piątek, 05 marca 2021r.

Chcą być lekarzami, informatykami, psychologami. Rekrutacja w dobie pandemii

Data publikacji: 2020-09-06 17:44
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:31
Chcą być lekarzami, informatykami, psychologami. Rekrutacja w dobie pandemii
 

Mimo pandemii koronawirusa tegoroczna rekrutacja na szczecińskie uczelnie przebiega bez większych zakłóceń. Zazwyczaj najbardziej popularne wybory wśród maturzystów chcących studiować w naszym mieście to kierunek lekarski oraz kierunek lekarsko-dentystyczny. Wzięciem cieszą się także psychologia, informatyka i grafika.

O jedno miejsce na kierunku lekarskim na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym biło się 12 osób, o jedno miejsce na kierunku lekarsko-dentystycznym - 13. Tak jest od lat. Pandemia tego trendu nie zmieniła.

- Uważnie przyglądamy się sytuacji - mówił o sytuacji epidemiologicznej prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM, w niedawnej rozmowie z „Kurierem Szczecińskim". - Wszystko zdaje się iść zgodnie z planem. Kandydatów jest dużo. Proces rekrutacji, choć opóźniony, przebiega sprawnie.

PUM-owi na pewno pomaga to, że dobrze wypada w rankingu „Perspektyw" zestawiającym polskie szkoły wyższe. W tym roku ponownie został uznany za najlepszą uczelnię w regionie. W skali kraju znalazł się wysoko, bo aż na ósmym miejscu - razem z Uniwersytetem Wrocławskim. Został

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-09-2020

 

Autor: Alan Sasinowski
Fot. Ryszard Pakieser

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ