wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > eKurier > Elektrownia Dolna Odra. Amerykanie i Polacy odbudują moce

Elektrownia Dolna Odra. Amerykanie i Polacy odbudują moce

Elektrownia Dolna Odra. Amerykanie i Polacy odbudują moce
Data publikacji: 2020-01-27 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-28 09:42
Wywietleń: 3373 439984

W najbliższy czwartek, 30 stycznia, w należącej do Polskiej Grupy Energetycznej Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Elektrowni Dolna Odra podpisana zostanie umowa na budowę dwóch bloków gazowych o łącznej mocy 1400 MW. Kontrakt o wartości około 3,7 mld złotych podpisze PGE GiEK SA z konsorcjum General Electric Global Services, Polimex Mostostal i General Electric International. Wszystko wskazuje na to, że świadkami tego niezwykle ważnego dla całego Pomorza Zachodniego, a nawet kraju wydarzenia będą prezydent RP Andrzej Duda oraz Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Do przetargu na realizację tej strategicznej dla systemu energetycznego północno-zachodniej Polski inwestycji stanął tylko jeden podmiot - konsorcjum amerykańsko-polskich firm, w których skład wchodzą: General Electric Global Services, Polimex Mostostal i General Electric International. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji „pod klucz", czyli budowa dwóch bloków gazowych o łącznej mocy 1400 MW w formule „zaprojektuj i przekaż do eksploatacji". Zamówienie obejmuje więc projekt,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-01-2020

 

Autor: R. K. Ciepliński
Fot. Marek Klasa

Komentarze

@cześć KODziarze
Wytrzeźwiej chłopie. Dzisiaj z Dudy śmieje się już cała Polska, nie tylko kodziarstwo. Sam sobie na to zapracował swoim nieudolnym postępowaniem.
2020-01-28 09:18:37
sid
niech Maliniak nart nie zapomni, będzie mógł zjechać z komina elektrowni
2020-01-28 07:21:57
cześć KODziarze
Widzę że akcja hejtowania prezydenta Dudy rozpoczęła się już na dobre i wszystkie siły KODziarstwa i totalnej opozycji zostały rzucone do opluwania głowy państwa! Nic wam to nie da i tak przegracie wybory!
2020-01-27 20:18:04
turbina
A Pomarszczona będzie na tej gali, bo taka impreza bez niej to impreza stracona.
2020-01-27 17:20:36
Vera
Nachalna promocja tego nieudacznika w naszym regionie jest chora. I tak za kilka miesięcy nie będzie już prezydentem
2020-01-27 14:39:43
No co by
nie mówić Dolna Odra za demokratów totalnych miała iść pod buldożer ze spychaczem. Ja nie wiem, czy ci ludzie naprawdę byli tak głupi czy tak mieli gdzieś ten kraj? I potem dziwota, że mierny (bo jest mierny) PiS wygrywa w cuglach.
2020-01-27 13:22:24
Witamy Pana Prezydenta Dudę
A jeszcze kilka lat temu PO chciało Elektrownię Dolna Odra zlikwidować.
2020-01-27 12:28:12
haha
Maliniak, znawca systemu energetycznego w Polsce
2020-01-27 11:07:43
???
A bedzie coz mowił w obcym jęzku? (tylko dla kogo )?a kiedy wodowanie niewidzialnych promów kosmicznych ? kiedy przyjedzie obiecane 1000 filipinczykow? czy beda budowac 4 promy juz na miejscu w chinach? po 5 latach doszli do takiego wniosku, jak tam stępką wd40 ?posklejana ? brawo wy ,jak tam inflacja,miliardy złotych dla panstwa watykan w tym 2 mld na indoktrynacje religijna w szkołach , wszystko drożeje-DROŻYZNA!!!!!!!pomidry 17zł/kg, ludzie na sor-ach umieraja, likwidowane sa oddziały oknologiczne a w sejmie lekarzom mowią NIECH JADĄ.Proszę bardzo a was bedą leczyc uzdrowiciele duchowi,szamani,antyszczepy,znahorzy, foliarstwo i szuria,Jak tam ruski węgiel sprowadzany tonami ,a polski leży na hałdach ,KOPALNIE ZAMYKAJO !!!!!!!!!!!!!!!!!LIKWIDUJO!!! ŁOKŁAMALI NOS
2020-01-27 10:56:44
hoker
Towarzyszu Duda, jakże mi Cię żal. Stoki narciarskie czekają, armatki chodzą pełną parą, a tu Kaczyński każe jechać na Pomorze Zachodnie i oprowadzać jakąś babą po elektrowni.
2020-01-27 10:17:18
dobra rada
Oby Duda tylko się nie odzywał przy pani ambasador, bo znowu będzie kompromitacja. Niech się zacznie uczyć mówić jak chce być prezydentem.
2020-01-27 10:01:34
@eee
Duduś przyjeżdża się lansować przed wyborami
2020-01-27 09:55:10
Anna
Kolumna Dudy znowu wywoła paraliż komunikacyjny. Tylko niech do Szczecina nie zajeżdża.
2020-01-27 09:42:17
eee
A po co tu Duda? Niech sobie jedzie na narty!
2020-01-27 09:26:54