piątek, 18 października 2019.
Strona główna > eKurier > Ceny szybują w górę

Ceny szybują w górę

Ceny szybują w górę
Data publikacji: 2019-10-09 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-10 15:43
Wywietleń: 1210 420133

Kiedyś przełom roku dla wielu producentów był okazją do wprowadzania nowych cen. Oczywiście nic raczej nie taniało. Tak jest i teraz, z tą różnicą, że ceny idą w górę małymi kroczkami przez cały rok. Dotyczy to głównie produktów spożywczych. Podwyżki są często kamuflowane przez zmniejszenie gramatury danego produktu przy zachowaniu pozornie tej samej ceny.

W ciągu niespełna 50 miesięcy najbardziej podrożało masło, bo aż o 55,39 procent. Ceny jaj nawet w dyskontach wzrosły o 30 procent. Po drabinie cen systematycznie wspina się pieczywo. Pomidory na przestrzeni 4 lat podrożały aż o jedną trzecią. Rekordzistami są jednak ziemniaki. Wydajemy na nie bowiem aż o 159 proc. więcej!!! Tendencji wzrostowej nie oparła się mąka, za którą płacimy teraz 122 proc. tego, co było w 2015 roku. Cukier jest droższy o 17 proc., a co za tym idzie - czekolady i inne słodycze.

Wzrost cen żywności odczuwają nie tylko rodziny. Szybko postępujące podwyżki sprawiły, że kłopoty ma m.in. kołobrzeski szpital. Świadcząca na jego rzecz usługi w zakresie żywienia pacjentów grupa kapitałowa „Naprzód" z Krakowa

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 75% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 09-10-2019

 

Autor: Przemysław WEPRZĘDZ
Fot. Artur BAKAJ

Komentarze

eco
# UWAGO najlepiej nie jeść w ogóle, kasę wpłacić panu rydzykowi i chudnąć dla zdrowia aż do zaniknięcia.
2019-10-10 15:22:37
UWAGA - Nie glosujcie na Lewice i PO-stkomunistow...? ?
Bo to co mielismy w Calej Polssce... az do roku 2015 - to tylko ich Wina...!!
2019-10-10 12:21:10
PiS = drożyzna
Nie głosujcie na PiS, bo te podwyżki w sklepach to ich wina!
2019-10-10 11:12:50
Dlatego juz w Niedziele... czyli 13.10.2019 roku
Jak najwiecej rodowitych, czyli 100 % Polakow... musi dalej Zaglosowac na Liste nr 2 czyli Prawo i Sprawiedliwosc i Solidarna Polske !!!
2019-10-09 23:16:03
Uwaga... !
Bo jesc za Duzo... Masla, Cukru czy jaj itp. produktow - nie jest wcale dobre, gdyz zapychaja zyly i Serce... co prowadzi w koncu do tzw. "mniejszego czy wiekszego" Ataku Serca !! No to moze: niech Kurier rowniez "Ujawni" choc 1-en Kraj... w Calej UE - gdzie Ceny poszly w dol czyli po_spadaly ...?
2019-10-09 23:03:13
@ do przemyślenia vel teść pasierba
Wybacz , ale te dane to chyba od Rydzola, nie ośmieszaj się i nie porównuj , gdzie sprzedawali częstotliwości transmisji danych za ponad 9 mld,za prosperity nie oszczędzali , więc zderzą się ze ścianą, uszczelnili vat na gotowych pomysłach PO-PSL poczytaj zanim coś nabazgrolisz następnym razem...
2019-10-09 19:41:39
Prawa rynku.
Ludzie mają kasę , kupują to ceny idą w górę. Przyjdzie kryzys , wzrośnie bezrobocie to ceny spadną. Bez względu na to kto rządzi.
2019-10-09 15:40:36
@A Kurier staniał?
Napisz do urzędu statystycznego, że kłamie i oszukuje Polaków.
2019-10-09 15:03:51
obserwator
jak się dobrze zarządza domowym budżetem to na wsaystko starcza z nawiązką . Nawet na odłożenie zostaje. Dodając do tego 500 + to można żyć w dostatku. Trzeba mądrze kupować na promocjach , z kartami lojalnościowymi , także produkty bliskie przeterminowaniu na które są obniżone ceny.
2019-10-09 13:44:33
do przemyślenia
To na kogo zagłosujemy niech wynika z twardych danych a nie z naszych sentymentów i stronniczych artykułów w różnych gazetach. Ja sprawdziłem takie dane i już wiem na kogo głosować: Dochody budżetowe w latach: 2012 r. – 287,5 mld, 2013 r. - 280mld, 2014 r. - 283,5 mld, 2015 r. - 289 mld, 2016 r.- 314,6 mld, 2017 r. - 350,5 mld. w 2018 r. – 380 mld zł. Czyli za rządów PO wzrosły prze trzy lata o 1,5mld, a za PIS przez trzy lata o 91mld!!!!! 60 razy więcej!!!! Stąd pieniądze na wszystkie plusy (+) I jeszcze zostaje na inne rzeczy.
2019-10-09 10:19:34
A Kurier staniał?
Z tak tępej propagandy słynęła do tej pory Wyborcza. Tuż przed wyborami straszenie drożyzną, bo rządzi PiS. Szkoda, że nie podajecie, jak wzrosły wynagrodzenia "w ciągu niespełna 50 miesięcy". Albo tego, że paliwo staniało. Na szczęście ludzie mają swój rozum.
2019-10-09 09:34:45
kabaret
Ceny rosną przez absurdalną politykę Unii Europejskiej która narzuca różne limity produkcji np. na produkcję mleka co powoduje wzrost cen masła, przez suszę i przez wzrost cen energii spowodowany również polityką klimatyczną Unii i tymi bredniami o CO2. Kurier chce nam wmówić przed wyborami że za politykę Unii i suszę odpowiada PIS?
2019-10-09 09:34:28
Huehue
Jeszcze wam pis 4000 najniższej nie dał, a sklepy się już przygotowują :) A teraz wyobraźcie sobie, że tych pieniędzy jednak nie dostaniecie. Warzywa i inne produkty rolne kupujcie tylko bezpośrednio u rolnika, bo to co robią sklepy i markety to czyste złodziejstwo.
2019-10-09 08:41:32
Wszyscy
są winni za wzrost wszelkich cen tylko nie "dobra zmiana".
2019-10-09 08:20:53
Świadomy konsument - wyborca
Co to za kłamliwa przedwyborcza propaganda. Przecież, pod koniec sierpnia tego roku, agencja ASM Sales Force Agency przeprowadziła badanie, którego celem było sprawdzenie jaka będzie cena za przykładowy zestaw zakupów w najpopularniejszych sklepach (m.in. Biedronka, Lidl Carrefour, Tesco, Auchan, Kaufland, Intermarche, E.Leclerc itp.) i wyszło, że zakupy były średnio tańsze o 3,72 zł niż w poprzednim miesiącu!
2019-10-09 07:12:09