poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > eKurier > Jedna chwila zmieniła jego życie

Jedna chwila zmieniła jego życie

Jedna chwila zmieniła jego życie
Data publikacji: 2020-07-24 21:11
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-25 15:34
Wywietleń: 539 466203

W trakcie wycinki, drzewo runęło na 39-letniego wówczas Grzegorza. Wtedy całkowicie zmieniło się jego życie. Ze zdrowego, silnego mężczyzny, stał się osobą wymagającą pomocy. Od tamtej pory nie chodzi. Dziś Grzegorz Balasiński to niepełnosprawny, poruszający się na wózku, 44-letni mężczyzna. O czym teraz marzy? - Chciałbym wyjechać wózkiem z domu, odwiedzić kiedyś Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, bo interesuję się historią II Wojny Światowej oraz spotkać się z swoimi kolegami druhami z OSP, z którymi jeździłem przez wiele lat do pożarów w remizie - mówi.

Ten dzień

Był 10 października 2015 r. W trakcie wycinki drzew, jedno z nich runęło nagle na pana Grzegorza. Wtedy jeszcze nie wiedział, że od tego momentu nie będzie chodził.

- To była chwila. Pamiętam jedynie, że miałem wypadek w lesie w trakcie ścinki drzewa, bo przyjąłem się do pracy jako pomocnik pilarza. Kolega z pracy zajął się akcją ratowniczą. Po zawiadomieniu służb ratunkowych natychmiast zabrano mnie helikopterem LPR na odział neurochirurgii w jednym ze szczecińskich szpitali - opowiada pan

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-07-2020

 

Tekst i fot. Jarosław BZOWY
Jedna chwila zmieniła jego życie Jedna chwila zmieniła jego życie Jedna chwila zmieniła jego życie Jedna chwila zmieniła jego życie Jedna chwila zmieniła jego życie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie