poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > eKurier > Epidemia zmieniła uczelnie

Epidemia zmieniła uczelnie

Epidemia zmieniła uczelnie
Data publikacji: 2020-04-03 22:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-07 22:10
Wywietleń: 955 450021

Wykładowcy spotykają się ze studentami tylko w wirtualnej rzeczywistości. Zmieniły się daty wyborów rektorskich. Akademiki opustoszały. Krótko mówiąc, koronawirus mocno zmienił funkcjonowanie szczecińskich uczelni.

Sytuacja jest nowa i dla studentów, i dla wykładowców

Na czas epidemii uniwersytety zrezygnowały z normalnych zajęć i przeszły w tryb zdalnej nauki. Przedstawiciele szczecińskich szkół wyższych zapewniają, że ten proces przebiega nie najgorzej, ale nie ukrywają, iż nie wszystkie zajęcia można realizować w ten sposób.

- Zdalna nauka trwa, sytuacja jest nowa i dla studentów, i dla ich wykładowców, przystosowanie się do tej sytuacji wymaga od nich naprawdę dużo pracy, ale po dwóch tygodniach tego trybu możemy powiedzieć, że zdaje egzamin czasu kwarantanny - opowiada Weronika Bulicz, rzecznik prasowy Akademii Morskiej. - Nie mówimy, że uczymy wszystkich i wszystkiego, bez straty wobec zawieszonych zajęć. Pamiętajmy, że naprawdę nie wszystko da się w prosty sposób przełożyć na elektroniczny model, a proste przerzucenie treści podręcznikowych z komentarzem i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 03-04-2020

 

Autor: Alan Sasinowski
Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Do Witka, pracownika US
Witek, nie rób z siebie dziada. Jeśli nawet nie dysponujesz laptopem czy komputerem to słaby z Ciebie naukowiec. Na czym piszesz publikacje? A może należysz do sławetnej grupy N0 dla której nie powinno być miejsca na US? A może do jakiejś przerośniętej marnej dyscypliny typu zarządzanie, która tak na marginesie zalicza się do tzw. surogate science, w której nie powinno być 100 osób ale max 50?
2020-05-07 22:08:07
Witek
Czy pracownikom US zakupiono w związku z tym nowe służbowe laptopy a studenci otrzymali szczegółowe informacje jak będą prowadzone zajęcia?
2020-04-04 11:06:39
olo
Jonas, absolutna racja zero scenariuszy zarządzania kryzysowego wszystko na bieżąco a pierwsi w zdalnej rzeczywistości no zgadnijcie kto?????
2020-04-04 09:08:12
Jonas
Uczelnie są tak samo przygotowane, jak całe te Państwo. Działa sprawnie tylko propaganda. Odkryły się nowe ogromne pokłady improwizacji, prowizorki, amatorszczyzny i pseudo specjalistów, co się znają na wszystkim. Czuwaj.
2020-04-03 23:12:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie