sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > eKurier > Co dalej z maturzystami?

Co dalej z maturzystami?

Co dalej z maturzystami?
Data publikacji: 2019-04-25 07:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-25 15:09
Wywietleń: 657 387485

Czy tegoroczni maturzyści będą mogli w terminie przystąpić do egzaminów? Aby tak się stało, oceny końcowe wystawione im na świadectwo powinny zostać zatwierdzone przez radę klasyfikacyjną do piątku. Czy rady pedagogiczne, pomimo strajków, odbędą się bez przeszkód?

Szkoły, w których odbywa się strajk, będą klasyfikować uczniów do matury – zapowiedział Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy. Ale nie jest to jednoznaczne, że rady wszędzie się odbędą, ponieważ każda szkoła ma prawo do podjęcia autonomicznej decyzji.

W środę w II Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbyło się zebranie zachodniopomorskiego MKS-u, w którym uczestniczyło stu kilkudziesięciu przedstawicieli szczecińskich szkół. W głosowaniu tylko jedna osoba nie poparła kontynuacji strajku, pozostałe placówki chcą nadal strajkować. Jak nam jednak powiedzieli nauczyciele, w klasach maturalnych liceów i techników oceny są już wystawione. Do ich zatwierdzenia niezbędne jest zwołanie rady pedagogicznej, składającej się z min. 50 proc. nauczających w nich nauczycieli. – Strajk nadal trwa, ale rada się odbędzie –

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 66% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-04-2019

 

 Autor: Elżbieta Kubera
Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

uczeń
Nauczyciel nie pracuje "aż" 18 godzin tygodniowo tylko 18 x 45 minut tygodniowo co daje 13,5 godziny tygodniowo. Jeśli zarabia brutto 4000 zł to daje to za godzinę 4000 zł : 13,5 x 4 tygodnie = 74 zł za godzinę!!!! KTO MA TAKĄ STAWKĘ ???? Kto ma wyższą niech się podzieli z tymi nauczycielami. Pomijam: ferie, wakacje, dni dyrektorskie, dni sportu, święta szkolne, Dni Ziemi, rekolekcje i wiele innych okazji do NIEPRACOWANIA. Gdyby przeliczyć to na pracę "normalnego" człowieka to efektywna stawka za godzinę wyniosłaby ponad 100 zł.... A oni chcą 200 zł ... Wstyd.
2019-04-25 12:07:30
@jj
Nie tak dawno palono książki w bibliotece w Szwecji, książki Astrid Lindgren... co do reszty - no przecież tak się dzieje - gender odrzuca obiektywne wyniki badan doświadczalnych prowadzonych przez biologie... odrzuca i już... neomarksistowska ciemnota ideologiczna odrzuca naukę... walczy z cywilizacją białego mężczyzny...
2019-04-25 11:20:14
Uczniowie
Chcemy matur nie strajkow
2019-04-25 11:08:07
Ewa
I jeszcze intelektualiści wciągają w to św. Augustyna
2019-04-25 11:08:07
Duze Brawa...
Dla tej 1-ej Osoby, ktora miala Odwage i Nie PO-parla kontynuacji... juz nie Pro-testow tylko Strajku ! Reasumujac: gdyz w okresie Egzaminow... tak PrO-testy jak i Strajki sa juz calkowicie nie-PO-trzebne - dla Dobra i przyszlosci Uczniow !!
2019-04-25 10:51:11
jj
Po co "jasnemu" ludowi jakieś matury,nauka,medycyna,astronomia,internet,prąd,itd. TO SĄ WYNALAZKI SZATANA !!!,jak w Gdansku spalic wszystkie ksiazki haryy poter,medycna,astronomia,nauka,matematka fizyka, Nie bedzie zadnej nauki, zadnej szkoły, tylko seminaria i szkoły wyznaniowe potrzebne do zbawienia, po co lekarze sa szamani,antyszczepy,uzdrowiciele duchowi,foliarze,szurysci,wróżki,znahorzy, ONI WAS ULECZĄ ,bedzie jak w sredniowieczu im glupszy narod tm latwiej nim sterowac !!!! co tam jakies raki,jakies choroby ,to jest nic, ziolami sie wyleczy, wszystko samo sie zrobi, po co samochody,komputery,samoloty,statki TO SA NARZEDZIA SZATANA !!!!!!!
2019-04-25 08:44:39
Viola
Zarobki nauczycieli są skandalicznie wysokie! Za 18 godzin tygodniowo?! Też bym tak chciała!
2019-04-25 08:32:17