środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > eKurier > „Gryfia” inwestuje i szuka pracowników

„Gryfia” inwestuje i szuka pracowników [GALERIA]

„Gryfia” inwestuje i szuka pracowników
Data publikacji: 2020-08-01 08:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-04 22:06
Wywietleń: 1215 467596

Z Krzysztofem Zarembą, prezesem Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia" w Szczecinie, rozmawia Elżbieta Kubowska

- Gdy pół roku temu został pan prezesem „Gryfii", w jakim stanie zastał pan spółkę?

- Sytuację „Gryfii" znam od wielu lat, bo zajmowałem się nią jako poseł poprzedniej kadencji Sejmu i wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, a w latach 2014-15 byłem członkiem rady nadzorczej tej spółki z ramienia załogi. W związku z tym kondycja firmy była mi znana, jak i wszystkie zagadnienia związane z jej funkcjonowaniem. Mogę powiedzieć, parafrazując Marka Twaina, że pogłoski o śmierci „Gryfii" były zdecydowanie przesadzone. Firma sobie radzi. Oczywiście, program naprawy i modernizacji, który realizujemy, jest pokłosiem tego, co się działo z „Gryfią" w latach 2008-2015, za rządów PO i PSL, kiedy to cały przemysł stoczniowy był w niełasce u właściciela, czyli ówczesnych władz. Skończyło się to tragicznie dla Stoczni Szczecińskiej, bo jej likwidacją. „Gryfia" też była w złym stanie, gdyż poprzednie zarządy - do roku 2015 - nie miały pomysłu na jej

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 91% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 31-07-2020

 

Tekst i fot. Elżbieta Kubowska
„Gryfia” inwestuje i szuka pracowników „Gryfia” inwestuje i szuka pracowników „Gryfia” inwestuje i szuka pracowników „Gryfia” inwestuje i szuka pracowników „Gryfia” inwestuje i szuka pracowników

Komentarze

Układ
Zaremba opisuje patologie na Gryfii. Tak miały one miejsce, ale ludzie, za których czasów się one odbywały, wciąż są na kierowniczych stanowiskach. Ba, sam PIS ich na nie mianował. Następni Hipokryci. Pewnie się już gdzieś z czerwonymi wódki napili. Czy tu kiedyś może być normalnie ?
2020-08-04 21:44:44
czy to prawda???
Remontówka w Świnoujściu będzie zlikwidowana ??
2020-08-03 10:01:22
hańba
Zaremba grabarzem Gryfii
2020-08-03 09:38:59
Do po..a (Neumann)
Pinindzy nima - minister z "Bydgoszcza".
2020-08-03 09:31:37
elektryk
W końcu dojdzie do jakiegoś wyprostowania Gryfii.Przecież tamta ekipa to szału dostała w tych działaniach.Czas na zmiany, na dobre zmiany.Pilnujmy aby Zaremba się starał.Może jemu uda się złamać układ
2020-08-03 09:03:25
St3
Grubasa kupuje samochodziki..A kasy na wypłaty niema... Jeszcze brakuje ..jacyny.i już będzie komplet nierobow
2020-08-02 20:58:05
wrogie przejęcie stoczni w Świnoujściu
to skandal! Żeby całą świnoujską stocznię zamordować dla politycznego "ratowania" szczecińskiej Gryfii. Co mają zrobic pracownicy stoczni? dojeżdżać ? dwie godziny w jedną stronę???
2020-08-02 12:38:29
Proszę o konkrety.
Jakie straty , w milionach złotych , poniosła Gryfia w 2019 roku ? Jak długo jeszcze będzie trwała ten kabaret , że z tym właśnie prezesem to już Gryfia wyjdzie na prostą ? Słyszę to od 15 lat. Zmieńcie płytę.
2020-08-02 12:22:56
Po staremu w lewackiej Gryfii.
Najwyższe pensje mają ludzie powiązani z PO i SLD. Zaremba nie ma kontroli na pensjami pracowników. Stare lewackie wygi manipulują i wygrywają.
2020-08-02 12:14:44
Okrętowy
To proces odbudowa Gryfii po zapuszczeniach poprzedników którzy mieli stocznie w teczkach co opisuje Zaremba.Zajęte doki, remont dróg i wymiana sprzętu w końcu przyniesie efekty.Żmudna praca u podstaw a nie polityczne fajerwerki.Tylko trzymajcie PObudzonych z daleka od wszystkich stoczni bo znowu zepsują
2020-08-02 11:34:53
Inżynier
Gryfia to skansen zatrudniający emerytów na działalności i Ukraińców bo to się (komuś) opłaca. Z nowych maszyn i urządzeń jakie zakupiono to nowe samochody dla zarządu.
2020-08-02 08:17:44
Bujdy na resorach
Zapraszam na stronę iswinoujscie post z Wczoraj z godz 9,gryfia sprzedaje oddział w Świnoujściu dzięki któremu nie zbankrutowala w 2014,zeby sobie nowy dok kupić, bo te co ma są tak zapuszcZone że nie mogą statków na nich dokowac, odbudowa przemysłu pełną parą, zdejmijcie w różowe okulary kurierze
2020-08-01 14:06:54
Kadrowy
- przyjmujemy także PO_j..w (Neumann) jeśli wykażą się umiejętnością ożywania taśmy klejącej w stopniu prezydenta Trzaskowskiego.... Więcej odwagi przed nową perspektywą zawodową, awanse dla zdolnych gwarantowane!
2020-08-01 12:47:13
Warunek
przyjęcia ---> przynależność do partii