niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > eKurier > Dyrekcja „Lasów” w lesie

Dyrekcja „Lasów” w lesie

Dyrekcja „Lasów” w lesie
Data publikacji: 2020-03-04 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-29 11:26
Wywietleń: 1021 445890

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie będzie miała nową siedzibę. Nowoczesny budynek, stawiany z maksymalnym wykorzystaniem drewna, wykorzystujący odnawialne źródła energii, łączący funkcje biurowe z edukacyjnymi oraz atrakcjami, które powstaną po konsultacjach z mieszkańcami, powstanie przy ul. Balińskiego w granicach miasta Szczecin.

Trwają procedury związane z wyłonieniem w postępowaniu przetargowym wykonawcy budowy. Tymczasem Klub „Kniejołaza", który kilka lat wcześniej skutecznie protestował przeciwko ówczesnym planom budowy siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych na skraju Puszczy Bukowej, i tym razem alarmuje: inwestycja ta jest szkodliwą ingerencją w cenne przyrodniczo środowisko.

Zupełnie inne zdanie ma na ten temat RDLP w Szczecinie. Realizacja inwestycji nie powinna być dla nikogo niespodzianką, jest optymalnie zlokalizowana i przyjazna środowisku. Wpisana jest też w długoletnie plany urządzania lasu.

Dyrekcja RDLP podkreśla, że pracownicy regionalnej dyrekcji muszą przenieść się z dotychczasowej siedziby przy ul. Słowackiego 2 w Szczecinie, bo

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-03-2020

 

Autor: Roman Ciepliński
Dyrekcja „Lasów” w lesie

Komentarze

sójka
Bardzo dobra decyzja RDLP i lokalizacja, czekamy na nową siedzibę. Będzie pięknie. KK i innym podobnym radzę wziąć zimny prysznic i nie pisać zmanipulowanych bzdur.
2020-04-29 11:17:47
Max
Bardzo dobrze. Kiedyś w końcu trzeba połączyć osiedla Płonia i Kijewo zabudową, skoro to teren miejski. Wystarczy zostawić zagospodarowany teren przeznaczony na park. Co to za miasto na prawobrzeżu jak poszczególne dzielnice przedzielone są dzikim lasem, a główna droga je łącząca - szosa stargardzka nie ma ani chodnika ani nawet nie jest oświetlona.
2020-03-05 08:26:29
Autochton
Oczywiście jak zwykle Klub Kniejołaza podaje zmanipulowane informacje. Po pierwsze nie ma tam żadnych siedlisk przyrodniczych, nawet potencjalnych. Po drugie siedziba RDLP nie powstanie w środku lasu, tylko w pobliżu zabudowań. Po trzecie nie został przecież wycięty starodrzew. A po czwarte nawet jeśli budowali by siedzibę w centrum miasta, to i tak KK by protestował.
2020-03-04 20:51:24
Mieszkańcy osiedla
Od grudnia informujemny na różnych forach o wycince setek drzew o niszczeniu ścieżek o hałasie. I nic , nikt nie reaguje. Co mamy się przypiąć do drzew ? Wszyscy mają nas mieszkańców w nosie. Co tam kilkaset drzew mniej..Lasy zbudują sobie z nich sake konferencyjne. Bezczelność w bialy dzień.Pytamy skąd lasy mają kilkadziesiąt milionów na tę inwestycję ? I dlaczego temat jest poruszony po fakcie. Po upływie terminu przetargu ? Jakaś ustawka? Pseudo obrona drzew których nie ma i nie będzie ! Lasy Państwowe ? Czyli czyje ?
2020-03-04 17:37:08
Ordynator
Zapraszam cały "Klub Kniejołaza" na bezpłatną lewatywę.
2020-03-04 15:53:07
Filipinka
Lasów nie będzie, a Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych istnieć będzie.
2020-03-04 15:19:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie