niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > eKurier > Czekają, a tynk leci na głowy

Czekają, a tynk leci na głowy

Czekają, a tynk leci na głowy
Data publikacji: 2019-11-12 08:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-19 11:54
Wywietleń: 772 427016

Mieszkańcy oficyny w kamienicy przy ul. Księżnej Przybysławy 2 w Szczecinie od wielu lat czekają na remont i ocieplenie tego budynku. Słyszą: może za rok... - Każda cierpliwość ma swoje granice - mówią lokatorzy. - Zwłaszcza kiedy na głowę sypie się tynk.

Pod tym adresem mieszczą się dwie kamienice należące do miasta. W 2014 roku odremontowano elewację jednej z nich, potem miały być wykonane elewacja i ocieplenie kamienicy vis-à-vis. Jednak do dziś prace nie ruszyły. A są niezbędne, bo - jak mówią lokatorzy - w mieszkaniach jest zimno i wilgoć, rachunki za ogrzewanie ogromne, na korytarzach sypie się tynk.

Sprawą, na prośbę mieszkańców, zajmowaliśmy się w ub. roku. Prosili wtedy, by przypomnieć miastu, jak wygląda stan tej kamienicy. Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa informował wówczas, że pracownicy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych dokonali przeglądu technicznego nieruchomości i wstępnie ustalili zakres niezbędnych prac remontowych. Do zrobienia jest m.in. izolacja pionowa i pozioma budynku, dach, elewacja oraz klatka schodowa. Prace remontowe na klatce

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 12-11-2019

 

Tekst i fot. Anna Gniazdowska

Komentarze

oszczędzaj ciepło
po prostu trzeba zamykać drzwi wej. do klatki schodowej jeśli jeszcze je mają oraz zamykać tamże zamiast wietrzyć smrody przez cały dzień i noc.
2019-11-12 15:28:50
@gosc
Popieram @gościa. Oddać grunt kościołowi! Kościół przenajświętszy jest w większej potrzebie niż mieszkańcy. To oczywiste.
2019-11-12 11:35:40
Karol Urbaniak
Gdyby Miasto pilnowało Zarządców, wspópnoty okradają Zarządcy na czele z Miastem szybując faktury za wszystko czesto 2 krotnie a o 30% to norma.
2019-11-12 11:28:56
Dżentelmenel
Polandebiland Polandburdeland i Polsracz Pisiorski
2019-11-12 10:25:36
gosc
na koscioł oddac grunt i zbudowac tam kosciol z dzwonami 3d-150 DECYBELI,po co wam jakies mieszkania PANSTWO WATYKAN JEST W WIEKSZEJ POTRZEBIE, DEJ DEJ DEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-11-12 09:35:28
stetinger
to jest problem większości kamienic w Szczecinie. Są całe osiedla takich kamienic i w zbilku oficjalnie odpowiadają "prezydent nie daje pieniędzy w budżecie to i nie ma za co remontować. I nie będzie, bo z pustego to i Salomon nie naleje a w UM kazali cięcia robić więc o remontach można zapomnieć" Podobnie jest z czyszczeniem rowów meriolacyjnych, niedrożne, zarośnięte bądź zasypane odpadami i nikt tego nie czyści bo "magistrat pieniędzy nie daje" i obiekty są dewastowane przez podtapianie wodą która nie ma jak spływać ale jak powiedział jeden z pracowników "co się dziwić skoro to koalicjant prezydenta jest odpowiedzialny za największą aferę meriolacyjną w kraju"