czwartek, 09 kwietnia 2020.
Strona główna > eKurier > Drzewa (w)skazane

Drzewa (w)skazane [GALERIA]

Drzewa (w)skazane
Data publikacji: 2020-02-18 09:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-21 11:40
Wywietleń: 1113 443325

Pnie starych drzew przepasane kirem. Pomiędzy nimi rozwieszony transparent z poruszającym hasłem: „Rośniemy - nie wycinajcie nas!".

Tak Społeczna Straż Ochrony Zieleni Szczecina zwraca uwagę na zaplanowaną przez magistrat wycinkę dziesiątek drzew w al. Wojska Polskiego, na przyrodniczy i społeczny koszt „modelowej rewitalizacji" śródmiejskiego odcinka tej alei - od pl. Zwycięstwa po pl. Szarych Szeregów.

Magistrat podejmuje kolejne działania zmierzające do realizacji projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego w Szczecinie".

Po uzyskaniu architektoniczno-urbanistycznego opracowania koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznych i jej społecznych konsultacjach, skompletowaniu dokumentacji projektowej, przygotowuje przetarg dla wyłonienia wykonawcy inwestycji. Natomiast Społeczna Straż Ochrony Zieleni Szczecina dotarła do projektu, który zakłada usunięcie z rewitalizowanego obszaru - pomiędzy pl. Zwycięstwa a pl. Szarych Szeregów - 28 drzew. Aby o tym poinformować szczecinian, aktywiści SSOZS zorganizowali

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-02-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
Drzewa (w)skazane Drzewa (w)skazane Drzewa (w)skazane Drzewa (w)skazane Drzewa (w)skazane Drzewa (w)skazane Drzewa (w)skazane Drzewa (w)skazane Drzewa (w)skazane Drzewa (w)skazane Drzewa (w)skazane

Komentarze

esdf
Przebudowa tzw psiego pola na osiedlu Zawadzkiego również rozpoczyna sie od wyrżnięcia kilkudziesięciu drzew na obrzeżu tego pola.
2020-02-21 11:27:01
Wytnijcie nas i dajcie szanse młodzieży!
patrzcie w przyszłość a nie żyjcie przeszłością! Ciekawe kiedy Szczecinianie zrozumieją co szykuje im faszystowskie lewactwo i pogoni te dęte, nikogo nie reprezentujące za to szumnie nazwane koterie...
2020-02-19 23:45:55
Zako
Aleja Wojska Polskiego na tym odcinku teraz dobrze nie wygląda. Szkoda, że wygrała znowu koncepcja maksymalnego zabetonowania, takiego 'po szczecińsku', jak zabetonowanie dawnej alei Kwiatowej, tak chętnie kiedyś odwiedzanej. Spowolnienie ruchu samochodowego spowoduje tylko większe zanieczyszczenie spalinami, a skierowanie go na Krzywoustego i później Piastów jeszcze większe korki. Ćwiczyć czy bawić dzieci w tych spalinach nie radzę. Brak miejsca na zaparkowanie samochodu będzie problematyczne dla mieszkających tam ludzi.
2020-02-18 14:35:42
~Obs
Przecież na tych wizualizacjach widać że witryny sklepów są puste ;) Zatem wszystko się zgadza ;) Proszę nie marudzić, władza miasta ma 80% poparcia, ktoś na nich głosował ;)
2020-02-18 11:33:38
Piotr
Skrzyżowanie Ku Słońcu - Derdowskiego -> należy w końcu przebudować DK10, aby w rejonie Stera można było dojechać do Łukasińskiego. Koncepcja tej przebudowy jest od kilkunastu lat. Ale ktoś mądry zrobił ruch uspokojony na Łukasińskiego i d...pa. A ludzie stoją już podobno po 40 minut w kolejce do ronda Gierosa. Ludzie, czy wy myślicie że tak trzeba i nie da się nic zmienić ?! Opamiętajcie się, bo to jest już bardziej śmieszne niż żałosne.
2020-02-18 11:31:29
skrzyżowanie dwupoziomowe .
Skrzyżowanie Ku Słońcu - Derdowskiego ; tylko skrzyżowanie dwupoziomowe zlikwiduje korki.
2020-02-18 10:24:47
Obs
Czy naprawde nikt nie dostrzega celu tej i innych rewitalizacji... Wykonczenie drobnych sklepow - skierowanie klientow do centrow handlowych. Sklepy jesli jeszcze istnieja poza centrami handlowymi wymagaja dojazdu/parkingow etc. a to co spowoduje ta "rewitalizacja" to odciecie klientow od malych sklepow bo nie ma jak dojechac i gdzie zapoarkowac. Tylko duze centra handlowe oferuja parkingi wiec... Pytanie (retoryczne) kto skorzysta na takiej rewitalizacji...tylko centra handlowe wynajmujace powierzchnie... Jezeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. A t.zw. rewitalizacja... kto bedzie chcial siedziec na tych ławeczkach? Prosze popatrzec na te "tłumy" na Pl. Lotnikow - zrewitalizowana przestrzen - zabetonowana kostka - bez sladu cienia drzew. Ale nasi włodarze i tak dopną celu... przeciez to oni maja wladze... a kto pociaga za $znurki to łatwo sobie odpowiedziec...
2020-02-18 10:20:27
daros
Ruch samochodów na tym odcinku Wojska Polskiego powinien być znacząco ograniczony. Rozważyć natomiast powinno się puszczenie tamtędy trasy tramwajowej
2020-02-18 10:05:00
Piotr
Wizualizacja powinna pokazywać fakty - a fakty będą takie, że sznur samochodów będzie stał w obie strony (tyle co na wizualizacji to może w niedzielę nie handlową ;) ), a rowerzysta może będzie jeden. Będzie permanentny korek jak na skrzyżowaniu Ku Słońcu z Derdowskiego, przebudowanym kilkanaście lat temu na rondo Gierosa (korki zaczęły się od momentu kiedy powstało rondo, tylko z każdym rokiem się zwiększają). jak ma wyglądać przejście od samochodu zaparkowanego na środku ulicy do chodnika ? Kurier zamieszczając takie wizualizacje, powinien je komentować. Nie można tego zamieszczać bez prawidłowego komentarza.
2020-02-18 09:39:13
Piotr
Drzewa to temat zastępczy. Spójrzcie na te durne wizualizacje - po jednym pasie na Wojska Polskiego ? A ilu rowerzystów na tej wizualizacji - tyle chyba przejedzie przez cały dzień ! Przez takie manipulacje obecnie włodarze miasta, niszczą je. Zamiast zająć się sprawami ważnymi dla mieszkańców, zajmuj się niszczeniem miasta.
2020-02-18 09:34:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie