poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > eKurier > Kolejny atak radnej. Kiedy willa Lentza?

Kolejny atak radnej. Kiedy willa Lentza?

Kolejny atak radnej. Kiedy willa Lentza?
Data publikacji: 2020-03-26 07:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-27 09:45
Wywietleń: 1286 448967

Główny krytyk działań prezydenta miasta w dziedzinie kultury radna Edyta Łongiewska-Wijas znowu ostro atakuje włodarza Szczecina. Tym razem chodzi o willę Lentza. - Dopuszczane niekontrolowane komercyjne wynajmy spowodują szybką dewaluację obiektu i sprowadzenie go do roli domu weselnego - tak radna widzi przyszłość willi.

Pod koniec ubiegłego roku zakończył się remont obiektu mającego być wizytówką szczecińskiej kultury - willi Lentza. Jednak do tej pory placówka nie została uruchomiona. O powody takiej opieszałości postanowiła dopytać główna krytyk działania prezydenta Szczecina w dziedzinie kultury, czyli radna niezrzeszona E. Łongiewska-Wijas.

- Czemu ma służyć wyremontowany budynek, jaką funkcję ma spełniać? Nadal nie jest to jasne. W czerwcu minionego roku na oficjalnym portalu miasta podał pan m.in. następujące informacje: „Po przebudowie willi Lentza znajdzie się sala multimedialna ze sceną, biblioteka/księgarnia multimedialna, sala do działań kreatywnych. Budynek wyposażony zostanie również w dodatkowe sale konferencyjne i wystawowe oraz restaurację. Willa Lentza stanie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 72% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 26-03-2020

 

Autor: Dariusz Staniewski 
Fot. CIM

Komentarze

bramini komunistów
Willę przeznaczyć dla ludzi odbywających kwarantannę.W reprezentacyjnej sali urządzić izbę pamięci generała waltera-świerczewskiego i zgromadzić pereelowskie artefakty.Oto najlepsze rozwiązanie.
2020-03-27 08:10:14
do PO_niższego
- piszesz; "Luksusowe agencje towarzyskie tylko w kamienicach Banasia". PO_równujesz po..ie (Neumann) kamiennicę do willi? PO_gi곣o po..a (Neumann) lub koronawirus dopadł!
2020-03-26 21:34:52
@entuzjasta
Luksusowe agencje towarzyskie tylko w kamienicach Banasia
2020-03-26 20:31:29
Stanisław
Żeby ta willa była taka ładna trzeba podarować biskupowi. Będzie miał piękna wyremontowana rezydencję.
2020-03-26 14:26:51
do @ entuzjasta
- to Staszek już przy tym się kręci?
2020-03-26 12:58:37
nie mów nikomu
precz z klerem !!!!!!!
2020-03-26 12:23:12
entuzjasta
Tylko luksusowa agencja towarzyska! Szczecin mógłby stać się w tej dziadzinie zapleczem dla Berlina. I żadnej tandety kulturalnej w wykonaniu miejscowych nieudaczników!
2020-03-26 11:13:40
Ano
Radna dzisiaj uważa że ważna jest willa niż zdrowie i życie ludzi? Ale cóż lewica taka była i jest...
2020-03-26 11:03:28
Obserwator
Czy rządząca miastem koalicja bezpartyjnych z OPUS DEI i PIS zamierza sprzedać obiekt Archidiecezji za 1 zł?.
2020-03-26 10:42:01
Zgadzam się z bezpartyjną radną Edytą Łongiewską-Wijas
i podobnie jak radna też jestem za przekazaniem tego zasobu gminie żydowskiej bo tylko ona zadba o ten majątek najlepiej.
2020-03-26 09:57:23
yyy
Myślę, że jest teraz ważniejsza sprawa od budynku i kultury... Dla mnie kolejny respirator, czy łóżka szpitalne są teraz NAJWAŻNIEJSZE !!!
2020-03-26 08:12:08
koronawirus
To nie jest moment na zajmowanie się willą Lentza