piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > eKurier > Jak dyscyplinować nauczycieli?

Jak dyscyplinować nauczycieli?

Jak dyscyplinować nauczycieli?
Data publikacji: 2020-07-16 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-21 19:17
Wywietleń: 6402 464904

Jedynie trzy dni ma dyrektor szkoły, aby złożyć zawiadomienie na nauczyciela do rzecznika dyscyplinarnego. Dotyczy to nawet najdrobniejszych uchybień zgłoszonych przez rodzica. Przepis obowiązuje od roku, choć nauczyciele i związki stale wnioskują o jego zmianę. Być może teraz to nastąpi, bo MEN przygotował projekt nowelizacji Karty nauczyciela.

Skierowany do konsultacji projekt zakłada wydłużenie czasu do 14 dni na zawiadomienie rzecznika dyscyplinarnego o podejrzeniu popełnienia przez nauczyciela czynu naruszającego prawa i dobro dziecka.

Jakie konsekwencje wiążą się z ukaraniem nauczyciela postępowaniem dyscyplinarnym? Jak dowiedzieliśmy się w ZNP, nauczyciel może zostać ukarany: naganą z ostrzeżeniem, zwolnieniem z pracy, zwolnieniem z pracy z zakazem uprawiania zawodu przez okres do trzech lat oraz wydaleniem z zawodu. Nauczycieli niepokoi tempo, w jakim odbywa się, zgodnie z obecnymi przepisami, zgłoszenie zdarzenia. Ich zdaniem w trzy dni nie sposób wyjaśnić wszystkich okoliczności.

- To są często bardzo poważne sprawy, które w ciągu trzech dni nie są możliwe do zbadania.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-07-2020

 

Autor: Elżbieta Kubera 
Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Staszek Gie do @ Nauczyciela
Jeśli uczeń o obniżonej sprawności intelektualnej nazywa się Jan Józef Grzyb to nawet policja w portki sra, nauczyciel powinien być inteligentny, chyba gdy należy do ZNP i przebiera się za świnię lub krowę w ramach protestu.
2020-07-16 20:33:53
Nauczyciel
A co będzie jak uczeń o obniżonej sprawności intelektualnej będzie popychał, wyzywał, pluł, rzucał krzesłem, piórnikiem w nauczyciela...wzywać policję
2020-07-16 18:16:35
(_I_) do po..go ;-)
Cyt. "Dobrze ze nauczyciele nie zgłaszają na co niektórzy rodzice wydaja kase podatników z daniny pincet..." Tobie jako poj..wi (Neumann) przy_PO_minam iż były czasy gdy "Czarzasto_PO_dobni" (Biedronie, Zandbergi, Kosiniki - obecnie popierający PO) apelowali do "aktywnych obywateli" o meldowanie tzw. "znamion zewnętrznych" - tłumacząc na Neumann-a mieli obowiązek kapować sąsiadów, którzy np. przywieźli kożuch z Zakopanego lub kupili inny zegarek niż "Pobieda". Lamentu nie było, były Zjednoczona PZPR, PSL i SD - dzisiejsza "zjednoczona totalna (jajaca!)"....Faktycznie owe "daniny" powinne być inaczej dysponowane (moje zdanie), ale to się zmieni gdy program Trzaskowskiego i Kidawy zmieni elektorat wyborczy.
2020-07-16 13:03:39
zacząlbym od trzcinki
a jak to nie pomoże to np grupowa melorecytacja konstytucji
2020-07-16 12:57:24
zazeł
Jak? Stawiać ich w kącie albo niech klęczą na grochu.
2020-07-16 12:10:25
Dyscyplinować nauczycieli?
- bójta się Boga od ZNP.... Nie wystarczy; "Związek Nauczycielstwa Polskiego zorganizuje manifestację nauczycieli w Krakowie. Kolejne mają się odbywać każdego ósmego dnia miesiąca w innych miastach, na początku w Gdańsku i w Katowicach."?
2020-07-16 10:04:28
;-)
Dobrze ze nauczyciele nie zgłaszają na co niektórzy rodzice wydaja kase podatników z daniny pincet- na małpki,harnasie,papierosy ,tatuaż,nowy telefon, przecież tego nikt nie sprawdza, dostajesz przelew i kupujesz co chcesz .To byłby dopiero lament i niebieska karta w co drugim domu
2020-07-16 09:13:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie