poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > eKurier > Kadłub lodołamacza sklejony taśmą?

Kadłub lodołamacza sklejony taśmą?

Kadłub lodołamacza sklejony taśmą?
Data publikacji: 2019-09-04 23:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 15:22
Wywietleń: 3046 412791

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia" w Szczecinie w ub. piątek zakończyła pierwszy etap budowy lodołamacza czołowego dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Pisaliśmy o tym w poniedziałkowym „Kurierze". Tymczasem pełnomocnik zachodniopomorskiego marszałka ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej podał w mediach społecznościowych, że kadłub był nieskończony i sklejony taśmą. „Gryfia" dementuje te „rewelacje". Zapowiada też kroki prawne.

Przypomnijmy, że w piątek (30 sierpnia) Aleksandra Bodnar, dyrektor gdańskiego RZGW, zatwierdziła protokół zakończenia budowy stalowego kadłuba oraz aluminiowej nadbudówki lodołamacza „Puma".

- Zostało to potwierdzone wcześniejszymi odbiorami szczelności poszycia kadłuba oraz zgodności z dokumentacją, której dokonali inspektorzy wykonawcy, zamawiającego oraz towarzystwa klasyfikacyjnego - informował RZGW w Gdańsku, zapowiadając rozpoczęcie procesu wyposażania jednostki.

Zgodnie z harmonogramem, dwa prototypowe lodołamacze, czołowy i liniowy, mają być gotowe wiosną przyszłego roku, a dwa kolejne (liniowe) - rok później.

„Najnowsza

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-09-2019

 

Autor: Elżbieta Kubowska
Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

@Były wyborca PO
OOO... jaka zmiana narracji?? Już nie ma protestu i pozwu sądowego ???Czyli stateczek SKLEJONY JEST TAŚMĄ ?? BUHAHA ....Czyli PROPAGANDA RODEM Z PZPR !! Nie mam pytań Pistrolle !!
2019-09-06 18:05:59
Stalmacha
Oo!Widzę że ktoś wkleił żywcem teksty dawnego współpracownika znanych osób życia politycznego naszego kraju czyli pana Petru i pana Misiło.Z pewnością to uwiarygadnia przekaz dla zwykłego ludu
2019-09-06 06:39:12
Były wyborca PO
Nikt przecież nie chciał wodować tego statku jest w trakcie budowy.Rzeczywiście nie macie programu i dmuchacie sprawę która nikomu nie służy dobrze bo przede wszystkim uderza w stoczniowców.Dlaczego tak wam robotnicy i stoczniowcy przeszkadzają?Dlaczego nie chcecie w spokoju dać się odbudować branży którą zniszczyły liberalne koncepcje?Zajmijcie się odzyskaniem dla budżetu 250 mld a nie róbcie medialnych shitstormu.Po prostu cieszcie się że jednak w Szczecinie się coś robi na terenach stoczniowych i wspieracie każdą inicjatywę.Po co łamiecie solidarność stoczniowców i ludzi branży morskiej zamiast działać na rzecz integracji
2019-09-06 06:22:29
Fachury od statków
Pan R.Z. zdaje się jest jedynie logistykiem i niespełnionym kapitanem biurowca na wodzie. Łupiny bez silnika. Za to spawał amatorsko. Piękna opowieść. Doprawdy nie ma w regionie fachowców od przemysłu morskiego?
2019-09-05 15:55:41
z daleka
Cała armia PIS-ch zwolenników nie zmieni faktu. Ten kadłub nie nadawał się do wodowania. Koniec kropka. Armator coś podpisał i jeśli za ten etap budowy coś zapłacił (a tak zwykle się w tej branży robi), to odpowiada przed swoimi udziałowcami. Wniosek jest inny. My się znamy na takim małym wycinku jakim jest budowanie okrętów i widzimy że to tylko gadanie pod propagandę a nie obiecana reanimacja przemysłu stoczniowego, to można uogólnić że cała ta reforma tak wygląda jak to budowanie lodołamacza którym się trzeba chwalić.
2019-09-05 13:15:33
Do sekciarzy PIS- skopiowane
Rafal Zahorski05.09.2019, 08:56 Gdyby ten teatr kłamstwa i pogardy dla całej branży stoczniowej wykrył się w Toruniu gdzie Ministerstwo za 120 tyś sponsoruje Rydzyka to rozumiem. Ale w Szczecinie w ośrodku polskiego przemysłu stoczniowej? Nie rozumiem uporu i tego, że w kłamstwie cały PIS idzie w zaparte. Nie pomogą kłamliwe deklaracje polityków PIS, długi nos Pani Dyrektor RZDW w Gdańsku, żadne idiotyczne oświadczenia Zarządu Gryfii. Najgorsze jest to, że na potrzeby propagandy i kampanii wyborczej zniszczono i to prawdopodobnie bezpowrotnie kadłub który jeszcze 3 tygodnie temu był w postaci sekcji. Nie przejmujcie się tym co wygaduje Blond Małgośka. Jej już od dawna nikt w Szczecinie czy w regionie nie traktuje poważnie. To taki nasz lokalny koloryt pisowski jak Pawłowicz w Warszawie. Jak mnie ludzie pytają z zewnątrz jto to ta Witt? TO jak mówię blond wersja Pawłowicz to nic już nie muszę dodawać. Ona nie ma pojęcia w ogóle o branży morskiej to skąd o branży stoczniowej? Tyle wie co z gazet bo nie pracowała nigdy w tej branży. A bycie prezesem czy członkiem RN z ramienia partu to nie certyfikat wiedzy a dowód na układy - wiadomo w PIS inaczej kariery zrobić się nie da jak tylko wazeliną. Nie ma nic lepszego jak lampka wina i lektura dobrej książki z Jarkiem K na okładce. Ja nie mam uprawnień ale spawać umiem i spawam często i elektrodami i migomatem. Kiedy też gazem. Mam cały park maszynowy w warsztacie. Dużo w życiu robiłem amatorsko rożnych konstrukcji stalowych jak bramy czy schody. Bylem też na wielu remontach i na atakach i przez 5 lat przecież robiłem remont THPV Bembridge 1938. Lodołamacza Gryfia moim zdaniem nie skończy a ten kadłub trafi na złom bo PRS takiej fuszerki nie przepuści. Teraz naprawiają nie tylko poszycie ale i szkielet konstrukcyjny jednostki. To jest niedopuszczalne. Na koniec mam apel - to nie Gryfia robiła projekt i to nie Gryfia robiła elementy, sekcje czy kadłub. To firmy zewnętrzne gdy brakowało materiałów i kasy. Tego lodołamacza podobnie jak niedoszły prom i stępkę budowali politycy PIS. Nie wińcie Gryfii, nie wincie pracowników. Mi jest gryfi żal. Pisałem dużo tekstów o Gryfii i przestałem. Wszystko co przewidywałem w tekstach się sprawdziło w 100%. Jest jeszcze gorzej jak w 2015 roku a miało być lepiej.
2019-09-05 13:11:11
Stoczniowiec z 39 letnim stażem
Jeżeli ktoś jest ignorantem i nie ma pojęcia o budowie statków to lepiej niech się nie kompromituje i nie wypowiada w tej kwestii. PO skutecznie zlikwidowała przemysł stoczniowy w regionie i robi wszystko żeby się nie odrodził.Zamiast pomagać lepiej przeszkadzać bo to tylko potrafią . A tak na chłopski rozum czy ktoś z tych geniuszy wie ile waży kadłub statku i jaka to musiała by być taśma żeby to utrzymać ???????? Do szkoły panowie do szkoły właśnie zaczął się rok szkolny jeszcze zdążycie.
2019-09-05 11:46:30
Precz z platformą i Zahorski
Idioci z platformy nie mogą przeżyć że po ich 8latach niszczeniea gryfii ta jeszcze dostała od pisu drugi oddech, a tak się starali, gorzej jest ze swinoujska morską ta była w lepszej kondycji ale ta zaorali niemiłosiernie i nieciekawie to wygląda, oj Lewicka wszędzie chce dIelic ludzi i niszczyć, jakby były styki blokowe niwyspawane to kadluba w całości nie można byłoby podnosić bo by się złamał, Zahorski skończ jakąś techniczna szkołę a nie paplesz bez sensu,, ale spokojnie ludzie już wam nie dadzą władzy glaby skończone, a stocznia trwa pomimo tego że zrobiliście platformo wszystko by tak nie było, i trwać Będzie, a wy się zamknijcie
2019-09-05 10:44:34
... i brak jest, masztu, pędnika, wyposażenia, paliwa w zbiorniku
oraz 1000 innych elementów. Brak jest spoin, rury są zatkane plastikowymi korkami a zamiast szyb w oknach jest dykta. Jak widać dla pana Rafała jest to śmieszne. Tyle, ze tak właśnie wygląda statek w budowie. Dla mnie zachowanie pana Rafała jest śmieszne, a nawet kompromitujące (jak na absolwenta WSM). Może lepiej, gdyby pozostał w branży kamieniarskiej. Z polityki się wychodzi, ale smród niekompetencji pozostaje.
2019-09-05 10:10:59
Ekolg
Na dobrą sprawę to gdzie byli inspektorzy nadzoru,którzy tą odbierają.Ktos się pod tym podpisuje różnym firmą zlecają roboty zamiast się interesować nadzorować wszystkie prace to nie ma nikogo.
2019-09-05 10:07:26
wyciekło 250 mld
kto to obliczył , to propaganda , slogan powtarzany przez kazdego pisiora
2019-09-05 09:58:16
agentura
Dlaczego PO tak atakuje polskie stocznie? Na czyje zlecenie?
2019-09-05 09:00:57
Dajdyche
Cały pisiorski jest sklejony taśmą
2019-09-05 08:32:01
miś
Wiesz co robi ta taśma? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest taśma na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tą taśmą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I
2019-09-05 08:23:17
Nocznickiego
Ciekawe że autorzy i klakierzy tej miedialnej burzy jakoś siedzieli cicho kiedy zamykano stocznię w Szczecinie,demontowano sprzęt i cięto ciągi technologiczne.Na miejscu stoczniowców zaprosiłbym tych tak cieszących się z byle czego i cierpiących na nieuleczalną widać chorobę dokuczania innym na wodowanie lodołamacza.Niech udowodnią wszystkim czy lodołamacz może pływać sklejony taśmą. Ktoś powinien puknąć się w głowę albo zacząć brać lepsze leki a nie ciągle nabijać się ze stoczniowców i ludzi pracy.Skąd u tych liberałów takie poczucie wyższości i wszelkich mądrości skoro nie zauważyli że im z budżetu uciekło 250 mld zł?
2019-09-05 07:46:17
zdziwieni
Czyżby w Gryfii przejęli patent od Trzaskowskiego i jak wcześniej szkło tak teraz blachy skleja się taśmą klejącą? Trzeba o tym powiadomić japończyków chińczyków i koreańczyków to zaoszczędzą na budowie To się nie trzyma kupy i kadłub ze stali by się nie trzymał kupy na taśmach klejących.Czy każdą bzdurę jaką powiela pełnomocnik bardzo zaaaaangażowany musi reszta mediów bezkrytycznie powielać?Polemika z głupstwami w sposób niezamierzony nobilituje je rozpowszechniających. Poza tym jednostka jest w trakcie budowy i ekscytowanie się jakimiś etapami pośrednimi budowy można tłumaczyć tylko gorączką kampanii wyborczej.Że takie bzdury są wyciągane to świadczy tylko o rozpaczy związanej z prognozowanym wynikiem wyborów
2019-09-05 07:28:11
Miś II
Na tym polega kampania propagandowa PIS - wciskać nieprawdę biednemu społeczeństwu .
2019-09-05 06:44:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie