poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > eKurier > Ceny na straganach zwalają z nóg

Ceny na straganach zwalają z nóg

Ceny na straganach zwalają z nóg
Data publikacji: 2019-05-27 09:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-11 17:57
Wywietleń: 1910 393557

Na szczecińskich straganach pojawiły się już pierwsze krajowe truskawki. Są dorodne i wyglądają smakowicie, ale zapał kupujących studzi bardzo wysoka cena, nawet 20 zł za kilogram. Wśród owoców prawdziwe rekordy na straganach bije jednak czereśnia – po 40 zł za kg (!). Czy i kiedy będzie taniej?

W warzywniakach w centrum Szczecina wybór sezonowych owoców jest coraz większy – truskawki, czereśnie, maliny, borówki kupimy już praktycznie wszędzie. Jest tylko jedna rzecz, która zniechęca do zakupu – bardzo wysoka cena. Kto chce teraz skosztować truskawek, musi wysupłać z portfela od 10 do 20 zł (tyle kosztuje kilogram), za kilogram borówek zapłacimy nawet 30 zł, ale rekordy bije czereśnia – 40 zł za kg (!). Na pewno nie są to ceny na każdą kieszeń.

– To pierwsze tegoroczne owoce, nie znajdzie pani taniej – sprzedawczyni w warzywniaku przy al. Wyzwolenia odpowiada na pytanie, dlaczego jest tak drogo. Dodaje, że w hurcie ceny owoców i warzyw bardzo poszły w górę. Jest drożej niż w ubiegłym roku o tej porze.

Na targowisku przy Turzynie ceny owoców są nieco niższe. Truskawki nawet po 8-10

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-05-2019

 

Autor: (żan)
Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Jojo
Plony kiepskie ... wszystko słabo rośnie w takich warunkach pogodowych ... susza niemiłosiernie... to i ceny wysokie-- tak to już jest
2019-08-11 17:52:25
teść pasierba
- tak działa "niewidzialna ręka rynku", czyli kapitalizm zwany dla nie_PO_znaki "demokracja liberalna"..... PO_jebom marzy się "mamy jednakowe żołądki" - wszyscy mają jeść to co @ gg, Brawo PiS, xD itp. Jeśli nie stać was na drogie truskawki to żryjcie mirabelki!
2019-06-30 18:45:03
Uwaga, straszą powrotem Balcerowicza
i inflacji, ceny są różne, widziałem truskawki są po 14zł za kg. Były przymrozki i jest susza to owoce będą droższe - za 2 tygodnie stanieją. Komu nie pasuje niech kupuje chińskie czy hiszpańskie, kogo nie stać zje brzoskwinie albo banany.
2019-05-28 09:57:12
Po co kupować
Przecież nie trzeba kupować czereśni i truskawek i po problemie da się bez nich żyć.
2019-05-27 21:31:50
gregor102
@gg - a Ty wciąż stosujesz niesprawdzoną już dziś metodę "straszenia PiSem" ludzi w PL, ale to jak sam widzisz już nie działa.. ;)
2019-05-27 19:01:42
TAK WYBRALI SZCZECINIANIE
Wybraliście "Europejczyków" - to macie ceny europejskie. Śmiejcie się dalej. hahahahahaha !
2019-05-27 14:16:52
xD
wina tuska!