środa, 30 września 2020.
Strona główna > eKurier > Komu potrzebna kolejna Żabka?

Komu potrzebna kolejna Żabka?

Komu potrzebna kolejna Żabka?
Data publikacji: 2020-08-04 23:25
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-06 18:40
Wywietleń: 2155 468172

Była tu pyszna naturalna kapusta kiszona z rodzinnego gospodarstwa Piotra Króla, wędliny od Mądrego z Liszek, makowiec spod Suwalszczyzny, pierogi ręcznie robione w Bacówce. Mały sklepik przy al. Wyzwolenia tętnił życiem dzięki miłym paniom za ladą i staraniom właścicieli, którzy sprowadzali do swojego kramu żywność z małych regionalnych wytwórni: produkty o niepowtarzalnym smaku z przepisów wykorzystywanych od pokoleń, o składach nieprzyprawiających o zawrót głowy - a przede wszystkim o ścisk żołądka! - od ilości ulepszaczy i różnych „E".

Niestety, niemal trzynastoletnia działalność „Naszej Spiżarni", a wcześniej sklepiku pod szyldem „Produkty Benedyktyńskie" dobiegła końca - właściciel wymówił im lokal. Za to - w imię swobody i wolności gospodarczej - zaraz podnajął na nowo. I tak oto za chwilę zagości w nim… kolejna Żabka.

Zamiast tradycyjnego schabu „od chłopa" będzie hot dog z parówką, miejsce zdrowych soków owocowych i miodów zajmą przesłodzone napoje z koncentratu. Nie uświadczy się tu produktu z czystego regionu naszego kraju, z małej rodzinnej firmy czy fermy, nie będzie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 66% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-08-2020

 

(kel)
Fot. Katarzyna Lipska-Sokołowska

Komentarze

Gienia
Jest potrzeba i jest miejsce to będzie i Żabka.Nie każdy musi chodzić do Żabki może chodzić gdzie chce nawet na Turzyna
2020-08-06 17:46:40
alex
Jakby Żabki nie były potrzebne i nikt nie robił w nich zakupów to przecież by upadły. A skoro funkcjonują i wciąż powstają nowe to znaczy, że są potrzebne.
2020-08-06 13:14:34
eco
Jeżeli ktoś inwestuje w żabkę jego biznes i ryzyko nikom nic do tego. Po zdrową żywność może iść do GALAXY, tam pod schodami stoją stragany ze "zdrową" żywnością, zachowująca świeżość w tym syfie, przez kilka tygodni.
2020-08-06 09:59:19
ale tu antysemitów
jeszcze moment i zarzucą Polsce bojkot biznesu z "USA".
2020-08-06 09:51:41
jak to komu
chociażby patologii 500 plus
2020-08-06 08:01:27
kijanka
W jakim sklepie kupowała pani prezydent Dulkiewicz szczeniaczka 0,7l i małą kolę w środę popielcową?Bo duży może więcej a zwykła kijanka może kupić małpkę
2020-08-05 22:12:27
do Kazia
"niedługo ajenci tych żabek sami się nawzajem wykoszą," - masz rację tak działa "niewidzialna ręka rynku".
2020-08-05 15:42:43
Brawo
Bardzo dobry tekst. Warto przeczytać do końca.
2020-08-05 15:37:40
@ttr
Trudno się nie zgodzić,Żabka jest sklepem służącym wszystkim,plac Adamowicza jest miejscem do propagandy partyjnej tych co stracili koryto+
2020-08-05 15:04:36
Kaziu
Żabka na żabce jest na Wyzwolenia, teraz to już w każdym budynku, niedługo ajenci tych żabek sami się nawzajem wykoszą, bo tak tego dużo.Rozplenia się to dziadostwo do tego stopnia, że nawet na molo w MIędzyzdrojach jest miniaturowa żabka do której wejdą góra dwie osoby. Ale Sebkom i Jesikom to pasuje, bo piwko szybko mozna kupić i chipsy dla Brajanka.
2020-08-05 13:00:47
ttr
Wolę 5 żabek przy jednej ulicy, niż jeden plac Adamowicza.
2020-08-05 12:43:27
@ ???
Najlepiej jakby otrzymane pińcet włożyli do banku, kupili akcje lub oddali tobie.
2020-08-05 12:31:44
HogoFogo
Skoro ten sklep był taki zajebisty, to czemu nie przetrwał? Bo miał za mało klientów.
2020-08-05 12:14:28
zazeł
W bywszym tam przenajświętszym sklepie ceny były wyższe niż w KaDeWe. Kupiłem tam kiedyś kwas chlebowy - składał się głownie z wody święconej.
2020-08-05 11:49:37
Tak działa rynek
Chcieliście to macie. Jeden pan kiedyś powiedział, że rynek wszystko wyreguluje no to wyregulował małe sklepy, sklepiki osiedlowe, drobnych przedsiębiorców, rzemieślników i reguluje nadal. Ku chwale ojczyzny.
2020-08-05 10:51:31
???
Żabka potrzebna w koncu suweren i ciągnący socjal gdzieś muszą kupić małpki,harnasie,viceroye, doładować telefon itd. na to pracują ludzie pracujący i ich utrzymują a ci się smieja ze wszystkich pracujących i tylko DEJ DEJ I DEJ !!!!!!!!!!!Dostają pincet co miesiąc i wydają na co chcą przecież tego nikt nie sprawdza
2020-08-05 10:30:27
Ewelina
Staram się nie kupować w żabce teraz jak wchodzę to tylko po wode czy sok bułki śniadaniowe po godzinie twarde jak kamień pierogi też kiedyś tam kupiłam kwaśne jakaś porażka z tymi sklepami.Za dużo ich Jest jeden koło drugiego koszmar.
2020-08-05 09:23:28
xxx
tak wygląda głowna ulica miasta - lombard, monopolowy, apteka, żabka.
2020-08-05 08:59:21
***** ***
PISobolszewickie gadanie, lokal ten jest PRYWATNY, zadziałały tutaj prawa rynku. Właściciel tego lokalu to raczej nie jest Ochojska... Właściciel Naszej Spiżarni też pewnie charytatywnie nie prowadził działalności,
2020-08-05 08:43:02
daro
Żabka jest zawsze potrzebna. To najlepsze sklepy w Polsce.
2020-08-05 08:15:20
?
Skoro lokal był wynajmowany od prywatnej osoby, to chyba właściciele sklepu nie mieli zbyt wiele do mówienia, skoro wynajmujący postanowił tak, a nie inaczej?
2020-08-05 08:01:01
Jan
We Francji te Żabki to sieć typu Fast-food. Takie KFC, ale francuskie lokalne jedzenie. :)
2020-08-05 03:36:16
do DeltaOne
...i zjeść kilogram rakotwórczych Exxx zamiast zdrowego jedzenia z Naszej Spiżarni
2020-08-05 00:30:50
DeltaOne
Żabki są zajebiste, można szybkie śniadanko zjeść, kawusię wypić paczkę odebrać. A i chlebek lub bułeczki dokupić na kolację nie stojąc pół godziny w kolejce do kasy.
2020-08-04 23:58:39