środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > eKurier > Czternasty rok w więzieniu

Czternasty rok w więzieniu

Czternasty rok w więzieniu
Data publikacji: 2019-03-22 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-26 06:52
Wywietleń: 1181 381953

Na salę sądową zostaje wprowadzony skazany, który od kilkunastu lat odbywa karę pozbawienia wolności. Odsiaduje wyrok za serię oszustw polegających na wystawianiu fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu, które później posłużyły do wyłudzenia kredytów z parabanków. Więzień zwrócił się do sądu penitencjarnego o skrócenie kary. Kiedy sędzia udziela mu głosu, skazany najpierw prosi, a kiedy widzi twardy wyraz twarzy sędzi, pada na kolana i błaga o wcześniejsze zwolnienie, w końcu z bezsilności płacze. Taka scena wydarzyła się kilka dni temu w Sądzie Rejonowym w Łobzie.

Fałszywe zaświadczenia

– Trudno jest mi pogodzić się z tym, że skazani za morderstwa odsiadują tyle samo co ja, a nawet mniej, bo niekiedy tylko osiem – mówi Robert Bagiński, który z 1,5-roczną przerwą siedzi w więzieniu od 2005 roku. Wyrokiem „łącznym” Sądu Rejonowego w Białogardzie skazany został na 16,5 roku pozbawienia wolności. Jako właściciel firmy zajmującej się doradztwem dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych wystawiał fikcyjne zaświadczenia o zatrudnieniu dla klientów parabanków i 

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 90% treści.

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 22-03-2019

 

Autor: Roman Ciepliński

Komentarze

lipl
Tischnerowski homo sovieticus to osoba będąca tworem systemu totalitarnego i niepotrafiąca odnaleźć się w systemie politycznym innego typu - czy sady to homo sovieticus?
2019-03-26 01:27:00
dino
Sedziowie zostalu wyprodukowani sztucznie przez komunistow po 1945.... potem Kwasniewski stworzyl system Kastowy .... jedynym rozwiazaniem jest usuniecie czesci sedziow z pracy -- powolanie nowych szkol ksztalcacych do zawodu sedziego z inna moralnoscia zawodowa, to samorzad sedziowski ma poprawiac prace sadow a nie byc tylko roszczeniowy, ja nigdy nie slyszalem by samorzad sedziowski proponowal ulepszenie pracy sadow to umyslowy komunizm polegajacy na czekaniu az partia okresli kierunki sprawiedliwoasci...to sedziowi sami z siebie powinni cos dac a nie tylko bronic swoich przywilejow...wolnosc szlachecka juz byla...pracownicy w Biedronce sa bardziej zmotywowani do pracy niz sedziowie...bywalem w sadach
2019-03-26 01:10:05
Kertych
mniej pracy wymaga proces sądowy o przestępstwo z dokumentami a zabójstwo to trudny proces - świadkowie co różnie mówią..czy stąd taka twardosc?
2019-03-22 18:29:22
Ala
A księża pedofile? Nawet włos z głowy im nie spada. Nie mówiąc już o jakimkolwiek więzieniu. Za gwałt np. dostaje się 3 lata w zawiasach bo niska szkodliwość czynu a tu aż 16 lat. Tak to bulwersuje. Ile dostał lat odsiadki ten co zabił w Kamieniu Pomorskim aż 6 osób bo jechał po pijaku? 15 lat? I co to jest sprawiedliwe, że za podrobienie papierków ktoś dostaje 16 lat a za zabójstwo 6 osób tylko 15 lat? Tak uważam, że to było zabójstwo ponieważ jak ktoś wsiada po pijaku do auta to czyni to z premedytacją i musi się liczyć z tym, że może kogoś zabić. To jest chory kraj a o sędziach to nawet szkoda się wypowiadać. Żenada.
2019-03-22 11:17:40
.
Gdyby tak zabójcy również odsiadywali kilkanaście lat, to byłoby słuszne.
2019-03-22 10:31:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie