poniedziałek, 25 stycznia 2021r.

Dmuchać czy nie dmuchać w policyjny alkomat?

Data publikacji: 2020-09-18 22:18
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:32
Dmuchać czy nie dmuchać w policyjny alkomat?
 

Czasy pandemii niosą za sobą wiele obostrzeń, zakazów i ograniczeń. Niekiedy jednak spotykamy się z sytuacjami, co do których nie wiadomo, jak je zinterpretować. Wielu kierowców np. zastanawia się, czy dmuchać w policyjny alkomat Alcoblow.

Alkomat Alcoblow ma tę zaletę, że nie trzeba w nim wymieniać ustników. Badany kierowca musi przez kilka sekund dmuchać do urządzenia z odległości kilkunastu centymetrów. Wielu kierowców zastanawia się jednak, czy jest to bezpieczne, skoro zalecane jest zachowanie przynajmniej 1,5-metrowego dystansu społecznego. Przecież w alkomat, w który każe nam policjant dmuchać, przed chwilą dmuchała inna osoba, a przedtem jeszcze inna - co widać doskonale w trakcie tzw. trzeźwych poranków.

Policja odradza, ale… podsuwa

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, do której zwróciliśmy się z zapytaniem, odesłała nas do sanepidu. Dziwne to nieco, bo to przecież sama policja powinna zapytać tej instytucji, jak się zachować w tej sytuacji. Pytanie wysłaliśmy także do Komendy Głównej Policji, skąd otrzymałem odpowiedź: „W

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-09-2020

 

Autor: Mirosław Kwiatkowski
Fot. policja

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ