czwartek, 09 kwietnia 2020.
Strona główna > eKurier > Jasne Błonia dla ludzi, a nie dla samochodów

Jasne Błonia dla ludzi, a nie dla samochodów

Jasne Błonia dla ludzi, a nie dla samochodów
Data publikacji: 2020-02-17 22:43
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-19 19:56
Wywietleń: 1507 443320

Jest zaprzeczeniem historycznego układu Jasnych Błoni oraz przecina ich oś widokową, fatalnie ją oszpecając. Do tego ogranicza przestrzeń pieszą i rekreacyjną tego reprezentacyjnego zielonego salonu Szczecina. Mowa o parkingu pomiędzy magistratem a pomnikiem Czynu Polaków przy ul. Piotra Skargi, którego likwidacji domaga się Szczeciński Ruch Miejski.

Wniosek w tej sprawie aktywiści SRM właśnie złożyli do magistratu. Jest pochodną ankiety, jaką społecznicy przeprowadzili w internecie. W głosowaniu wzięło udział 658 osób. 73 procent opowiedziało się za likwidacją parkingu i wyznaczeniem przejścia dla pieszych przed pomnikiem Czynu Polaków.

- Szczecinianie bardzo sobie cenią Jasne Błonia. To jedno z najważniejszych miejsc w naszym mieście. Parking znajdujący się w głównej osi Jasnych Błoni wprowadza chaos przestrzenny i zaburza widok na monumentalny pomnik. Teren parkingu powinien zostać przekształcony w przedłużenie reprezentacyjnej alei biegnącej w kierunku pomnika Czynu Polaków, a przez ul. Piotra Skargi powinno przebiegać nowe przejście dla pieszych, najlepiej wyniesione - uważają

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-02-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko 
Fot. Dariusz Gorajski
Jasne Błonia dla ludzi, a nie dla samochodów Jasne Błonia dla ludzi, a nie dla samochodów Jasne Błonia dla ludzi, a nie dla samochodów

Komentarze

Zlikwidujcie szpital, przychodnię
i urząd miasta - po kłopocie, bydło niech się nauczy szacunku - tylko gdzie będą stawać autobusy z Niemcami? Czy gotowi jesteście splunąć ukochanym niemieckim turystom odwiedzającym rodzinne miasto? Uwielbiam lewackie naziolstwo... jeszcze trochę takich pomysłów a ludzie wam pokażą przy urnach co o was myślą.
2020-02-19 19:47:32
Wyborczy
Zróbcie tam parking podziemny będzie Kompromis. Teraz jest masakra żeby tam w okolicy znaleźć miejsce postojowe.
2020-02-19 11:23:18
@Aneta
Znajdź miejsce przed przychodnią , a potem pisz głupoty. Następna nawiedzona
2020-02-18 15:33:48
Nie mam auta
Ale parkingi są potrzebne. I to nie tylko tutaj. A dla pieszych muszą być równe porządne chodniki! A te ścieżki z piachu i resztek cegły w parku to kpina.
2020-02-18 13:21:47
Aneta
Też jestem za likwidacją tego parkingu. Można parkować wzdłuż Ogińskiego i Moniuszki, a także na parkingu przed przychodnią.
2020-02-18 12:37:19
SzW od M i I S
Zlikwidować Urząd Miejski w Szczecinie ! Wszystkie spraw można przecież załatwiać w Poznaniu i tam im smrodzić z rur wydechowych ! Mam już 1 podpis i dwóch wahających się. Komitet " Szczecin wolny od mieszkańców i ich spraw"
2020-02-18 11:32:28
Konkrecjusz
Zlikwidować ulice w Szczecinie -tylko trawniki, chodniki i trasy rowerowe ! Precz z podatkami od paliw i środków transportu. Jedyny parking jaki może zostać to ten dla mieszkańców przy Pl. Orła. Mam już w sondzie internetowej 2 podpisy i jedna osoba jeszcze się waha, ale to chyba wystarczy do podjęcia stosownej uchwały ?
2020-02-18 11:14:17
Wannkal.
Szczerze mówiąc,to ten parking szpeci ,ale żeby coś zabrać, trzeba wzamian coś dać, tak aby owca była cała i syty wilk. Może by tak wy***ć ten wojskowy szpital stary budynek i zamienić na parking. Bo w życiu nic nie ma za darmo
2020-02-18 10:47:35
Pytam
A co z obiecywaną kwestią wyniesienia jezdni ul. Piotra Skargi przy Jasnych Błoniach i zrobienia tam wspólnej przestrzeni dla wszystkich uczestników ruchu? Kiedy to będzie wreszcie zrobione?
2020-02-18 10:22:12
Popieram
Ten pseudoparking powinien być zlikwidowany
2020-02-18 10:05:47
Krótko
Co sądzą szczecinie o takich pomysłach pokazały wybory samorządowe gdzie pomysłodawcy z sens dostali w nich czerwona kartkę. I jak to jest że promil znów chce rządzić reszta?
2020-02-18 10:00:09
dexter
pewnie ich wspiera tzw. rowerowy szczecin z Maciusiem Gibczyńskim ( który nie da rady zdać egzaminu na prawo jazdy) na czele. Maciuś , dla ciebie , masywny powolny klocku - jak uda ci się zdać prawko to osobiście zdejmę szyld Lidla z Posejdona i przestanę utrudniać życie rowerowemu tępemu bydłu w Szczecinie.
2020-02-18 09:56:11
Tak myślę
że sama ulica PS tez w tym momencie przeszkadza. Powinna być zaślepiona z obu stron lub... puszczona w tunel po obecnym śledzie. A ci wszyscy którzy mają fobie ze inni poruszają się samochodem powinni leczyć się na nogi bo na głowę juz zapóźo.
2020-02-18 08:58:03
szczecin
Nie piszcie o tych idiotach z SRM i ich pokręconych pomysłach. Czy Kurier schodzi na poziom brukowca ?
2020-02-18 08:34:08
gość
Mieszkańcy Prawobrzeża, chyba już czas zastanowić się nad oderwaniem tej części miasta od Szczecina i "usamodzielnić" Prawobrzeże. Co nam daje miasto? Nic. Likwidując kolejne miejsca parkingowe w centrum nam mieszkańcom peryferyjnych dzielnic odbiera się możliwość sprawnego przemieszczania z domu po pracy w centrum, gdzie po drodze musimy porozwozić dzieci do żłobków, przedszkoli, mniejsze dzieci do szkół, kończąc pracę o 16 musimy zdążyć przed 17 odebrać je z tych instytucji. Jak mamy to zrobić mieszkając np. w Płoni, Żydowcach, Załomiu itp? Komunikacją miejską bez szans. My też płacimy podatki, często nasze dzielnice są zapomniane, mówi się, że psy czterema literami tam szczekają. I owszem, tak jest, bo tzw. miasto przypomina sobie o nas w dwóch sytuacjach - przed kolejnymi wyborami oraz jak trzeba podatki podnieść. Mieszkając w centrum pewnie nie korzystałabym z auta do codziennej poruszania się po mieście, niestety tak nie jest i samochód - przy kulejącej KM jest dla mnie jedyną opcją.
2020-02-18 08:31:27
Darek
Ludzie bez samochodu powinni dostawać wynagrodzenie - nie smrodzą i nie zatłaczają. Żyją zgodnie z naturą, ekologią, korzystają z komunikacji, nóg i rowerów. Są w symbiozie z tkanką miejską.
2020-02-18 08:02:14
?
Jakim idiotą trzeba być, aby w ogóle pomyśleć o tak chorej możliwości?
2020-02-18 06:28:49
Kalafior
Akurat ten kawałek asfaltu rzeczywiście szpeci. Racja.
2020-02-18 05:12:10
krzychu
A może by tak wybetonować jasne błonia? z 500 samosmrodów by się tam zmieściło!
2020-02-18 00:08:58
WLT
Jestem jak najbardziej za ograniczaniem ruchu kołowego w mieście, zarówno że względu na sozologię, jak i płynność poruszania się po centrum. Jednak tym razem SRM przesadza w swoich pomysłach.
2020-02-17 23:09:01
niepełnosprawny
kretyni lobbujcie za budową parkingowców barani