam wstępu do lasów!!! Morawiecki i jego "ministrowie" tną lasy i resztki puszcz w sposób szabrowniczy a nam zakazują nawet niedzielnych spacerów!!! My dotychczas lasów nie spaliliśmy, nie zadeptalismy, to nasze ,wspólne dobro Narodowe! To nie jest własność partii kaczystów-oszołomów!!! Ja idę do resztówki Puszczy Bukowej!!!
2020-04-07 10:06:47
Krytyk Społeczny.
Rząd się liczył i zapewne liczy że w naturze Polaka który od zarania dziejów zawsze ma z władzą pod górkę (za Niemca,za PRL-u z Komuną,teraz za dyktatury PiS )-będzie nieposłuszeństwo obywatelskie walczyć o swoje konstytucyjne prawa.Psychologia społeczna się tu kłania,niepokój gniewa agresja dotyka każdego któremu bezprawnie w imię fałszywej wykładni czegoś się zakazuje lub go okrada.Zakładam że granica czerwonej linii będzie przekroczona już niebawem,kiedy dojdą jutro kolejne restrykcje ( jajko niespodzianka na święta od władzy ) w sytuacji kiedy inne Kraje Austria Niemcy Szwajcaria,Dania Belgia część obostrzeń likwiduje,przywraca pewne obszary społeczeństwu,uruchamiają gospodarkę.Gniew i taki wewnętrzny uzasadniony bunt społeczny z fazy tlenia się,wymknie się spod kontroli i przerodzi się w ogień.Psychika ludzka nie znosi takiej tresury.Polacy- szczególnie to starsze,średnie pokolenia doskonale pamiętają upodlenie zniewolenie i pozbawianie ich godności w czasach kiedy walczyli o wolność.Absolutnie nie dziwię się,że wzrasta społeczny niepokój,bo tak jak już wspomniałem zbliżamy się do punktu krytycznego "czerwonej linii" w obszarze ludzkiej psychiki i kompletnie nieracjonalnych niewspółmiernych do zagrożenia decyzji władz.O tym piszą od kilku dni światowe media,obserwując takie Kraje jak Węgry i Polskę.
2020-04-07 09:54:43
ABC
Właśnie dlatego Janusz Korwin- Mikke zaprosił wszystkich chętnych do swojego lasu. Prywatnych lasów rząd zamknąć nie może.
2020-04-07 09:53:48
Pomorzanin
Wczoraj drwale udawali się do Puszczy Wkrzańskiej - 4 tiry przygotowane do wycinki i załadunku jechały ul.Szosa Polska. Separacja, odpoczynek dla przyrody? To jakiś żart!!!
2020-04-07 09:33:49
Ludzie, ochłońcie!
W lasach jest sucho jak pieprz, panuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego i choćby z tego powodu powinny być zamknięte. Chcecie tragedii? Niech przyroda trochę odetchnie, dajcie jej żyć!
2020-04-07 09:19:05
Jarun
Nadgorliwość urzędników i ich bezkarność w ograniczaniu nam wolności staje się nie do zniesienia.
2020-04-07 08:52:30
Gdzie nie ma zdrowego rozsądku
jest głupota która poraża swoim rozwojem. Gdzie nie ma logiki są procedury.
2020-04-07 07:10:56