niedziela, 17 stycznia 2021r.

Ekoporty mniej eko. Ograniczą ilość odpadów zielonych

Data publikacji: 2020-06-29 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:17
Ekoporty mniej eko. Ograniczą ilość odpadów zielonych
 

Szczecińskie ekoporty wkrótce ograniczą ilość bezpłatnie przyjmowanych odpadów. Już od 1 lipca nie będą odbierały od szczecinian bioodpadów, czyli tzw. zielonych.

„Wycofujemy brązowe kontenery. Już 30 czerwca. Od lipca nie będziemy przyjmowali ani skoszonych traw, ani pociętych gałęzi. Nie powiedziano nam, dlaczego. Wydano polecenie, które mamy wykonać. Naprawdę, sam nie rozumiem, skąd ten odwrót" - słyszymy w ekoporcie przy ul. Arkońskiej.

Te same informacje przekazują szczecinianom również pracownicy innych szczecińskich ekoportów - poza tym na pl. Słowińców, który wciąż jest zamknięty. Natomiast oficjalnej informacji magistratu w tej sprawie brak („Kurier" również nie uzyskał odpowiedzi na pytania o przyjmowanie bioodpadów). Stąd sygnały od Czytelników zaniepokojonych - jak mówią - ciszą przed burzą.

- Przecież gminy mają obowiązek odbierania odpadów organicznych. Czego nie zmieniła nawet nowelizacja, która z początkiem bieżącego roku skorygowała zasady segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, narzucając w całym kraju ich dzielenie na pięć frakcji. W tym na bioodpady. O co

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-06-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

listek
2020-06-30 18:30:34
W czasach przed narodzinami ekoświrów każdy na działce czy w ogrodzie jak umiał, to kompostował, a jak nie umiał, to wysuszył i spalił resztki, a popiołem użyźnił glebę. Nikt niczego dieslowskimi ciężarówkami po "eko" portach przez pół miasta nie woził. Nastały ekoświry i uchwaliły, że spalanie resztek roślinnych to termiczne przetwarzanie odpadów bez zezwolenia (wiadomo, "walka o klimat") i różne straże miejsko-gminne rzuciły się na spokojnych obywateli, żeby ich karać. Rok czy dwa temu system gminnego odbioru wyrwanych chwastów i skoszonej trawy ukląkł w Dobrej, teraz w Szczecinie. Przypominam, że dzięki eksperymentom ekoświrów macie już państwo na swoich posesjach domowe sortownie odpadów i kilka razy po 100% podniesione opłaty za wywóz tych "surowców". Odpady zielone będziecie musieli wkrótce sami wywozić na zarośnięte miejskie trawniki (zarośnięte przez "walkę" ekoświrów z suszą) lub do lasu jak leśniczy nie widzi, a ziemia w waszych ogródkach nie użyźniona choćby popiołem z tego co na niej wyrosło, będzie coraz bardziej jałowa. Jak widać pełne zwycięstwo ekologizmu.
jasiek
2020-06-29 20:14:43
Rozumiem, że opłaty za odbiór śmieci zostaną obniżone. Mniej usług - niższa cena.
Krótko i na temat
2020-06-29 19:46:44
Dobrze, że mają fajne duże podjazdy. Będzie gdzie to wyrzucić.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ