piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > eKurier > Czy nadmorskie plaże zapełnią się turystami?

Czy nadmorskie plaże zapełnią się turystami?

Czy nadmorskie plaże zapełnią się turystami?
Data publikacji: 2020-05-30 22:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-31 22:10
Wywietleń: 572 457219

Jakie będzie tegoroczne lato nad polskim morzem? - zastanawia się wielu Polaków, którzy planują urlop. Zagraniczne wojaże raczej nie wchodzą w rachubę z uwagi na ryzyko zakażenia i daleką oraz ryzykowną podróż. Nic dziwnego, że większość rodaków wybierze nasze polskie plaże (najpiękniejszy piasek na świecie, gorzej z temperaturą wody), ale jaki to będzie wypoczynek? Tego dziś nikt nie wie, gdyż nie ma jasnych reguł określających zasady wypoczynku.

Już dziś władze niektórych gmin samorządowych mówią o wprowadzonych przez siebie przepisach i ustaleniach, ale powiedzmy sobie szczerze, mogą one pozostać w sferze pobożnych życzeń. Władze niektórych nadmorskich gmin mówią o ograniczeniach dla plażowiczów. Rodzina na 15 metrach kwadratowych na plaży, sąsiedni plażowicze muszą zachować odstęp minimum czterech metrów itp. pomysły. Kto miałby egzekwować przestrzeganie tych reguł - straż gminna, policja czy Urząd Morski?…

Jeżeli już wczasowicze znajdą się na plaży, raczej należy oczekiwać swobodnych zachowań. Posłużę się przykładem sprzed trzech tygodni.

Piękna

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 84% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-05-2020

 

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski
Czy nadmorskie plaże zapełnią się turystami?

Komentarze

Plażowe getta
Odpowiadam.Nie -nie zapełnią się bo Polski rząd robi wszystko by społeczeństwu obrzydzić te wakacje,zniechęcić i przepisami lub ekstraordynaryjnymi sanitarnymi decyzjami uniemożliwić wypoczynek.Pojawiają się tak głupie i absurdalne pomysły jak ma wyglądać wypoczynek,że żaden normalny zdrowy na umyśle człowiek z takiej formy i w takim rygorze sanitarnym z niego nie skorzysta.Intuicja mi podpowiada,że będzie społeczny sprzeciw i będą takie miejsca omijać tak długo jak długo będą tam czuli się jak intruzi lub trędowaci których trzeba izolować,oznaczać lub tatuować jak naziści żydów lub tworzyć dla nich plażowe getta.
2020-05-31 11:45:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie