piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > eKurier > Ciąg dalszy sprawy Dni Morza. Dlaczego cumował przy Łasztowni?

Ciąg dalszy sprawy Dni Morza. Dlaczego cumował przy Łasztowni?

Ciąg dalszy sprawy Dni Morza. Dlaczego cumował przy Łasztowni?
Data publikacji: 2019-06-30 23:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-03 18:20
Wywietleń: 1979 400352

Jeden z radnych miejskich PiS próbuje wytropić dlaczego gwiazda tegorocznych Dni Morza w Szczecinie – hiszpański żaglowiec „Juan Sebastián de Elcano – cumowała przy Łasztowni.

Nie milkną echa konfliktu, do jakiego doszło przed tegorocznymi szczecińskimi Dniami Morza 2019 między Polską Żeglugą Morską i jej spółką Polsteam Żegluga Szczecińska a miastem. Chodziło o wydzierżawienie na czas imprezy nabrzeży położonych u stóp Wałów Chrobrego. Polsteam Żegluga Szczecińska początkowo zażądała za trzy dni 600 tysięcy złotych (brutto). Miasto się nie zgodziło. I imprezę zorganizowało po drugiej stronie Odry na miejskich terenach – na Łasztowni. I tam też zacumowała gwiazda tegorocznych Dni Morza, hiszpański żaglowiec „Juan Sebastián de Elcano”.

O jego wizytę dopytuje teraz radny miejski PiS Dariusz Matecki w interpelacji do prezydenta Szczecina.

– Jaką kwotę zapłaciła gmina miasto Szczecin spółce „Chłodnia Szczecińska” sp. z o.o. za wynajęcie mało reprezentacyjnych nabrzeży, przylegających do obiektu chłodni? Dlaczego organizatorzy Dni Morza nie sprawdzili zanurzenia hiszpańskiego żaglowca

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 01-07-2019

 

Autor: (dar)
Fot. Dariusz Gorajski
Ciąg dalszy sprawy Dni Morza. Dlaczego cumował przy Łasztowni? Ciąg dalszy sprawy Dni Morza. Dlaczego cumował przy Łasztowni? Ciąg dalszy sprawy Dni Morza. Dlaczego cumował przy Łasztowni? Ciąg dalszy sprawy Dni Morza. Dlaczego cumował przy Łasztowni? Ciąg dalszy sprawy Dni Morza. Dlaczego cumował przy Łasztowni? Ciąg dalszy sprawy Dni Morza. Dlaczego cumował przy Łasztowni?

Komentarze

hauhau
Dlaczego Matecki znowu szczeka, a nie weźmie się wreszcie za pracę dla Szczecina?
2019-07-02 07:47:58
Przepraszam, a kto to jest Matecki?
Pytam, bo dawno nie było mnie w Szczecinie. Wszyscy po nim strasznie jeżdżą. Ale jak jest pisowcem, to się nie dziwię. Ten szyld jest jak pieczęć na czole. Na całe życie.
2019-07-02 00:33:51
Schronisko
Kto wreszcie założy Mateckiemu kaganiec
2019-07-01 17:56:31
Gość
Widzę że tylko jedna osoba w komentarzu podała prawdziwy powód dlaczego tam stał Elcano... Chodzi o zanurzenie a nie politykę...
2019-07-01 16:40:38
Romeczek
Do Szczecina najpierw wlezli ruskie i wielu z nich zostalo. Pozniej z nimi repatrianci ,a wraz z nimi ruskie i im posluszni. W Szczecinie nigdy sie nic nie zmieni tak jak i w Warszawie gdzie kazdy Warszawiak ma kogos przy korycie.
2019-07-01 14:16:22
Szczecinianin
W.Chrobrego dla Szczecina a nie dla Polsteam i basta !!!
2019-07-01 12:28:33
egon
Matecki jak zwykle pajacuje, choć doskonale wie że winny w tej sprawie jest PiS
2019-07-01 10:35:06
abc
narodowy socjalizm to ustroj ktory bohatersko walczy z problemami ktore sam stworzyl
2019-07-01 10:08:47
VS
Czy jest coś, co nasz Czystek może załatwić bez problemów?!
2019-07-01 09:18:46
@Ciapuła
Powielasz bzdury GW i niemieckich mediów. Cena po negocjacjach (tak, tak, to już nie PRL) zeszła do 50 tys. zł i miasto ją zaakceptowało, ale gdy się okazało, że największy żaglowiec się tam nie zmieści, to odpuściło i wynajęło inne nabrzeże od spółki Skarbu Państwa.
2019-07-01 09:16:03
ll
bo gdyby pżm udostepnił nabrzeże przy wałach to by tam cumował !!!! czego tu nie rozumiec ?!!!
2019-07-01 09:09:05
Lol
Do wszystkich piszących tu, wioska z tramwajami wybrała takiego prezydenta jakiego wybrała i to on jest odpowiedzialny za bałagan na dniach morza, odnośnie cumowania jachtu hiszpańskiego naLasztowni tam prezesem jest kolega(prezydenta) a on lubi by jego sponsorzy coś z tego mieli
2019-07-01 09:07:29
eris
Miasto Szczecin powinno wykupić udziały w Polsteam Żegludze Szczecińskiej od PŻMu, wtedy problemy się skończą
2019-07-01 08:03:30
Ciapuła
Panie Matecki pytanie zadane pod nie właściwy adres, powinieneś się skontaktować ze swoim kumplem partyjnym albo jego żoną panią Witt to on gdy zażądzał Polsteam- Żegluga Szczecińska wymyślił taką stawkę i dzięki pańskim kumplom po raz pierwszy Dni Morza nie odbyły się na nabrzeżu przy Wałach Chrobrego, żyję już dosyć długo i nawet za komuny Dni Morza ZAWSZE odbywały się przy wałach- do teraz, gdy pańska partia dorwała się do władzy.
2019-07-01 08:00:27
Ehh
Matecki, naczelny błazen PiSu