czwartek, 21 stycznia 2021r.

Kandydaci do szkół średnich wyczekują

Data publikacji: 2020-07-29 08:05
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-01 15:16
Kandydaci do szkół średnich wyczekują
 

Kandydaci do szkół średnich i ich rodziny muszą wykazać się wyjątkową cierpliwością. Tegoroczna rekrutacja do liceów ogólnokształcących i techników Szczecina potrwa niemal przez całe wakacje. Z powodu przesunięcia jej terminu o ponad miesiąc, w tym roku nie zostanie przeprowadzony drugi nabór kandydatów.

Pierwsze listy przyjętych zostaną podane dopiero 12 sierpnia, a ostateczne - 19 sierpnia, czyli półtora tygodnia przed końcem wakacji. W tej chwili absolwenci szkół podstawowych do piątku muszą czekać na wyniki egzaminu ósmoklasisty. Liczba uzyskanych na nim punktów zadecyduje, gdzie się dostali.

Tegoroczny nabór różni się od poprzednich. Z powodu epidemii Ministerstwo Edukacji Narodowej o ponad miesiąc przesunęło terminy rekrutacji. Z tej samej przyczyny w tym roku nie zostanie przeprowadzony drugi nabór dla osób, które nie dostaną się do wybranych szkół. Kandydaci nigdzie niezakwalifikowani będą musieli indywidualnie dowiadywać się w szkołach, gdzie zostały jeszcze wolne miejsca i tam kierować podania.

Miasto zwiększyło liczbę miejsc o ponad 600 i przygotowało ich 4363 w

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-07-2020

 

Autor: Elżbieta Kubera
Fot. Ryszard Pakieser

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ