środa, 30 września 2020.
Strona główna > eKurier > Finiszują z mostkiem nad Rusałką

Finiszują z mostkiem nad Rusałką [GALERIA]

Finiszują z mostkiem nad Rusałką
Data publikacji: 2020-08-03 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-03 20:40
Wywietleń: 772 467852

Nie słabnie tempo renowacji mostka nad Rusałką. Wszystko wskazuje na to, że prace zostaną zakończone już w połowie września.

Mostek łączy ul. Słowackiego z równie zabytkowym parkiem Kasprowicza (d. Quistorppark). Został zbudowany pod koniec XIX wieku. Od tego czasu betonowa konstrukcja nie przeszła gruntownej renowacji, a jedynie kosmetycznie łatano jej nawierzchnię, z rzadka konserwowano stalowe balustrady. Nic dziwnego, że popadł w ruinę.

Magistrat w ostatnich latach parokrotnie starał się pozyskać wykonawcę dla kompleksowej renowacji zabytku. Jednak dopiero w październiku ub. roku przetarg przyniósł oczekiwane rozstrzygnięcie. Realizacja inwestycji rozpoczęła się dopiero w lutym br. Od tego czasu tempo prac - mimo niesprzyjających okoliczności związanych ze stanem pandemii - jest dobre.

Do tej pory wiele już zrobiono.

- Rozebrano wierzchnią część płyty pomostu wraz z prefabrykowanymi gzymsami i wykonano nową warstwę z betonu zbrojonego. Odtworzono też gzymsy wraz z konsolami. Wykonano nową hydroizolację, odwodnienie i dylatacje mostu. Wszystkie betonowe elementy konstrukcji

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 03-08-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką Finiszują z mostkiem nad Rusałką

Komentarze

wreszcie
myślałem że nie skończą tego do zimy?
2020-08-03 20:20:15
Wacek Rondelek
Ciekawe co tym razem krzystkowi "specjaliści" spartolą?
2020-08-03 16:35:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie