piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > eKurier > Grupa handlarzy lekami rozbita

Grupa handlarzy lekami rozbita

Grupa handlarzy lekami rozbita
Data publikacji: 2019-07-30 07:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-31 11:35
Wywietleń: 1043 405728

Szczecińscy policjanci z CBŚP zatrzymali  osiem osób, które zajmowały się nielegalnym wywozem leków za granicę oraz sprzedażą ich na czarnym rynku. Narodowy Fundusz Zdrowia miał w ten sposób stracić ponad 10,7 miliona złotych.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Szczecinie zatrzymali ośmioro członków grupy, w tym lekarza Krzysztofa G. i jego córkę oraz poszukiwaną listem gończym osobę kierującą tym procederem.

- Grupa działała co najmniej od 15 czerwca 2015 roku do kwietnia 2018 roku na terenie województw śląskiego oraz małopolskiego. Jej celem było przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za wystawianie recept na leki podlegające refundacji. Sprawcy podrabiali recepty i posługiwali się nimi jako autentycznymi, a następnie sprzedawali leki. Mechanizm działania polegał na tym, iż lekarz Krzysztof G., a podczas jego nieobecności jego córka Anna G. wypisywali recepty na

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 64% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 30-07-2019

 

Autor: Dariusz Staniewski
Fot. cbsp.policja.pl

Komentarze

Bożena
Ile jeszcze takich grup działa!!!!!!
2019-07-30 15:02:58
PO-patrz się pan!
- za PiS-u wszystko się PO_j..ło, zamykają swoich według "klasyka", "Ciche przyzwolenie od PiS na machlojki z lekami".
2019-07-30 13:46:14
klasyka
Ciche przyzwolenie od PiS na machlojki z lekami
2019-07-30 09:59:19
do @ chore państwo PiS
- debilu, przecież to policja bądąca pod kontrolą państwa (pisdzielców) zamknęła do pierdla obywateli myślących iż są "kastą" (lekarzami poza prawem). Ci do których "pisdzielcy" nie mogą się dobrać to "kasta sędziów". Masz dobry przykład (ten) jak działa państwo gdy ma wpływ na podległe mu organy i masz przykład gdy państwo jest bezsilne gdy nie ma wpływu na bandytów i złodzieji w wyniku "obrony przed łamaniem konstytucji". Efektem są chlejące Durczoki, Najsztuby, Cimoszwicze i złodzieje w sutannach. Jeszcze coś dodać PO_jebie żebyś zrozumiał zasadę "przyczyna-skutek"?
2019-07-30 09:40:56
chore państwo PiS
Grupa działała za rządów PiS i do tej pory była chroniona. Chyba toś w łapę zapomniał dać.
2019-07-30 08:54:16
Ico
Uff.....no ,to teraz juz lekow w aptekach ni zabraknie :P