poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > eKurier > Czy to koniec złych emocji w „Dzikiej Ostoi”?

Czy to koniec złych emocji w „Dzikiej Ostoi”?

Czy to koniec złych emocji w „Dzikiej Ostoi”?
Data publikacji: 2020-02-19 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-22 10:44
Wywietleń: 2022 443432

Przez ostatnie miesiące szczecińskiej Fundacji na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja" towarzyszyła atmosfera skandalu. Z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym w tle oraz Urzędem Zamówień Publicznych, sprawdzającym prawidłowość procedury przetargowej budowy jej ośrodka w Wielgowie. Teraz Fundacja odcina się od kontrowersyjnej przeszłości i sporządza nowy bilans otwarcia. Już pod kierunkiem dra inż. Krzysztofa Jankowskiego, cenionego przyrodnika.

Wizerunek Fundacji - a wraz z nim zaufanie opinii publicznej oraz darczyńców - znacząco nadszarpnął także drastyczny obyczajowy konflikt w jej kierownictwie. Dlatego Rada Fundacji właśnie zdecydowała o nowym otwarciu: wymianie zarządu, zabezpieczeniu środków fundatorów, realizacji celów statutowych, a przede wszystkim partnerskiej - wraz z Zakładem Usług Komunalnych - realizacji projektu Społecznego Budżetu Obywatelskiego.

Emocjonujące pożegnanie

Z „Dziką Ostoją" nie są już związane jej dwie sztandarowe postaci: Marzena Białowolska i Michał Kudawski. Złożyli rezygnacje ze stanowisk prezeski i wiceprezesa. Rada Fundacji je przyjęła. Od 6 lutego br.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-02-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Czy to koniec złych emocji w „Dzikiej Ostoi”?

Komentarze

Mecenas
Karolu,Fanko czytam Wasze wpisy i nie do końca rozumiem ich przesłania.Skoro to o czym piszecie miało miejsce to powinno być rozstrzygnięte na drodze sądowej lub prokuraturze.W innym bądz razie uprzedzam Was tylko że informacje przez Was podane może zweryfikować art 212 KK lub też art. 304 KPK § 1.
2020-02-20 15:47:44
Karol
Co ja tu czytam. Widać kolegów Michała K. Znam to bardzo dobrze z resztą nie tylko ja ale i Ci co byli wolontariuszami.Zakopywanie zwierząt w lesie lub pozostawione na pastwę losu w dzikobusie, aż padły. Ci co rzucają oskarżenia w kierunku Pani Marzeny B. Proszę podać swoje prawdziwe dane. A zamawianie przez Michała pisania źle o P Marzenie krążą po Internecie i to jego znajomi sobie to przekazują A przy okazji ja wysyłam to do P. Marzeny mam nadzieję, że cos z tego wyjdzie.
2020-02-20 14:46:08
Fanka
Pani Marzeno i tak jesteśmy za Panią .
2020-02-20 13:12:03
Fanka
Żeby nie pani Marzena to by Ostoja nie miała 250.000 zł na koncie i dzikibusa , którego używa Kudawski w swojej prywatnej działalności . Pani Marzena nikogo nie traktuje jak frajerów co za bzdury , za to Kudawski traktuje wszystkich jak frajerów od każdego chce kasę i zgrywa biednego . A co do kotów to jej sprawa widzę że niektórym żal dupe ściska . Cieszę się że odeszła z tego bagna , życzę jej powodzenia w prowadzeniu nowej fundacji .
2020-02-20 13:10:04
Fakt
MB, czyli kasa, kasa, kaska. Dajcie złote pieniążki. To się uśmiechnę, wydrą potrząsnę, sowę do agitacji politycznej włączę. I Krzystka na Błoniach spotkam. Barany kupią wszystko. Tak będzie. Kolejna jej fundacja nie będzie przejrzysta, bez statusu organizacji pożytku publicznego. Pani B. znów będzie czarować frajerów. I dobrze. Takich najlepiej doić z kasy. Życzę jej powodzenia
2020-02-20 09:07:04
Fakt
Bardzo dobrze że Pani Marzena odeszła od tego zakłamanego środowiska, w szczególności M.K. Teraz niech wszyscy zazdrośnicy patrzą jak rozwija się fundacja pani Marzeny. Również swoją pomoc przekażę nowej fundacji.
2020-02-19 23:19:50
Fakt
Krzysztof Jankowski to solidna wiedzą, doświadczenie i profesjonalizm. Dzięki niemu Dzika Ostoja wreszcie ma szansę na normalną pracę na rzecz zwierząt.
2020-02-19 21:47:10
Baska i in.
Krzysztofie - ZUK trzyma kciuki, wreszcie głos rozsądku...Pozdrawiamy serdecznie!
2020-02-19 21:36:22
Koty
Brakuje Pani Marzenie Białowolskiej edukacji! Dokarmianie kotów nie ma nic wspólnego z ochroną przyrody. Wręcz przeciwnie: te żyjące na zewnątrz raz że same nie maja życia to niszczą masowo zagrożona rodzimą faune! Dokarmianie powoduje że rozmnażaią się jeszcze bardziej i jest jeszcze więcej cierpienia.... Koty? Tak, ale tylko w domu!
2020-02-19 20:39:03
Fanka
Koniec z histeryczką? Nie wierzę. Ona będzie kręcić aż do śmierci. Fanatycy pójdą za nią do piekła
2020-02-19 19:49:44
Alex
Przecież Fundacja nie jest organizacją pożytku publicznego.nikt nie mógł przeznaczyć 1%. Białowolskiej nie pasowała przejrzystość finansów. W końcu zarabiała na zwierzętach chronionych z Czeraszkiewiczem. Miasto płaciło obojgu. Wystarczy wejść na rejestr umów szczecin i stuknąć STIX BIAŁOWOLSKA
2020-02-19 19:44:35
Serio?
Zaufanie darczyńców zdecydowanie nadszarpnęły wątpliwe zachowania pana M.K. Nie można tu mówić o konflikcie tych dwóch osób, w końcu to przeciwko jednej osobie działali wszyscy w Dzikiej Ostoi.Co z tego że będzie Pan Jankowski, mogą tam dać anioła, w takim składzie trudno zaufać tej Fundacji.Szkoda, że Fundatorzy pozwolili żeby toczyły się takie spory, jest to że szkodą dla fundacji. Mam nadzieję że wyjaśnią się sprawy niegodnego traktowania zwierząt i tyle,swój 1% przeznaczę na inne cele i namawiam do tego większość osób żeby doczekały na finał...
2020-02-19 18:29:44
Miruś
Czy to chodzi o tą od poszukiwania kota przy pomocy jasnowidza Jackowskiego?
2020-02-19 18:12:02
Pogo
Wreszcie pogonili tę babę od dręczenia wydry.
2020-02-19 17:37:57