Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Drożej za holowanie. Wzrost po trzech latach

Data publikacji: 2021-11-25 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-25 17:23
Drożej za holowanie. Wzrost po trzech latach
Drożeją usługi holowania pojazdów. Fot. Ryszard PAKIESER  

Od stycznia więcej zapłacimy za odholowanie i przechowanie pojazdów usuniętych z dróg na parkingach strzeżonych. To efekt rosnących kosztów, wzrostu płacy minimalnej, a także zgody Ministerstwa Finansów.

Usuwanie pojazdów oraz prowadzenie parkingu strzeżonego jest zadaniem własnym powiatu. Starosta realizuje te zadania przy pomocy powiatowych jednostek organizacyjnych lub powierza ich wykonywanie zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych. Uchwałą Rady Miasta Szczecin realizację zadania powierzono Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego. Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym miasto ustala corocznie wysokość opłat za usuwanie i przechowywanie usuniętych pojazdów oraz wysokość kosztów odstąpienia od usunięcia, które stanowią dochód własny powiatu. Maksymalne stawki opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów ulegają corocznie zmianie na następny rok.

Ogłoszone przez ministerstwo w lipcu stawki dopuszczają wzrost opłat na poziomie od ok. 3,6 do 4,6 proc. za usunięcie i przechowywanie roweru, motoroweru, motocykla i auta do 3,5 t. To niewiele, za to zaskakiwać mogą koszty, jakie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-11-2021

 

Autor: Tomasz Tokarzewski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ZS
2021-11-25 17:52:45
Czyli ostatecznie ile?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA