środa, 30 września 2020.
Strona główna > eKurier > Co się wydarzy w parku Chopina?

Co się wydarzy w parku Chopina?

Co się wydarzy w parku Chopina?
Data publikacji: 2020-08-14 21:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-16 20:11
Wywietleń: 1034 469697

„Są czerwone, różowe, pomarańczowe. Kropki i kreski na większości drzew w parku Chopina. Biorąc pod uwagę skalę ostatnich wycinek, to nie wróży nic dobrego. Chcą nam zniszczyć park, przecinając go kolejną drogą czy stawiając jakiś budynek" - alarmują mieszkańcy os. Arkońskie-Niemierzyn.

To park z pięknymi starymi drzewami. Na jego tzw. rewitalizację, a konkretnie na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, w tegorocznym budżecie Szczecina zostało zarezerwowanych 100 tysięcy złotych.

Wielka niewiadoma

- Jak ten park powinien się zmienić, najlepiej wiedzą ci, którzy z niego korzystają na co dzień. Nie wolno odbierać mieszkańcom wpływu na kształtowanie bliskiej im przestrzeni. Rewitalizacja parku bez konsultacji społecznych nie powinna być przeprowadzana - uważa radny Przemysław Słowik (Koalicja Obywatelska), współprzewodniczący Partii Zielonych w Szczecinie. - W tym przypadku potrzeba większej jawności postępowania. Mam na myśli nie tylko aspekt społeczny, ale również proceduralny. W Biuletynie Informacji Publicznej magistratu oraz Zakładu Usług Komunalnych nie ma

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-08-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Czytelnik

Komentarze

przyrodnik
Topola, która ma więcej niż 40 lat stanowi zagrożenie (jest krucha) i nie ma żadnej wartości. Ze względów bezpieczeństwa powinna być wycięta. Na miejsce topoli należy systematycznie odnawiać drzewostan drzew bardziej odpornych. Bardzo często na zdjęciach widać zdjęcia ściętych topoli z podpisami, że to buk lub dęby "ktoś" wycina (było to zdjęcie z Parku Chopina Proponuję więcej dokształcania się :), szczególnie populistom, którzy tylko głośno krzyczą i chcą zaistnieć w celu późniejszych korzyści.
2020-08-16 20:00:50
zazeł
Jesli wytną wszystkie drzewa, trzeba będzie wieszać na latarniach.
2020-08-15 13:18:12
I jeszcze
W parku Przygodna i okolicy też jest ostatnio pełno takich "kolorowych" drzewek :(
2020-08-15 08:36:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie