czwartek, 03 grudnia 2020r.

„Dziki Miód” z Dargomyśla

Data publikacji: 2020-10-21 19:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:18
„Dziki Miód” z Dargomyśla
 

Rozmowa z Anną i Krzysztofem Piwowarami

- Miodosytnia Dziki Miód z Dargomyśla, w gminie Dębno, zdobyła w tym roku cztery medale podczas konkursu miodów pitnych w Denver w USA. Proszę powiedzieć, za jakie produkty otrzymaliście państwo medale?”

- W tym roku na najbardziej prestiżowym konkursie na świecie zdobyliśmy aż trzy złote medale oraz jeden srebrny, co dało nam dodatkowo pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Miody pitne, które wygrały, to były miody własnych kompozycji wytwarzane metodą tradycyjną, rzemieślniczą. Pierwszy to „Słodycz łąki" w kategorii Cyser, który jest na bazie polskich jabłek - to już trzeci raz, kiedy wygrywa światowy konkurs. Kolejny to „Zwiegel" - w kategorii payment, czyli z dodatkiem soków z winogron. Następne to gryczany oraz bochet produkowane metodami z 1350 roku, zapoczątkowanymi przez francuskich mnichów.

Zasady konkursu są bardzo rygorystyczne. Ze względu na anonimowość próbek konkurs odbywa się w trzech miejscach. W jednym miejscu podczas dostawy miodów są przydzielane anonimowe numery każdej z próbek. Kolejna ekipa w innym miejscu otrzymuje

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-10-2020

 

Rozmawiał Andrzej Łapkiewicz
Fot. archwium

Komentarze

Halo
2020-10-21 21:17:29
Gdzie kupić ten przysmak?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ