wtorek, 01 grudnia 2020r.

Czekanie na obwodnicę Wołczkowa

Data publikacji: 2020-07-16 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:17
Czekanie na obwodnicę Wołczkowa
 

Czy życie między Szczecinem a Dobrą stanie się wygodniejsze? Na razie trasy między gminami się korkują. Panaceum na tę sytuację ma być nowa droga, którą nazwano obwodnicą Wołczkowa. Przyszła trasa jest w fazie koncepcji i starań o grunty.

Najkrótsza trasa z Dobrej do Szczecina prowadzi przez Wołczkowo, gdzie rozdwaja się w dwóch kierunkach - przez Głębokie oraz przez Bezrzecze. Oba połączenia w godzinach szczytu są zakorkowane, a ciąg ulic Koralowa - Modra w Bezrzeczu jest non stop w ciągu dnia pełen samochodów.

Tymczasowo korki potęgują się jeszcze bardziej w związku z dwoma dużymi inwestycjami komunikacyjnymi Szczecina - przebudową skrzyżowania na Głębokiem, gdzie powstaje węzeł przesiadkowy oraz podobnym przedsięwzięciem w rejonie ulicy Szafera, gdzie budują pętlę tramwajową oraz rondo.

Ruch samochodowy będzie się tylko nasilał, gdyż gmina Dobra od lat jest nie tylko sypialnią Szczecina, ale i prężnie rozwijającym się rejonem nie tylko w Zachodniopomorskiem ale i w kraju.

Według Głównego Urzędu Statystycznego w 1995 roku gminę zamieszkiwało 5,9 tys. osób. Pięć lat później było

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-07-2020

 

Autor: Marek Klasa 
Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

obwodnice to zbytek
2020-10-02 16:55:58
za miedzą w Niemczech są też wioski , miasteczka i tam nikt nie myśli o obwodnicach , chcesz szybko jedź atostradą , dla normalnego ruchu są zwykłe drogi , nawet nie za szarokie , jak masz tłok to jedziesz rowerem po drogach rowerowych
Krytyk Społeczny.
2020-07-17 22:01:25
Niech Wojsko odda zagrabione za czasów PRL-u tereny to znajdzie się miejsce na obwodnicę bez konieczności kombinowania i przeprojektowywania istniejących kierunków.Czas najwyższy przeprowadzić dekomunizację Wojska i odzyskać zagrabione mienie,rozliczamy wszystkich to wszystkich.
faza
2020-07-16 19:11:35
Dera, kiedy deweloperke w gminie ukrócisz i wprowadzisz procentową powierzchnię zabudowy !

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ