niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > eKurier > Czekają, a tynk leci na głowy

Czekają, a tynk leci na głowy

Czekają, a tynk leci na głowy
Data publikacji: 2019-11-12 08:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-19 11:54
Wywietleń: 772 427016

Mieszkańcy oficyny w kamienicy przy ul. Księżnej Przybysławy 2 w Szczecinie od wielu lat czekają na remont i ocieplenie tego budynku. Słyszą: może za rok... - Każda cierpliwość ma swoje granice - mówią lokatorzy. - Zwłaszcza kiedy na głowę sypie się tynk.

Pod tym adresem mieszczą się dwie kamienice należące do miasta. W 2014 roku odremontowano elewację jednej z nich, potem miały być wykonane elewacja i ocieplenie kamienicy vis-à-vis. Jednak do dziś prace nie ruszyły. A są niezbędne, bo - jak mówią lokatorzy - w mieszkaniach jest zimno i wilgoć, rachunki za ogrzewanie ogromne, na korytarzach sypie się tynk.

Sprawą, na prośbę mieszkańców, zajmowaliśmy się w ub. roku. Prosili wtedy, by przypomnieć miastu, jak wygląda stan tej kamienicy. Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa informował wówczas, że pracownicy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych dokonali przeglądu technicznego nieruchomości i wstępnie ustalili zakres niezbędnych prac remontowych. Do zrobienia jest m.in. izolacja pionowa i pozioma budynku, dach, elewacja oraz klatka schodowa. Prace remontowe na klatce

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 12-11-2019

 

Tekst i fot. Anna Gniazdowska

Komentarze

oszczędzaj ciepło
po prostu trzeba zamykać drzwi wej. do klatki schodowej jeśli jeszcze je mają oraz zamykać tamże zamiast wietrzyć smrody przez cały dzień i noc.
2019-11-12 15:28:50
@gosc
Popieram @gościa. Oddać grunt kościołowi! Kościół przenajświętszy jest w większej potrzebie niż mieszkańcy. To oczywiste.
2019-11-12 11:35:40
Karol Urbaniak
Gdyby Miasto pilnowało Zarządców, wspópnoty okradają Zarządcy na czele z Miastem szybując faktury za wszystko czesto 2 krotnie a o 30% to norma.
2019-11-12 11:28:56
Dżentelmenel
Polandebiland Polandburdeland i Polsracz Pisiorski
2019-11-12 10:25:36
gosc
na koscioł oddac grunt i zbudowac tam kosciol z dzwonami 3d-150 DECYBELI,po co wam jakies mieszkania PANSTWO WATYKAN JEST W WIEKSZEJ POTRZEBIE, DEJ DEJ DEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-11-12 09:35:28
stetinger
to jest problem większości kamienic w Szczecinie. Są całe osiedla takich kamienic i w zbilku oficjalnie odpowiadają "prezydent nie daje pieniędzy w budżecie to i nie ma za co remontować. I nie będzie, bo z pustego to i Salomon nie naleje a w UM kazali cięcia robić więc o remontach można zapomnieć" Podobnie jest z czyszczeniem rowów meriolacyjnych, niedrożne, zarośnięte bądź zasypane odpadami i nikt tego nie czyści bo "magistrat pieniędzy nie daje" i obiekty są dewastowane przez podtapianie wodą która nie ma jak spływać ale jak powiedział jeden z pracowników "co się dziwić skoro to koalicjant prezydenta jest odpowiedzialny za największą aferę meriolacyjną w kraju"
2019-11-12 08:46:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie