wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > eKurier > „Dzisiaj pałac, jutro ciupa...”. Proces w sprawie znieważenia prezydenta RP

„Dzisiaj pałac, jutro ciupa...”. Proces w sprawie znieważenia prezydenta RP

„Dzisiaj pałac, jutro ciupa...”. Proces w sprawie znieważenia prezydenta RP
Data publikacji: 2019-03-27 18:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-28 21:53
Wywietleń: 2607 382956

„Dzisiaj pałac, jutro ciupa, nie prezydent, tylko d…”. Hasło tej treści prokuratura uznała za publiczną obrazę prezydenta RP, a użyte słowa za wulgarne. Dlatego autor rymowanki Paweł Jackowski stanął przed Sądem Okręgowym w Szczecinie. Nie przyznał się do winy.

39-letni szczeciński architekt od lat 90. ubiegłego wieku działa na rzecz demokracji, wolności słowa, tolerancji i kultury. 29 lipca 2018 roku uczestniczył w pikiecie zorganizowanej w związku z przyjazdem do Nowego Warpna prezydenta Andrzeja Dudy. Manifestacja była przejawem niezadowolenia ze sposobu sprawowania przez niego swojej funkcji. W akcji wzięło udział około 50 osób. Wykrzykiwali hasła. Prezentowali przyniesione ze sobą transparenty. Jeden z nich nie spodobał się ochraniającym wydarzenie policjantom. Paweł Jackowski został wylegitymowany. W środę rozpoczął się jego proces. Odpowiada za znieważenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Jackowski złożył szczegółowe wyjaśnienia. Podkreślił, że w ciągu ostatnich lat był wielokrotnie adresatem złośliwych, negatywnych określeń formułowanych przez polityków PiS: „Nazywano mnie zdrajcą, zakałą, wykształciuchem, drugim sortem, komunistą i złodziejem, szmatą czy mordą zdradziecką”.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 28-03-2019

Autor: Leszek Wójcik

Na zdjęciu: Paweł Jackowski przed wejściem na salę rozpraw. Ww sądzie, wspierali go przedstawiciele organizacji opozycyjnych.  
Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

trohan
Ty byłeś w Paryżu kmiocie? W W. Brytanii w Londynie nieśli transparent z napisem: "May to k..." i nic. Wolność słowa rabie!
2019-03-28 21:45:17
Szczecin
W Paryżu za takie wpisy dostał by pałą przez łeb i trafił do więzienia na miesiąc.
2019-03-28 19:35:29
A. Ł.
Ciekaw jestem który to prokurator jest nadgorliwy i przekracza swoje kompetencje ? Samowolka?
2019-03-28 16:45:50
Bartrk
Nie rozumiemiem dlaczego chcę się karać pożytecznego złodziejom idiotę? W więzieniu powinien siedzieć Tusk, Kopacz, Schetyna, Grabiec, Nowak i reszta ekipy PO oraz PSL, którzy pozwolili na kradzież 250mld zł z VAT, o ustawianych przetargach i uległości wobec sowich mocodawców z Berlina nie wspomnę, za to że poprawki ACTA2, za to że traktują nas jak śmieci, o czym sami mówili przy ośmiorniczkach, wraz z nimi powinni siedzieć sędziowie i prokuratorzy, którzy również nie interweniowali.
2019-03-28 11:15:29
R. G.
Szczecińska prokuratura bardzo się nudzi i wymyśla sobie przestępców. Ostatnio zajęli się bulwarami. Nudzi się i z nudów różne durne pomysły przychodzą do łepetynek. A sprawę Jackowskiego trzeba nagłośnić i to nie tylko w Polsce. Od czego jest internet i redakcje gazet, TV?
2019-03-28 09:56:41
Tyle
Duda to przestępca konstytucyjny, jego miejsce jest w więzieniu
2019-03-28 08:06:09
SromotnikBeezwstydny
Takie to PiSdzielcze państwo " demokracji, wolności słowa, tolerancji i kultury"...
2019-03-28 07:58:48
obserwator
po twrzyczce tego gościa widać jak poplątany jest
2019-03-28 07:47:01
Napisał prawdę
Przecież Andrzej Duda po wyroku Trybunału Stanu będzie siedzieć
2019-03-28 07:39:19
Dno
I takie poglądy mamy w radzie miasta?
2019-03-28 06:45:15
Barnim X (wulgarny)
PiS=PO. Pamiętacie jak Tusk obraził się, że nazwano go na transparencie matołem? Tu mamy drugiego któremu testosteronu zbrakło. To jedna mafia tylko udają wrogów.
2019-03-27 22:00:23
Dobre hasło
Podpisuję się pod nim w 100%, a teraz możecie mnie aresztować
2019-03-27 21:59:18
Pan Paweł Jackowski
powinien mieć zarzut nawoływania do waśni na tle narodowościowym.
2019-03-27 21:34:43
PANIE JACKOWSKI!
Nie znam pana i nie mam zamiaru poznawać, ale z całego serca życzę panu Pełnych Trzech lat wyroku!! I niech pan to odsiedzi!! Za kilka lat otrzyma pan od państwa, czyli od nas wszystkich obywateli dużo kasy za taką odsiadkę! W 1982, w godzinach wieczornych, gdy nikt nie widział naklejaliśmy na ławkach w parku karty z szarego papieru z napisem "Solidarność". Niestety nikt nas nie złapał na tym wtedy! Dziś byłbym bogatym człowiekiem gdyby wtedy jakiś SBek złapał nas i poszlibyśmy siedzieć.. Mamy "piękny" , "wolny kraj" z "zacnymi bohaterami z lat 40tych-50tych". A w swoim i innych tego samego zdania, imieniu, specjalnie dla pana: Chwała Bohaterom!
2019-03-27 20:23:29
Wódz OTUA
Targowica łamie konstytucję krzycząc "Konstytucja".
2019-03-27 19:39:28
cdn
Na tych portretach byli nie politycy tylko przedstawiciele targowiczan.Ten calyJackowski to zalosny leming.
2019-03-27 19:19:39
ll
Za to we wroclawiu mozna wieszac portrety politykow, palic kukły itd. to jest zgodne z prawem ,torciki z wafelkow itd. turcja,węgry,wenezuela,rosja coraz bliżej,