czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > eKurier > Koronawirus podróżuje z Chin

Koronawirus podróżuje z Chin

Koronawirus podróżuje z Chin
Data publikacji: 2020-01-28 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-28 12:49
Wywietleń: 672 440088

W Zachodniopomorskiem, tak jak w całej Polsce, nie ma zagrożenia koronawirusem! Nie ma w kraju żadnego przypadku zachorowania na 2019-nCoV. Ale to nie oznacza, że nie będzie. Dlatego Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy ze strażą graniczną i służbami lotniskowymi prowadzi monitoring osób przekraczających granicę. Zaleca też unikanie podróży do Chin.

Epidemia wybuchła kilka tygodni temu w 11-milionowym mieście Wuhan w Chinach. Wywołał ją koronawirus 2019-nCoV. To wirus osłonkowy. Objawy choroby, którą wywołuje, to: gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, katar, kaszel oraz duszności. Badania RTG klatki piersiowej wykazały typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami.

W przypadku pojawienia się takich symptomów, jak: gorączka powyżej 38 st.C, kaszel i duszność, osoba powracająca z zagrożonych rejonów powinna się skontaktować z lekarzem, który poinstruuje ją o dalszych działaniach.

Wirus jest podatny na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy więc pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekowaniu ich środkiem na bazie alkoholu.

W Polsce przypadków choroby jeszcze nie wykryto. Aby się przed koronawirusem zabezpieczyć, wszyscy przylatujący do kraju z zagrożonych rejonów poddawani są weryfikacji pod kątem stanu zdrowia. Wypełniają też dokumenty pozwalające na ich zlokalizowanie w ciągu najbliższych dwóch tygodni - tyle bowiem trwa okres wylęgania

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-01-2020

 

Autor: Leszek Wójcik

Komentarze

taka ciekawostka
18 października 2019 r. Fundacja Billa i Melindy Gatesów, Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health i Światowe Forum Ekonomiczne współorganizowały wydarzenie w Nowym Jorku, w którym „decydenci, liderzy biznesu i urzędnicy zdrowia publicznego” pracowali razem nad symulowanym wybuchem epidemii koronawirusa. W symulacji CAPS (koronawirus) spowodował w ciągu 18 miesięcy śmierć 65 milionów ludzi.” podał John Hopkins University. Można powiedzieć co za zbieg okoliczności tuż przed wybuchem epidemii w Chinach w Nowym Yorku organizują konferencje symulującą wybuch takiej epidemii!
2020-01-28 11:45:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie