czwartek, 09 kwietnia 2020.
Strona główna > eKurier > Koronawirus – stan gotowości

Koronawirus – stan gotowości

Koronawirus – stan gotowości
Data publikacji: 2020-02-27 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-27 21:38
Wywietleń: 888 444849

Szpitale wojewódzkie, w Szczecinie i Koszalinie, oraz 107 szpital wojskowy w Wałczu, to trzy Zachodniopomorskie placówki, do których trafiają pacjenci podejrzewani o zarażenie koronawirusem. Tu też będą przebywać chorzy. O ile się pojawią. Na razie bowiem w Polsce nie zanotowano jeszcze przypadków zachorowań.

Trzy szpitale, w których działają oddziały chorób zakaźnych (w Szczecinie, Koszalinie i Wałczu) pracują już według nowych procedur. Wydali je Minister Zdrowia i prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

W Wałczu przygotowywana jest już izolatka z podciśnieniem (zakażone powietrze jest w niej przez filtry wyciągane na zewnątrz). Związane to jest z wielką zakażalnością koronawirusa - stąd konieczność przestrzegania procedur.

- Na razie będzie u nas przygotowana jedna izolatka oddechowa - mówi dr Anna Doszyń, epidemiolog. - W razie potrzeby, będzie jednak możliwość rozszerzenia jej tak, by przyjąć cztery osoby.

Dziś w „stosiódemce" odbędą się też ćwiczenia dotyczące kwalifikowania ewentualnych chorych, którzy nie będą mieli bardzo ostrych objawów oddechowych. Takie osoby trafią do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-02-2020

 

Autor: Leszek Wójcik
Fot. Ryszard Pakieser

 

Czy obawiasz się koronawirusa?

Komentarze

@@max
Za czasów rządów PO też była kasa na wszystko co wspiera popaprańców, kasa na przyjazne PO media płynęła szerokim strumieniem, mafie watowskie miały się jak u pana Boga za piecem, wspierano niemieckie korporacje, wyprzedawano spółki komunalne obcym podmiotom, w Berlinie hrabia chobieliński złożył hołd Niemcom za co rządy PO-PSL były wychwalane w Berlinie i Brukseli pod niebiosa! Rozliczymy zaprzaństwo przy wyborach!
2020-02-27 17:00:00
@ max
Sam jesteś BUC !! Na wszystko w tym kraju co pączkuje głosami w wyborach kasa się znajdzie : Kościół, TVPIS, IPN, ale dla maluczkich tylko dobre słowo "napoleona z żoliborza " musi wystarczyć...???Rozliczymy to przy urnach.
2020-02-27 15:01:29
hihi
czyli po 10-20 łóżek w każdym szpitalu(?!)
2020-02-27 11:46:25
max
W żadnym kraju na świecie opozycja nie atakuje rządu wykorzystując koronawirusa, tylko w Polsce używają zarazy do walki o koryto. Buce.
2020-02-27 09:38:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie