niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > eKurier > Kontrowersje wokół interwencji ratowników. 70-letni schorowany… cwaniak?

Kontrowersje wokół interwencji ratowników. 70-letni schorowany… cwaniak?

Kontrowersje wokół interwencji ratowników. 70-letni schorowany… cwaniak?
Data publikacji: 2020-06-18 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-02 08:52
Wywietleń: 2213 459843

- „Nie bądź pan taki cwaniak", usłyszałem od ratowników medycznych - denerwuje się Ryszard Lis, schorowany starszy mężczyzna z Nowogardu. Jechał do szpitala w Szczecinie, na ulicy Gdańskiej gorzej się poczuł, towarzysząca mu żona wezwała pogotowie. Ratownicy zaś wezwali policję, a ta „za nieuzasadnione wezwanie" wystawiła choremu mandat - 200 zł.

Nowogardzianin Ryszard Lis przeszedł wiele operacji kardiologicznych i urologicznych. 11 czerwca jego stan był na tyle poważny, że żona, po konsultacji z lekarzem rodzinnym i z dyspozytorem numeru 999, zdecydowała się zawieźć go do szpitala na Pomorzanach w Szczecinie. Podczas podróży, na ulicy Gdańskiej w Szczecinie, stan pana Ryszarda się pogorszył. Żona wezwała karetkę. Państwo Lis twierdzą, że interwencja dwóch ratowników z WSPR ze Szczecina przebiegała arogancko.

- Dwa tygodnie temu mój mąż przeszedł ciężką operację urologiczną w szpitalu na Pomorzanach. Cierpi od 2016 roku, wymaga ciągłego monitoringu lekarskiego, czego skrupulatnie przestrzegamy. 11 czerwca od rana bardzo źle się czuł, czego skutkiem było nieoddawanie moczu, ogólne

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-06-2020

 

Tekst i fot. Jarosław BZOWY
Kontrowersje wokół interwencji ratowników. 70-letni schorowany… cwaniak? Kontrowersje wokół interwencji ratowników. 70-letni schorowany… cwaniak?

Komentarze

atomek
Prosze sprawdzic jak Trzaskowski i jego kolese traktowali ludzi wyrzucając ich z kamienic dla kasy.8 lat PO to korupcja bezduszność i arogancia
2020-07-02 02:59:35
Aneta
Właśnie dlatego będę głosowała na Rafała Trzaskowskiego. Takie traktowanie ludzi musi się zmienić.
2020-06-19 12:28:50
Smutne
Jak widać ratownicy się tu próbują wybielić w tych komentarzach, ale takie chamskie zachowanie jest nie do obrony.
2020-06-18 19:43:33
Słusznie
Moim zdaniem dobrze i słusznie że dostał, jechał z Nowogardu samochodem omijając kilka szpitali gdzie tez pewnie by my założyli cewnik tak jak prosił pogotowie a też pytanie czemu jego Lekarz rodziny mu nie założył przecież on też zakłada i nie trzeba jeździć do szpitala, pewnie chcieli po prostu ominąć kolejkę w szpitalu.
2020-06-18 19:19:02
@ na patencie
Dokładnie tak jak napisałeś, także na PIS Radyjku Szczecin podobna narracja, starsi myślą ,że wszystko i wszędzie im sie należy bez kolejki, bo oni seniorzy...Zarabiali na obecne emerytury "w komunie" gdzie miesięczny dochód wynosił ok.21-23 dolary ( ok 90zł. miesięcznie) , A EMERYTURY JEKIE OTRZYMUJĄ ?? 500 DOLARÓW ! tROCHĘ SZACUNKU DLA OBECNIE NA WAS PRACUJĄCYCH ZALECAM !!
2020-06-18 16:52:12
Mandat
Mandat za wezwanie karetki to chyba nie w Europie!
2020-06-18 15:45:40
na patencie
Dobra, dobra. Stary patent. Zamiast czekać w kolejce na SORze ze skierowaniem i nie być pewnym czy przyjmą czy nie. To lepiej się źle poczuć i karetką podjechać na sygnale. Muszą od razu przyjąć i badania zrobić. Ratownicy się poznali i tyle.
2020-06-18 13:58:10
tylko że
na SOR zwożą śmierdzących pijaczków i nie ma problemu.
2020-06-18 13:11:45
no cóż
Tak działa Państwo PiS
2020-06-18 10:13:26
Niestety
A do pijaczków karetki przyjeżdżają, do tych samych co parę dni... i nikt nie ma pretensji i nikt mandatu nie dostaje... pijaczek wstaje, mówi, że jest mu tak dobrze i jest OK.
2020-06-18 09:36:41