niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > eKurier > Herby w strefie upadku

Herby w strefie upadku [GALERIA]

Herby w strefie upadku
Data publikacji: 2019-08-19 08:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-28 15:33
Wywietleń: 1011 409038

Od ponad dekady Zamek Książąt Pomorskich monituje u różnych miejskich oraz wojewódzkich instytucji w sprawie zagrożenia stabilności wschodniej skarpy - od ul. Panieńskiej - oraz pogarszającego się stanu tarasu nad nią. Wymiana pism trwa, a czas robi swoje. Z muru okalającego podstawę tarasu odpadają kolejne płyty piaskowca: zagrożone, a niczym niezabezpieczone, są weń wkomponowane elementy dekoracyjne, w tym rzeźbione kamienne herby.

Niezależnie od katastrofy budowlanej, jakiej doświadczył w maju 2017 r., zamek przygotowuje się do realizacji projektu pn. „Kompleksowe zagospodarowanie tarasów Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie".

- Dokumentację modernizacji tarasów mamy, ale czekamy na ekspertyzę Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, która ustali przyczyny katastrofy budowlanej w skrzydle północnym oraz ich oddziaływanie na skrzydło północne zamku. Po otrzymaniu ekspertyzy konieczna będzie aktualizacja dokumentacji technicznej naszych planowanych inwestycji o zalecenia zawarte w tej ekspertyzie. Po takiej aktualizacji chcemy niezwłocznie przystąpić do wyłonienia wykonawcy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-08-2019

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Jmp, Mirosław Winconek
Herby w strefie upadku Herby w strefie upadku Herby w strefie upadku Herby w strefie upadku Herby w strefie upadku Herby w strefie upadku Herby w strefie upadku Herby w strefie upadku Herby w strefie upadku Herby w strefie upadku Herby w strefie upadku

Komentarze

kat
a co na to prezio???
2019-08-20 14:19:46
Działanie
I tak się będzie Zamek przerzucał pismami, tworząc tak zwane "podkładki", zamiast osobiście porozmawiać z kim trzeba i nadać sprawie realny bieg.
2019-08-19 08:26:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie